اطلاعيه

Collapse
No announcement yet.

سوالات و درخواست های مربوط به گرایش شیمی آلی

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• سلام خدمت دوستان شیمی

خاستم مولکول قطبی و غیر قطبی رو به زبان ساده برام توضیح بدین ک قابل فهم باشه ...

متشکر

Comment

• نوشته اصلي بوسيله tifoosi6atishe نمايش پست
      سلام خدمت دوستان شیمی

خاستم مولکول قطبی و غیر قطبی رو به زبان ساده برام توضیح بدین ک قابل فهم باشه ...

متشکر
      سلام
      داداش سرچ کن توی نت هست.باید توضیحش رو با شکل ببینی خیلی بهتره.بعد سوالی داشتی بیا بپرس
      ما را همه شب نمی برد خواب
      ای خفته روزگار دریاب

Comment

• سلام دوستان .میخواستم تفاوت نقطه جوش نیتروبنزن وبوتیل بنزن رو با توضیحش بدونم....واینکه استادش گفته آلکان رو راست زنجیر در نظر بگیرین ....اصلا همچین چیزی ممکنه؟ممنون میشم کمکم کنید

Comment

• سلام دوستان
          کسی میدونه چطوری میشه نفوذ رزین اپوکسی رو داخل یه بدنه سرامیکی متخلخل افزایش داد؟
          بدنه رو که داخل رزین میذارم رزین فقط درحد یک میلیمتر نفوذ میکنه و بعد سخت میشه
          ماده ای هست که باعث افزایش نفوذ رزین بشه
          خودم استون و تینر و زایلن رو برای رقیق کردن استفاده کردم ولی جواب نداد
          امکان استفاده از فشار رو هم ندارم
          فقط میتونم نمونه ها رو غوطه ور کنم

با تشکر فراوان
          سلامتی همه باباها و مامانا صلوات. اللهم صل علی محمد و آل محمد
          بیا در لابه‌لای ورقه های این کتاب
          همدیگر را ببوسیم
          نگران آبرو هم نباش؛
          اینجا هیچ کس کتاب نمی خواند!!

Comment

• سلام دوستان

کسی میدونه مفهوم مولکول قطبی و غیرقطبی چیه

مثلا به یکی میگیم مولکول قطبیه..چجور بفهمونیمش قطبی ینی چی...فرض کنین کلا رشتش شیمی نیست

مثلا قطب ینی چی؟چرا میگن قطبی این کلمه قطب از چی گرفته شده
            و کلا مفهوم قطبی غیر قطبی به شیوه ی روان و سلیس بدون توضیحاتی درباره ساختار لووویس و الکترونگاتیویو اینا...

گفتم مثلا فرض کنین یکی که دیپلم داره قراره براش توضیح بدیم

ممنون

Comment

• نوشته اصلي بوسيله tifoosi6atishe نمايش پست
              سلام دوستان

کسی میدونه مفهوم مولکول قطبی و غیرقطبی چیه

مثلا به یکی میگیم مولکول قطبیه..چجور بفهمونیمش قطبی ینی چی...فرض کنین کلا رشتش شیمی نیست

مثلا قطب ینی چی؟چرا میگن قطبی این کلمه قطب از چی گرفته شده
              و کلا مفهوم قطبی غیر قطبی به شیوه ی روان و سلیس بدون توضیحاتی درباره ساختار لووویس و الکترونگاتیویو اینا...

گفتم مثلا فرض کنین یکی که دیپلم داره قراره براش توضیح بدیم

ممنون

منظور از قطب: سَر، سمت، سو، هستش

وقتی میگیم پیوند قطبی هستش یعنی پیوند بین دو اتم غیرمشابه هستش پس پیوند ما دارای دو سَر میشه: قطب منفی و قطب مثبت.

و وقتی میگیم پیوند غیرقطبی هستش یعنی پیوند بین دو اتم مشابه برقرار شده پس سر مثبت و منفی نداریم مثل Cl - Cl

اما
              مولکول قطبی وقتی هستش که دو تا اتم غیرمشابه باهم پیوند برقرار میکنن و یکیشون بار الکتریکی بیشتری داره. پس باعث میشه

کل مولکولمون توزیع یکنواخت بار نداشته باشه.

این پیوند رو مثل یک طناب در نظر بگیرید که یکی از سَرها زورش بیشتره! یعنی یک سر پیوند در این مولکول، احتمال بیشتری برای حضور

الکترون داره، پس اتمی که الکترون خواه تر هستش الکترونهای پیوندی رو بیشتر به سمت خودش میکشه در نتیجه اون سر منفی تر

هستش و میشه قطب منفی، و اتمی که حضور الکترونها در اطرافش کمتر هستش، دارای قطب مثبت میشه.

در مولکولهای چند اتمی هم باید دید اتمهایی که به اتم مرکزی متصل هستن یک شکل هستن یا نه! اگر بودند و به یک اندازه اتم مرکزی

رو به سمت خودشون میکشیدن میشه مولکول ناقطبی (مثل مثال Cl-Cl )

اما اگر اتمی از نظر الکترونی اتم مرکزی رو بیشتر به سمت خودش کشید و اتم دیگه کمتر، مولکول قطبی هست چون داره توزیع یکنواخت

بار الکتریکی رو بهم میزنه.

در نهایت باید این مفاهیم رو به الکترون خواهی و الکترونگاتیوی ربط و با استفاده از اونها توضیح داد...

Comment

• سلام دوستای شیمی دان عزیز

میخواسم یه رفرنسی کتابی برای مطالعه با ترکیبات جامد آتش زا معرفی کنید....دنبال ترکیبی جامد هستم که دمای حدود 1000 بدون انفجار تولید کنه.ممنون میشم.

یا علی

Comment

• سلام
                  من نمونه سوال برای شیمی آلی در مورد سنتز پله یه پله می خواستم ( بیشتر بین سه تا ۵ مرحله کافیه)
                  ممنون.

Comment

• سلام به همگی
                    دوستان میخواستم محلول پلی وینیل الکل(لیگاند) با نیکل(فلز) رو تهیه کنم
                    به روش محلولی از PVA و نیکل(II) نیترات استفاده کردم
                    سوالی که دارم برای احیای نیکل نیترات و تهیه یون نیکل : به چند نمونه حرارت دادم (هشتاد درجه)، و در چند نمونه از احیاگر DMF استفاده کردم
                    متاسفانه هنوز تست نگرفتم منتها هییچ تغییر رنگی مشاده نکردم)))): و در مقاله ها هم درباره رنگ چیزی نگفتن، با توجه به اینکه نیکل نیترات سبز رنگه خودم احتمال میدم باید سبز بشه

از طرفی جداگانه در باره احیای حرارتی نیکل نیترات خوندم انگار دمای 500-600 اعمال کرده بودن که چون حلالم آبه میپره
                    لطفاگه میتونین راهنماییم کنین((:
                    درسته محکوم به زندگی شده ای
                    ولی
                    تو بخند

Comment

• سلام یه سوال دارم
                      بنده به رشته شیمی دارویی علاقه دارم اما این رشته در مقطع کاشناسی حذف شده و دکتری تخصصی به این رشته اضافه شده حالا الان باید در مقطع کارشناسی با چه گرایشی شروع کرد که کمی به شیمی دارویی نزدیک باشه
                      با سپاس

Comment

• سلام دوستان
                        کسی تا حالا طیف FTIR تحلیل کرده
                        من یه طیف دارم بلد نیستم برای پایان نامه میخواستم
                        اگر کسی میتونه کمک کنه به این شماره تو تلگرام پبام بده
                        09387563155

Comment

Working...
                        X