اطلاعيه

Collapse
No announcement yet.

آشنایی با فلسفه وکاربردهای آن درعلم و زندگی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
Clear All
new posts

سلام من عضوجدیدم امیدوارم درکنارشما به تمام جوابام برسم ضمنا مسائلی روکه بیان میکنیدخیلی عالیه

برای اطلاعات عمومی ازدنیای فلسفه چندکتاب معرفی کنید ممنون
    خدایااول ببخشم بعدببرم

نظر

من توی درس حکمت متعالیه مشکل دارم برای بهتر فهمیدن این درس بایدچیکارکنم
      خدایااول ببخشم بعدببرم

نظر

نوشته اصلي بوسيله دخترخوب نمايش پست
        برای اطلاعات عمومی ازدنیای فلسفه چندکتاب معرفی کنید ممنون
        سلام بزرگوار خوش آمدید

ای کاش ترم حاضر خود را هم می نوشتید . البته برای اطلاعات عمومی وشروع اولین قدمها در پست چهارم صفحه ی اول نام چند کتاب را قرار داده ام بد نیست با آنها کمی بیشتر آشنا شوید .

در ضمن برای فهمیدن هر عنوان از فلسفه تنها راه تمرین و ورزش فکر است و تکرار

موفق باشید
        ویرایش شده توسط ••ostad••; 2012/12/10, 01:26 AM.

نظر

نوشته اصلي بوسيله IRAN DOKHT نمايش پست
          با قسمت شناخت فلسفی یکم مشکل دارم
          یعنی باید با توجه به فلسفه ی خودم که حاصل شناخت علمی و هنری خودمه یه نظر رو انتخاب کنم و پیرو اون نظر بشم و با سایر مکاتب وارد بحث بشم تا یا ازش دفاع کنم و اثباتش کنم و یا رد بشه و دنبال نظر دیگه ای باشم.
          باسلام به دوستان گرامی

وبا پوزش به دلیل غیبت طولانی ام .خوب پایان ترم است و.....

دوست گرامی شناخت فلسفی یعنی این که آنچه که از حاصل شناخت علمی وهنری (شخصی خودتان)برای شما به صورت یک حقیقت درذهنتان نقش بسته . یعنی باورهایی که شما درمورد خدا وجهان و انسان پذیرفته اید وقبول دارید . یعنی نوع اعتقادتان به مثلث هستی . نه اینکه شما به صورت ظاهری این مطالب را انتخاب کنید بلکه آنچه را که از این مطالب به صورت باور یقینی در برابر دیگر ادعا ها خود را ملزم به دفاع از آنها میدانید .
          و البته این باورها می توانند در یک تعامل حقیقی دچار تحول شده وشما را به باورهای جدیدی برساند که این بستگی دارد به دیدگاه شما و تحولی که در نوع ، کیفیت وجهت شناخت علمی وهنری (شخصی) شما بوجود می آید .

موفق باشید

نظر

مرسی جلب بود

نظر

جناب استاد با احترام
              در ابتدای تاپیک فرمودید علم فلسفه. چون تاپیک فلسفی هست میخواستم سوال کمی فلسفی بپرسم. آیا فلسفه علم هست یاخیر؟
              طبق آنچه که در فلسفه علم به آن استناد میشود وجه تشخیص علم از شبه علم یا غیر علم چیزی است که به آن تعریف علم میگوییم . هر فرآیندی که از مشاهده آغاز شده و با آزمون و خطا یا بهتر بگوییم ،آزمایش به یک فرضیه یا نظریه یا قانون بیانجامد علم نامیده میشود. نظریه بدست آمده باید طیف وسیعی از مشاهدات انجام شده را توجیه نماید و همچنین با خود تعدادی پیش بینی از مشاهدات آینده داشته باشد. پس خاصیت اصلی علم تجربه پذیری است. از طرفی علم قابل گسترش و تعمیم نیز هست. یعنی فرضیات و نظریات اخیر با انجام مشاهدات جدید و طراحی آزمایشات جدید متوانند به نظریات جدید متحول شوند. اگر با این تعریف از علم موافق هستید به نظر شما آیا فلسفه دارای چنین شاخصهایی هست یا خیر ؟ ناگفته نماند اینجانب از علاقمندان به فلسفه هستم و سوالم به معنای ارزش گذاری بر روی علم یا فلسفه نیست. فقط به جهت تنویر فکر است. با تشکر

نظر

Working...
              X