اطلاعيه

Collapse
No announcement yet.

تحلیل های اقتصادی از بازارهای مالی ( ارز ،سهام ، کالا و اوراق )

Collapse
X
 
 • فیلتر
 • زمان
 • نمایش
Clear All
new posts

  تحلیل های اقتصادی از بازارهای مالی ( ارز ،سهام ، کالا و اوراق )

  تحلیل روزانه EURUSD-Daily

  آخرین تحلیل در نرخ برابری یورو نسبت به دلار ایالات متحده آمریکا مربوط به 10 مارس 2015 میباشد که ما شروع یک حالت تنفس و اصلاحی را پیش بینی نمودیم که اکنون با توجه به نمودار حال حاضر این نرخ برابری ، شاهد این سناریو هستیم . با توجه به بعد ساختار در این حالت اصلاحی ما دو سناریو الگوی محتمل را در نمودار مشخص نمودیم:

  1- الگو اصلاحی پیچیدهABCDE که قیمت به کلاستر انتهای آن رسید و شروع به ریزش نموده است
  2- الگوی WXY که با خطوط آبی رنگ کلاستر محتمل انتهایی آن را مشخص نمودیم

  در صورت ریزش قیمت به زیر پایین ترین قیمت 19 مارس ، 1.0613 سناریو اول به وقوع پیوسته و ریزش تا انتهای کلاستر محتمل موج پنج ادامه خواهد داشت. در صورت صعود قیمت از کلاستر انتهای اصلاح پیچیده ABCDE که با باکس قرمز رنگ مشخص شده است ، سناریو دوم برای انتهای این حالت تنفس محتمل میگردد و در باکس آبی رنگ به دنبال موقعیت های فروش خواهیم بود.

  مهمترین ریسک های موجود که میتواند بر این نرخ برابری موثر باشد عبارت است از:

  بیانیه نشست FOMC: در نشست قبلی، Fed عبارت “صبوری” را در رابطه با نرخ بهره از بیانیه اش حذف نمود و همچنین مقداری اشارات با لحن متمایل به کاهش نرخ بهره داشت. این بیانیه سرعت پایین تر افزایش نرخ بهره را بنمایش گذاشت. ما حال خواهیم دید که کدام اعضا مشغول فکر کرده بوده اند. دیدگاهی متمایل به کاهش نرخ بهره تاثیر داده NFP را بهبود خواهد بخشید، این در حالیست که یک دیدگاه متمایل به افزایش نرخ بهره ممکن است بازارها را در وضعیتی معما گونه قرار دهد.

  Trade is My Life

  #2
  تحلیل روزانه EURUSD-H4

  درانتشار آخرین تحلیل که تاریخ 8 آوریل میباشد دو سناریو ریزش را برای این جفت ارز متصور شدیم که قیمت پس از قرارگیری در کلاستر محتمل استاندارد ، شروع به ریزش نمود .

  در ساختار حال حاضر این جفت ارز ، به احتمال بالا در یک اصلاح صعودی واقع شدیم که با توجه به کلاسترهای قیمتی و زمانی مشخص شده در نمودار ، شاهد ریزش قیمت در این ناحیه هستیم

  با توجه به عوامل بنیادی و تکنیکی میتوان با رعایت مدیریت ریسک و سرمایه در جهت فروشش این جفت ارز اقدام نمود.


  مهمترین خبرهای موجود :

  داده اشتغال بریتانیا: این آخرین گزارش اشتغال پیش از انتخابات ماه می است و وزن و اهمیت سیاسی بیشتری را داراست. آمار تغییرات مدعیان بیکاری، مذعیان بیکاری aka، در ماه فوریه نیز به افت سریع خود ادامه داد: افتی 31000 نفری. حال احتمال عددی مشابه داده می شود – یک کاهش به میزان 28500 نفر. نرخ بیکاری نیز در جهت درستی در حرکت و در ماه ژانویه در رقم 5.7% قرار گرفته است. پیش بینی یک افت تا 5.6% می شود. این چیزی است که دولت محافظه کار کنونی در حال دفاع از آن است. اگرچه، شاخص میانگین درآمد در ماه ژانویه تنها 1.8% سالانه افزایش یافته است، و این قدرت لازم برای حزب کارگر مخالف را فراهم می آورد. پیش بینی می شود این داده در این نوبت تا 1.7% کاهش یابد.

  نرخ بهای مصرف کننده ایالات متحده: مشاهده ارقام اصلی، نشان می دهد ایالات متحده در حال تجربه رکود است، اما این بطور واضح مربوط به بهای نفت خام است. مقدار core تورم سالانه با دستیابی به رقم 1.7% در ماه فوریه در واقع در حال صعود است. هر دو اندیکاتورهای ماهانه در نوبت گذشته 0.2% رشد داشتند و توانستند این نوبت نیز با رشد 0.3 درصدی در رقم اصلی و 0.2 درصدی در رقم core بخوبی روند صعودی خود را دنبال نمایند.

  شاخص اعتماد مصرف کننده: بررسی انجام شده توسط رویترز و دانشگاه میشیگان بر روی شاخص اعتماد مصرف کننده در رقم نهایی خود برای ماه مارس تا 93 واحد افزایش یافت. ما حالا رقم مقدماتی مربوط به ماه آوریل را دریافت کردیم و انتظار عددی بالاتر در این نوبت را داریم: عددی برابر با 93.8.

  Trade is My Life

  نظر


   #3
   تحلیل روزانه USDCAD-H4

   در آخرین تحلیل که در 13 ماه مارس انجام گرفت ما سناریو آخرین گام صعودی را در این نرخ برابری را محتمل دانستیم که پس از گذشت تقریبا 7 هفته این سناریو محقق گردیده است.

   در حال حاضر با توجه به ساختار موجود در بازه زمانی چهارساعته ، ما اختمال می دهیم که این نرخ برابری در گام های نهایی از ریزش در میان مدت میباشد و ساختار خود را برای یک صعود ، حال چه به صورت یک روند یا اصلاح تکمیل مینماید

   مهمترین ریسک های پیش رو این نرخ برابری در این هفته عبارتند از :

   * انتخابات بریتانیا روز پنج شنبه که انتظار می رود نتایج اولیه انتخابات بریتانیا در اواخر ساعات کاری بازار ایالات متحده منتشر شود. پس از 5 سال نخست وزیری دیوید کامرون فرد منتخب فعلی ائتلاف محافظه کار- لیبرال دموکرات به اقتصاد در حال احیا در دوره نخست وزیری خود می بالد، این در حالیست که رهبر حزب کارگر Ed Miliband به استانداردهای رو به وخامت گذاشتن زندگی اشاره می کند. بازارها دولتی محافظه کار، ائتلاف حال حاضر یا حداقل اکثریتی قاطع از سوی حزب کارگر را ترجیح خواهند داد. اگرچه، موارد و موضوعات پیچیده تر از این به نظر می رسند، که در آن هر دو حزب پیشرو که پیش بینی می شود با کمبود اکثریت روبرو شوند و یک پارلمان معلق در تصمیم گیری نیزبعنوان گزینه ای تاثیر گذار روی میز – بهمراه وضعیتی نامطمئن بهمراه پیامدهایی منفی برای پوند وجود دارند. زمان انتخابات بسیار نزدیک است که این رویداد را قطعا جالب خواهد نمود.

   * داده اشتغال کانادا روز جمعه ، که اقتصاد کانادا بطور غیرمنتظره ای در ماه مارس با عبور از پیش بینی ها برای کاهش در میزان اشتغال 28700 موقعیت شغلی افزود. اکثریت موقعیت های شغلی ایجاد شده نیمه وقت بودند، اما صاحبان کسب و کار نیز 28200 موقعیت شغلی را کاهش دادند. افزایش اصلی در بخش خدمات اتفاق افتاد. ریاست RBA استفن پولوز عنوان نمود که تغییرات اخیر در ریزش شدید بهای نفت خام بر روی رشد سه ماهه نخست تاثیر بدی خواهد گذاشت. نرخ حضور نیروهای کار از 65.7% تا 65.9% افزایش یافت. نرخ بیکاری در رقم 6.8% باقی ماند، این در حالیست که انتظار می رفت تا 6.9% افزایش یابد.

   * اشتغال بخش غیر کشاورزی ایالات متحده NFP در روز جمعه که در ماه مارس با نمایش رشد 126000 موقعیت شغلی ناامیدکننده ظاهر شد، که بسیار پایین تر از 246000 موقعیت شغلی مورد انتظار تحلیلگران و پیرو رشد 295000 موقعیتی ماه فوریه بود. در همین حال نرخ بیکاری در رقم 5.5% با ثبات باقی ماند که همراستا با پیش بینی بازار بود. نرخ جمعیت حاضرنسبت به اشتغال در رقم 59.3% باقی ماند، این در حالیست که نرخ حضور در بازا کار از 62.8% در ماه آوریل تا 62.7% در ماه مارس کاهش یافت. انتظار می رود بخش خصوصی ایالات متحده ضمن کاهش نرخ بیکاری تا 5.4% موقعیت شغلی را تا 231000 افزایش دهد.

   با توجه به عدله های های بنیادی و تکنیکی میتوانیم در سطوح قیمتی مشخص شده به دنبال تریگر خرید باشیم و طرح معاملاتی خود را بر مبنای این سناریو پیاده کنیم

   Trade is My Life

   نظر


    #4
    تحلیل روزانه GBPUSD-H4

    با توجه به ساختار موجود در تایم فریم روزانه ما شاهد یک حرکت ترندوار نزولی هستیم که پس از تکمیل ساختار پنج موجه خود وارد فاز اصلاحی شده است که به احتمال بالا در بازوی X (یا B ) واقع شدیم و در حال تکمیل سازی ریز موج های خود میباشد . با توجه به بعد قیمت ما دو کلاستر استاندارد ( قرمز رنگ ) و ماکزیمم ( ابی رنگ ) را در نمودار چهارساعته این نرخ برابری مشخص نمودیم که ساختار مومنتوم در تایم فریم روزانه هماهنگ با یک خرید در این سطوح میباشد. با توجه به رسیدن قیمت به هر یک از کلاسترها ما عدله های تکنیکی و بنیادی را مورد ارزیابی قرار میدهیم و در صورت وجود تریگر ، اقدام به کاشتن اردرهای از جنس خرید میکنیم.

    مهمترین ریسک پیش رو بعد از انتخابات امروز پارلمان دولت انگلیس ، در این نرخ برابری عبارت است از داده NFP ایالات متحد در روز جمعه است . اشتغال بخش غیر کشاورزی ایالات متحده در ماه مارس با نمایش رشد 126000 موقعیت شغلی ناامیدکننده ظاهر شد، که بسیار پایین تر از 246000 موقعیت شغلی مورد انتظار تحلیلگران و پیرو رشد 295000 موقعیتی ماه فوریه بود. در همین حال نرخ بیکاری در رقم 5.5% با ثبات باقی ماند که همراستا با پیش بینی بازار بود. نرخ جمعیت حاضرنسبت به اشتغال در رقم 59.3% باقی ماند، این در حالیست که نرخ حضور در بازا کار از 62.8% در ماه آوریل تا 62.7% در ماه مارس کاهش یافت. انتظار می رود بخش خصوصی ایالات متحده ضمن کاهش نرخ بیکاری تا 5.4% موقعیت شغلی را تا 231000 افزایش دهد.

    Trade is My Life

    نظر


     #5
     تحلیل روزانه EURJPY- H4

     با توجه به ساختار محتملی که در تحلیل گذشته مشخص نمودیم بازار به کمی اغماض آن را برآورد کرد. با توجه به ساختار کنونی ما یک ریزش را محتمل میدانیم که کلاسترهای قیمتی را در تصویر مشخص نمودیم.

     یک نقطه ورود سریع را در چارت به نمایش گذاشتیم که به مراتب هرچه از استراـژی های ورود سریعتر بهره مند میشویم دارای ریسک و پتانسیل سوددهی بالاتری برخوردار هست .

     دوستان میتوانند در شکست سوینگ های فرعی صبور بوده و در آن شرایط با بررسی عوامل بنیادی و تکنیکی اقدام به معاملات فروش نمایند.

     Trade is My Life

     نظر


      #6
      تحلیل AUDUSD تایم فریم چهارساعته

      تاریخ آپدیت: 5 آگوست 2015


      با توجه به یک ترند نزولی در ساختار چهارساعته این جفت ارز ما روند برگشت قیمت را در زمان حال را یک حرکت کانترترند در نظر گرفته ایم ( اصلاح یا کارکشن ) که در بازوی ابتدای خود میباشد و در حال تکمیل فرآیند اصلاحی میباشد. با توجه به ساختار روزانه ما دو سنارریو محتمل را در نظر داریم:

      1- همانطور که بیان شد این روند برگشتی صعودی یک اصلاح میباشد و بعد از آن کف دیگری در راه خواهد بود

      2- این روند صعودی شروع یک حرکت ترند میباشد که از یک بازوی اصلاح ( موج Y از موج 4 ) در تایم فریم های روزانه و هفتگی است ( ماژور )


      مهمترین محرک های که میتوانند در این هفته این جفت ارز را دچار نوسان کنند:

      1- نرخ بیکاری استرالیا در ماه ژوئن بدون تغییر در رقم 6% باقی ماند، این در حالیست که اقتصاد 73000 شغل افزوده است. اقتصاددانان انتظار یک افزایش تا 6.1% را ااشته و پیش بینی یک کاهش 2100 عددی در تعداد موقعیت های شغلی را داشتند. نرخ مشارکت، که معرف تعداد افرادی می باشد که استخدام شده اند یا بطور فعال بدنبال شغل هستند، بدون تغییر در 64.8% باقی ماند. اگرچه، با وجود ارقام مثبت، سیاست گذاران نگران افزایش مداوم در نرخ بیکاری پیرو نزول شدید بخش معدن هستند. انتظار می رود اقتصاد استرالیا 10100 موقعیت شغلی بیافزاید، این در حالیست که پیش بینی می شود نرخ بیکاری تا 6.1% افزایش یابد.

      2- نرخ بیکاری و آمار اشتغال بخش غیر کشاورزی (NFP) ایالات متحده ، گزارش اشتغال ایالات متحده پس از یک افزایش 280000 شغلی برای ماه ژوئن رشد نسبتا کم دیگری برابر با 223000 موقعیت شغلی را نشان داد. اقتصاددانان انتظار افزایشی بیشتر برابر با 231000 موقعیت شغلی را داشتند. در همین حال، نرخ بیکاری ماه می از 5.5% تا 5.3% کاهش یافت. گزارش ماه ژوئن به اندازه کافی قدرت دارد تا از برنامه افزایش نرخ بهره Fed، که نشان دهنده ادامه رشد بازار کار این کشور است حمایت کند. پیش بینی می شود بازار کار ایالات متحده 225000 موقعیت شغلی را در ماه جولای به اقتصاد این کشور بیافزاید و برآورد می شود نرخ بیکاری بدون تغییر در رقم 5.3% باقی بماند.

      Trade is My Life

      نظر


       #7
       تحلیل روزانه EURGBP

       با توجه به ساختار حاکم بر این نرخ برابری به احتمال بالا در یک اصلاح پیچیده میباشد که کلاستر قیمتی آن را مشخص نمودیم و قیمت بعد از برخورد به این سد حمایتی شروع به صعود نموده است ، با توجه به این سناریو ما میتوانیم در سطوح مختلف اقدام به اردر گذاری از جنس خرید نمائیم

       مهمترین خبرهای پیش رو در تقویم اقتصادی این نرخ برابری عبارتند از :

       سخنرانی ماریو دراگی در روز چهارشنبه : ریاست ECB ماریو دراگی در بروکسل پیش از نشست کمیته سیاست پولی و اقتصادی پارلمان اروپا ایراد سخن خواهد نمود. پس از آنکه ECB پیش بینی های خود درباره تورم و رشد را برای سال 2015 و دو سال بعد از آن کاهش داد، دراگی به این نکته اشاره نمود که در صورت لزوم یک برنامه QE دیگر ممکن است باجرا گذاشته شود تا فعالیت اقتصادی را تحریک نماید. ایشان همچنین به این موضوع اعتراف کردند که تورم ممکن است در آینده نزدیک وارد ناحیه منفی شود. انتظار نوسان بازار در طول سخنرانی می رود.

       شاخص فضای کسب و کار Ifo آلمان در روز پنج شنبه : شاخص تمایلات کسب و کار آلمان پیرو انتشار یک داده مثبت از بخش تولید، از 108 در ماه جولای تا 108.3 در ماه آگوست بهبود یافت. اقتصاد پیرو صعود 0.3 درصدی در ماههای ژانویه تا مارس، رشد متداومی را در سه ماهه دوم سال جاری با 0.4% افزایش را نشان می دهد. پاسخ دهندگان در رابطه با وضعیت جاری بیشتر نظرشان مثبت بود. اگرچه، شرکتها بنوعی در رابطه با آینده کسب و کار خوشبینی کمتری داشتند. انتظار می رود شاخص اعتماد کسب و کار در ماه سپتامبر تا 107.8 کاهش یابد.

       Trade is My Life

       نظر


        #8
        تحلیل روزانه USDJPY با توجه به ساختار حاکم بر روند تایم روزانه ، ما وارد یک فاز اصلاحی شده ایم که ساختار محتمل را در نمودار مشخص نمودیم ، با توجه به این ساختار ما میتوانیم به دنبال موقعیت های مناسب فروش در نقاط کلیدی قیمتی و زمانی باشیم. مهمترین ریسک های موجود در طی هفته عبارتند از : تصمیم نرخ بهره ایالات متحده: فدرال رزرو تصمیم خود را گرفته و نرخ بهره کلیدی را در نشست ماه دسامبر خود از محدوده 0% تا 0.25% تا محدوده 0.25% الی 0.5% بالا برد. این افزایش بر روی سرمایه گذاران، خریداران مسکن و و افرادی که پس انداز می کنند تاثیر گذار بود. از آنجاییکه اقتصاد ایالات متحده با یک احیای کامل از بحران کبیر به بهبود خود ادامه داد در این افزایش بطور وسیعی برآورد شده بود. Fed اشاره کرد که افزایش های آتی نرخ بهره تدریجی خواهد بود تا از کشته شدن روند احیای اقتصادی پرهیز گردد. انتظار تغییری نمی رود و همچنین احتمال ضمنی برای یک اقدام در ماه مارس کم بنظر می رسد. سوال بزرگ اینجاست: آیا Fed به کاهش های اخیر اذعان داشته و با پیوستن به دیگر بانکهای مرکزی متمایل به کاهش نرخ بهره به وقفه ای در افزایش نرخ بهره اشاره خواهد نمود. سفارشات کالاهای بادوام ایالات متحده: سفارشهای کالاهای بادوام در ماه نوامبر بدون تغییر باقی ماندند. اقتصاددانان انتظار داشتند میزان سفارشات 0.6% کاهش یابد. طرح های سرمایه گذاری کسب و کار در ماه نوامبر سقوط کردند. دلار قدرتمند به فشار خود بر روی تولید ادامه داد و کاهش هزینه ها در بخش انرژی نشانه کوچکی از کاسته شدن را به نمایش گذاشت. در همین حال مقدار core سفارشات باستثنای آیتم های حمل و نقل 0.1% کاهش یافت در حالیکه انتظار افزایش 0.1 درصدی در ماه نوامبر می رفت. برآورد می شود سفراشات کالاهای بادوام در ماه دسامبر 0.7% کاهش یابد، این در حالیست که انتظار می رود مقدار core این داده بدون تغییر باقی بماند. تصمیم نرخ بهره ژاپن: بانک مرکزی ژاپن هدف برنامه پولی خود را در ماه دسامبر حفظ نمود اما برای تغییرات عملیاتی در خریدهای اوراق قرضه دولتی، ETF ها و شرکتهای سرمایه گذاری در معاملات مسکن تصمیم گرفت. به گفته هاروهیکو کورودا ریاست BoJ تغییرات با هدف آسان سازی کار برای BoJ تا قادر به حفظ سیاست جاری بوده و برنامه تسهیلی اضافه تری را تشکیل ندهد. اگرچه، کورودا تصریح نمود که درباره تنظیم سیاست پولی در صورت نیاز تردید نخواهد نمود. ین ژاپن حدود 30% از ارزشش را در برابر دلار با وجود فراخوان هایی برای شرکتها جهت افزایش دادن میزان سرمایه گذاری هایشان از دست داده است. اشارات اخیر از سوی بانک مرکزی و دولت هردو درباره محرک بیشتر بود. ژاپن مطمئنا علاقه ای به قوی نمودن ین در برابر دلار، یوآن و حتی یورو ندارد. داده GDP ایالات متحده: اقتصاد ایالات متحده طبق گزارش نهایی سه ماهه سوم با نرخ 2% سالانه رشد کرده است. کسب و کارها 56.8 میلیارد دلار ارزش کالای موجود در سه ماهه سوم کسب کرده اند، که این کوچکترین مقدار از سه ماهه نخست 2014 به این سو بوده است . و نسبت به 113.5 میلیارد دلار در دوره آوریل الی ژوئن کاهش تندی داشته است. هزینه کرد مصرف کننده، که بیش از 3/2 فعالیت اقتصادی ایالات متحده می باشد، پس از رشد 3.6 درصدی در سه ماهه دوم با نرخ 3.2% رشد یافته است، که این نشان دهنده تقاضای قوی داخلی می باشد. تحلیلگران انتظار دارند GDP در سه ماهه چهارم به عدد 0.8% دست یابد. این مهم است که توجه کنیم Fed ممکن است زودتر از ما به داده ها دسترسی داشته باشد.
        Trade is My Life

        نظر


         #9
         تحلیل روزانه USDCAD

         روند حاکم بر ساختار نمودار روزانه حاکی از یک روند ترند میباشد که پس از بررسی آن ما لیبل گذاری مناسب را بر روی آن چیدمان کردیم و به احتمال بالا در آخرین رالی از این روند صعودی میباشیم، همانطور که در تایم فریم چهارساعته مشاهده میکنید ما ریزش اخیر که از 20ژانویه شروع شده را مورد مطالعه ساختاری قرار دادیم و ریز موج های آن را مشخص نمودیم و به احتمال بالا در انتهای این اصلاح نزولی واقع شدیم که در حال ساختن آخرین ریز موج های خود میباشد . با یک کلاستر قیمتی در حوالی 1.3740 الی 1.3770 به عنوان یک حمایت قوی سد راه برای انتهای این اصلاح نزولی مشخص نمودیم. در حال حاضر با توجه به استراتزی شخصی و نقشه راه بیان شده همچنان به دنبال معاملات خرید در این جفت ارز میباشیم که میتوانید در شکست سوئینگ های فرعی اردرهای خود را از جنس بای استاپ ( Buy Stop ) چیدمان کنید یا اینکه صبور باشید عدله های تکنیکی در کلاستر مذکور ایجاد گردد ( همانند تریگر کندلی ، برگشت اسیلاتور و ... )

         سخنان استیون پولوز (Steven Poloz) مبنی بر عدم کاهش نرخ های بهره کانادا، با استقبال بازار مواجه شد و بازگشت قوی را در دلار کانادا ایجاد کرد. روز جمعه گزارش تولید ناخالص داخلی (GDP) حکایت از رشد 0.3 درصدی ماهانه داشت. یکی از داده های قابل توجه و ناامید کننده، سفارشات کالاهای بادوام آمریکا بود که 5.1 درصد کاهش را نشان می داد. این گزارش ضعیف نشان می دهد که بخش تولیدی آمریکا از رشد ضعیف اقتصاد جهانی در امان نمانده است.از دید تمایلات و انتظارات بازار (خوش بینی ها و بدبینی ها)، شاهد نوسانات شدیدی در هیجانات بازار همراه با کاهش USD/CAD بودیم. این حرکات نشانگر تغییر معاملات سرمایه گذاران خرد بازار ارز خارجی است، که هشداری از احتمال تشکیل اوج قیمتی در USD/CAD دارد. داده های معاملاتی نشان می دهند که برای هر معامله خرید دلار آمریکا/کانادا، 1.3 معامله فروش وجود دارد. 43 درصد معامله گران در این جفت ارز، خریداران دلار آمریکا هستند. که احتمال برگشت بازار به نرخ های پایین تر برای USD/CAD را افزایش می دهد.         Trade is My Life

         نظر


          #10
          EURO Vs US Dollar

          UPDATE: 17 July 2018
          Key Support: 1.1510, 1.1368
          Key Resistance: 1.1718, 1.1850
          امروز جروم پاوول زئیس بانک مرکزی آمریکا ( فدرال رزرو ) در برابر کنگره آمریکا به سوالات نمایندگان در حال پاسخ می باشد ، نظرات اخیر پاول حاکی از ادامه روند سیاست های انقباضی کمیته بازار آزاد است که امسال انتظار می رود چهار مرحله افزایش در نرخ بهره رخ دهد. امسال ایالات متحده ( بانک مرکزی فدرال رزرو ) به اهداف خود در اشتغال و تورم دست یافته است ، که محدوده اشتغال را بین 4 تا 6% و محدوده تورم را 2% مشخص نموده بود. با این شرایط افزایش نرخ بهره همخوانی کامل با سه مولفه اقتصاد کلان یعنی اشتغال ، رشد اقتصادی و تورم را داراست و سدی جلوی آن قرار ندارد.

          انتظارات افزایش نرخ بهره که از وجوه آتی فدرال رزرو Fed Fund Rate میتوان بدست آورد ( سایت CME در این باره جستجو نمائید ) میتوان نتیجه گرفت که بازار هنوز به طور کامل افزایش نرخ را در چهار مرحله پیش خور نکرده است و احتمال افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر نیز می تواند باعث تقویت مجدد دلار آمریکا شود.

          نظرات و عقاید مثبت در این باره میتواند موجب تقویت انتظارات شود و مقامات بر این عقیده هستند که اقتصاد آمریکا مثبت و پویاست و تورم در ماه های آتی در حول محور دو درصد باقی خواهد ماند که این نظرات میتواند باعث افزایش دامنه پیش بینی در نرخ بهره برای سال بعد و دو سال دیگر یعنی سال 2020 شود.
          در بانک مورگان استنلی نیز برخی تحلیلگران معنقد هستند که با رسیدن به انتهای سال دلار تضعیف خواهد شد و براورد های سالانه_دوزاده ماهه حاکی از تضعیف دلار در سه ماهه سوم هست. طبق این گزارش ارزهای دیگر نیز به شرح زیر وضعیت اشان خواهد بود: USDJPY تا سه‌ ماهه سوم سال 2019 به محدوده 88.00 تا 101.00EURUSD بین محدوده 1.18 تا 1.30GBPUSD نرخ برابری بین 1.32 تا 1.50 AUDUSD بین 0.67 و 0.75
          از دیدگاه تکنیکی نیز سناریو اول را در تحلیل گذشته مشخص نمودیم و سناریو دوم را در این تحلیل به نمایش گذاشتیم که به احتمال بالا این سناریو رخ دهد با توجه به عدله های فاندامنتالی که موجود هست این روند پیچیده و اصلاحی نیز مربوط به موج چهار می باشد و ما نیز می توانیم با شکست سطوح اقدام به معاملات فروش نمائیم و سطوح حمایتی را نیز مشخص نمودیم که با رنگ آبی می باشد.

          EURUSD-17-July-2018-768x564.jpg
          Trade is My Life

          نظر


           #11
           British Pound Vs US Dollar

           UPDATE: 20 July 2018
           Key Support: 1.3012, 1.2917, 1.2819
           Key Resistance: 1.3155, 1.3243, 1.3435
           در حوزه انگلستان: در انگلستان توافق بر سر خروج این کشور از اتحادیه اروپا در هاله ای از ابهام قرار گرفته است، بحران سیاسی حاکم بر این کشور احتمال خارج شدن انگلیس بدون توافق "مشهور به خروج سخت" را محتمل کرده است. طرح های تجاری و گمرکی باعث به سرانجام نرسیدن توافق ها در Brexit (خروج انگلیستان از اتحادیه اروپا) شده است. جناب کارنی ریاست بانک مرکزی این کشور در برابر کمیته انتخابی پارلمان نیز حاضر شد و هشدارهای جدی را در صورت خروج سخت و بدون توافق به آنها گوشزد کرد. مسئول اداره بودجه انگلیس نیز معتقد است که تامین هزینه های عمومی در درازمدت مشکل خواهد بود و بدون ارتقاء مالیات یا کاهش هزینه دولت، کسری بودجه در درازمدت بیشتر می شود و خالص بدهی ، انگلیس را در وضعیت ناپایداری قرار خواهد داد ، از سوی دیگر بانک مرکزی انگلیس BOE به دنبال کسب دلایلی برای افزایش در نرخ های بهره هست که داده های منتشر شده از سمت انگلستان به دقت می بایست مورد توجه قرار داد و در صورت مشاهده مثبت تر شدن آنها از فرصت افزایش نرخ بهره و در نهایت تقویت پوند انگلیس استفاده کرد. از نظر انتظارات و احساسات بازار ، افزایش در نرخ های بهره می تواند در ماه اوت (آگوست) باشد.

           در پاراگراف عنوان کنم که مدیریت Financial Conduct Authority به موسسات مالی انگلیس مانند بانک ها و شرکت های بیمه تذکر داده است خود را برای خروج سخت و بدون توافق در Brexit آماده کنند. قابل ذکر است که 8 ماه تا زمان خروج فرصت باقی است و ماه مارس 2019 زمان خروج فرا می رسد و به گفته مقامات و مسئولان می بایست برای هر سناریوی آماده باشند.
           در حوزه ایالات متحده آمریکا: بلومبرگ امروز انتقادات ریاست جمهوری آمریکا جناب ترامپ را قلم زد و عنوان نمود که این انتقادات می تواند باعث تسریع در فرایند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو ( بانک مرکزی آمریکا Fed ) شود تا اینکه این نهاد استقلال خود را ثابت قدم نشان دهد. از زمان انتخاب ریاست جمهوری جدید آمریکا، دونالد ترامپ، در سال 2017 فدرال رزرو 5 بار دست به افزایش در نرخ های بهره زده است و عنوان کردند که دو بار دیگر در سال جاری این شرایط را رقم خواهند زد. اکنون این نهاد در حال کاهش حجم اوراق خزانه داری نگه داری شده نزد خود هست و این نشانه ای بر کاهش حمایت ها از اقتصاد این کشور هست. در حال حاضر تمام ماکرو دیتاهای اقتصادی همچون بیکاری، رشد اقتصادی و تورم در محدوده بسیار مناسبی قرار دارد که خود دلیل محکمی بر تاثیر سیاست های فدرال رزرو می باشد. بیکاری از 4.8 درصد به 4 درصد رسیده است و محدوده انتظاری بین 4 تا 6 درصد می باشد و پیش بینی رشد اقتصادی نیز از 2 درصد در سه ماهه اول سال به 4 درصد در سه ماهه پایانی رسیده است.

           با وجود عدله های مناسب جهت تقویت دلار آمریکا ما در روزنامه های اقتصادی خبرهای از شرکت ها و نهادهای بزرگ مبنی بر کاهش دلار در هفته های آتی می خوانیم ، از این منظر که ما می بایست در نقاط مناسب اقدام به فروش پوند در برابر دلار آمریکا کنیم این می تواند خبر خوبی برای ما باشد. از نقطه نظر تکنیکی مشاهده میکنید که پوند به دلار بعد از یک روند نزولی بلندمدت شروع به تثبیت و اصلاح قیمت نمود که مجدداً در هفته گذشته شروع به ریزش کرد و احتمال بالا بازار ساختار این روند نزولی را تکمیل نموده است و برای ادامه این روند نیازمند کسب انرژی و پتانسیل لازم هست در این صورت اصلاح قیمتی تا محدوده های 1.3753 در بلندمدت اصلاً دور از انتظار نیست. برای تاییدیه اینکه بازار شروع به اصلاح بزرگ نموده است به صورت خیلی ساده بعد از شکست قاطعانه سطح 1.3164 که پیوت سالانه مرکزی می باشد اگر سقف موج قبل ( موج شماره چهار ) با شکست همراه شد می توان انتظار داشت بازار تا رسیدن قیمت به محدوده اصلاحی بلندمدت ( 1.3753 ) حرکت خود را ادامه خواهد داد، در این حالت معامله گران میتوانند اقدام به انجام معاملات خرید کنند.

           GBPUSD- 20 July 2018.jpg
           Trade is My Life

           نظر


            #12
            چشم انداز هفتگی – اتفاقات مهم

            تاریخ: 23 جولای 2018

            شاخص فروش خانه‌های موجود در ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه
            :
            اغلب معاملات در ایالات متحده آمریکا در بخش مسکن در خرید و فروش خانه های موجود یا به اصطلاح دست دو می باشد. این شاخص در اشل زمانی سالانه خود در ماه می رقم 5.43 میلیون واحد را به خود اختصاص داده بود که اکنون در ماه ژوئن انتظارات به سمت رقم 5.46 میلیون واحد میباشد.دقت داشته باشید رقم خبر اگر خارج از محدوده انحراف از معیارش نشر شود باعث نوسان در بازار می تواند شود.


            شاخص قیمت مصرف‌کننده در استرالیا روز چهارشنبه: کشور استرالیا داده های بخش تورم را هر سه ماه یکبار نشر می دهد. نرخ تورم فصلی در سه ماهه نخست سال به 0.4 درصد تقلیل یافته است و شاخص خالص Core نیز 0.5 درصد رشد را به خود اختصاص داد. این گزارش کنونی داده ها مربوط به سه ماهه دوم سال میباشد که شاید بر سیاست های پولی این کشور اثر خواهد داشت ، سیاست های که دو سال نیز تغییر نیافته است.


            شاخص فروش خانه‌ های نوساز ایالات متحده آمریکا روز چهارشتبه: فعالیت های اقتصادی گسترده ای از طریق خانه های نوساز رخ می دهد بلفرض موجب تقویت در امر سرمایه گذاری های زیرساختی میتواند شود. رشد سالانه ای در ماه می شاهد بودیم که به رقم 689000 واحد رسید و بازار انتظارش را نداشت و اکنون فورکست ها حاکی از رشد قوی در ماه ژوئن می باشد.


            نشست بانک مرکزی اروپا ECB جهت تعیین نرخ بهره روز پنجشنبه: بانک مرکزی در نشست اخیر خود در چهارده ژوئن باعث کاهش نرخ EURUSD شد با وجود اینکه زمان بندی خروج از سیاست های تسهیلی موسوم به QE را اعلان نمود منتهی شرایط بسیاری در قبال افزایش در نرخ های بهره بیان نمود و متعهد شدند تا سال 2019 فصل تابستان هیچ تغییری را لحاظ نکنند. بعد از این نشست خبرنگاری ها و تحلیلگران زیادی به تحلیل و تفسیر این بیانیه کردند که هیچ کدام شفاف نیست و نیاز هست که بانک مرکزی در این نشست شفافیت های لازم را بیان کند که در این صورت میتواند فراریت و نوسانات زیادی را برای جفت ارز EURUSD و دیگر ارزهای مقابل یورو به ارمغان آورد با این حال تنش های تجاری حاکم بین این اتحادیه و کشور ایالات متحده نیز دیگر موضوعاتی است که می تواند در این نشست باعث نوسانات در بازار ها شود.


            شاخص سفارشات کالاهای بادوام ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه: سفارش کالاهای بادوام نشانگر قدرت در بخش سرمایه گذاری مصرف کنندگان هست و فد آن را کامل زیر نظر دارد. چون داده ها مربوط به انتهای سه ماهه دوم سال می باشد ( ماه ژوئن ) میتوانند بر گزارش تولید ناخالص داخلی اثر بگذارند. در انتشار قبلی به میزان 0.4 درصد تقلیل یافت و انتظار می رود در این انتشار به میزان 2.7 درصد افزایش یابد. شاخص خالص Core در خرده فروشی تغییری در انتشار قبلی مشاهده نشد و انتظار می رود در این دور به مقدار 0.5 درصد افزایش یابد.


            گزارش اولیه (ادونس) تولید ناخالص داخلی ایالات متحده آمریکا روز جمعه: یک چهارم اقتصاد دنیا متعلق به ایالات متحده آمریکا می باشد که در روز جمعه قرار است گزارش اولیه از تولید ناخالص داخلی GDP را در امسال انتشار دهد. گزارش انتهای سه ماهه نخست سال حاکی از رشد 2.3 درصدی بود که در مقایسه با سال گذشته دارای رشد خوبی بود و حتی در قیاس با دیگر همتایان خود نیز دارای رشد چشمگیری بوده است. پیش بینی می شود که رشد اقتصادی در سه ماهه دوم بیش از این نشر یابد و به 4 درصد ارتقا یابد. نکته قابل اهمیت این هست که شاخص کالاهای بادوام که در روز پنجشنبه نشر میشود می تواند باعث تغییر در این رقم و انتظارات شود.
            Trade is My Life

            نظر


             #13
             BTC(Bitcoin) Vs US Dollar

             UPDATE: 23 July 2018
             Key Support: 4476, 6474.42, 7170.58, 7388.26
             Key Resistance: 8445.66, 8224.50, 7817.61
             Trade is My Life

             نظر


              #14
              تحلیل دلار استرالیا به دلار آمریکا
              تاریخ آپدیت: 10 اوت 2018

              در آخرین تحلیل که 27 ژوئن برای دلار استرالیا صورت گرفت ما توانستیم وارد شدن به یک فاز تثبیتی را پیش بینی کنیم و اینکه در 9 جولای تحلیل دلار استرالیا مبنی بر انتهای احتمالی در این تثبیت از نظر قیمتی و زمانی مشخص نمودیم که متاسفانه به دلیل آپدیت سرور این تحلیل از مخزن داده ها سایت پاک شد. حال در امروز 10 اوت نگاهی به اتفاقات در حوزه استرالیا و دلار بیاندازیم متوجه خواهید شد که بازار شروع به ادامه روند ریزشی خود را با شیبی تند در حال گسترش هست. ما حمایت و مقاومت های بر سر راه را مشخص نمودیم که می توانید در هر یک از این سطوح برنامه معاملاتی خود جهت معاملات فروش برنامه ریزی کنید.


              یک مثال معاملاتی زنده: قیمت از سطوح تعادلی حمایتی اول که در دیروز نشر دادیم عبور کرده و اکنون در سطح حمایتی دوم قرار دارد و در تایم فریم یکساعته در حال شکل گیری یک مثلث می باشد که میتوانید با شکست سطوح فرعی یعنی زیر این مثلث معامله فروش خود را ست کرده و حد سود اولیه (تیک پروفیت Take Profit) خود را در سطح سوم حمایتی قرار داده و حد سود دوم را بر حسب سطوح که در تصویر تحلیل مشاهده میکنید ست کنید و حد ضرر ( استاپ لاس Stop Loss) نیز ده پیپ به بالای دهانه مثلث (Apex) قرار دهید.

              برای مطالعه کامل تحلیل میتوانید به وبگاه شخصی رجوع کنید چرا که مطلب بسیار طولانی است و مجالی برای درج کامل متن با همه تصاویر نیست.


              Trade is My Life

              نظر


               #15
               سلام دوستان گل

               خیلی وقت میگذره که به هیچ فرومی سر نزدم. دلم واسه خیلی از بچه ها تنگ شده، یک زمانی انواع فروم ها بود صبح تا شب همه دور هم بودیم. خوبی فروم ها همینه افراد دور هم هستند.
               تحلیل تکنیکال شاخص دلار

               همانطور که در نمودار مشاهده می کنید ما شاهد یک روند صعودی هستیم که وارد یک فاز خنثی شده است
               به احتمال بالا ما در انتهای موج دوم از این فاز اصلاحی (خنثی) هستیم که پیش به سوی بازو سوم می کند(موج C)

               دو کلاستر انتهای موج C بر اساس حرکات کنونی مشاهده میکنید. در صورتی که بازار از سقف موج 5 سبز فراتر رود شمارش جایگزین می شود


               Trade is My Life

               نظر

               Working...
               X