اطلاعيه

Collapse
No announcement yet.

شرایط ازدواج رو دارم یا نه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
Clear All
new posts

شرایط ازدواج رو دارم یا نه؟

با سلام و احترام.

هدف از ایجاد تاپیک اینه که میخوام شرایطمو بگم و دوستان جواب بدهن که الان مناسبه ازدواج کنم یا نه...چون میخوام از تجربیات و ایده های شما دوستان استفاده کنم تا بلکه بتونم تصمیم درستی برای آیندم بگیرم.

پسر هستم!

27 سالمه.

در حال حاضر من فوق لیسانس مهندسی مکانیک هستیم و فارغ التحصیل شدم. برج 6 سرباز هستم..امریه دارم میگیرم و انشالله درست میشه. و دو سال در خدمت یه شرکت در تهران هستم. خودم شمالی هستم...خانواده تقریبا مذهبی دارم...ولی خودم خیلی مذهبی نیستم اما قابلیت مذهبی شدن رو دارم! پسر به روزی هستم....تا حالا وارد کار رسمی نشدم ولی کارای دانشجویی و علمی رو در سطح خوبی انجام دادم.

از نظر مالی، خودم صفرم! و وضعیت مالی خانوادم متوسطه!

هدف اول بنده اینه که در تهران بمانم و بعد خدمت، دنبال کار بگردم و پول جمع کنم و در تهران خونه و زندگی جدید تشکیل بدم....و حالا اگر بتونم در حین خدمت هم کار پیدا کنم چه بهتر.

هدف بعدی بنده که جز اهداف طولانی مدت منه، مهاجرت هست. یعنی بعد حدود 6 سال و آماده کردن شرایط لازم، مطمئنا میخوام مهاجرت کنم و میتونم.

برای ازدواج هم فعلا کسی مد نظرم نیست و میدونم اگه به خواهرم بگم میتونه واسطه بشه و معرفی کنه.

هدف از ازدواجم هم اینه که میخوام تو مسیری که هستم و میخوام گام بردارم، یه حامی داشته باشم و تنها نباشم و منم حامی آن باشم...راستشو بخواین بعضی اوقات احساس تنهایی میکنم و این گاهی اذیتم میکنه..البته خیلی کلی گفتم و میدونم هر انسانی نیاز به ازدواج داره.

ازدواج رو بزارم بعد خدمت؟ یعنی بعد دو سال دیگه ازدواج کنم؟ یا مثلا ازدواج رو بزارم بعد 4 سال دیگه که کارم داشته باشم؟ نظرتون چیه؟

باتشکر

سلام
    بنظر میاد ازدواج بهتر باشه....
    همین الان...
    مقام معظم رهبری:بروید سراغ کارهای نشدنی تا بشود.
    تصمیم بگیرید به برداشتن کارهای سنگین تا بردارید.

نظر آیت الله بهجت درباره نماز اول وقت
    پروژه انجام بده از سربازی معاف شو. قطره 83

نظر

نوشته اصلي بوسيله ATHD27649 نمايش پست
      با سلام و احترام.

هدف از ایجاد تاپیک اینه که میخوام شرایطمو بگم و دوستان جواب بدهن که الان مناسبه ازدواج کنم یا نه...چون میخوام از تجربیات و ایده های شما دوستان استفاده کنم تا بلکه بتونم تصمیم درستی برای آیندم بگیرم.

پسر هستم!

27 سالمه.

در حال حاضر من فوق لیسانس مهندسی مکانیک هستیم و فارغ التحصیل شدم. برج 6 سرباز هستم..امریه دارم میگیرم و انشالله درست میشه. و دو سال در خدمت یه شرکت در تهران هستم. خودم شمالی هستم...خانواده تقریبا مذهبی دارم...ولی خودم خیلی مذهبی نیستم اما قابلیت مذهبی شدن رو دارم! پسر به روزی هستم....تا حالا وارد کار رسمی نشدم ولی کارای دانشجویی و علمی رو در سطح خوبی انجام دادم.

از نظر مالی، خودم صفرم! و وضعیت مالی خانوادم متوسطه!

هدف اول بنده اینه که در تهران بمانم و بعد خدمت، دنبال کار بگردم و پول جمع کنم و در تهران خونه و زندگی جدید تشکیل بدم....و حالا اگر بتونم در حین خدمت هم کار پیدا کنم چه بهتر.

هدف بعدی بنده که جز اهداف طولانی مدت منه، مهاجرت هست. یعنی بعد حدود 6 سال و آماده کردن شرایط لازم، مطمئنا میخوام مهاجرت کنم و میتونم.

برای ازدواج هم فعلا کسی مد نظرم نیست و میدونم اگه به خواهرم بگم میتونه واسطه بشه و معرفی کنه.

هدف از ازدواجم هم اینه که میخوام تو مسیری که هستم و میخوام گام بردارم، یه حامی داشته باشم و تنها نباشم و منم حامی آن باشم...راستشو بخواین بعضی اوقات احساس تنهایی میکنم و این گاهی اذیتم میکنه..البته خیلی کلی گفتم و میدونم هر انسانی نیاز به ازدواج داره.

ازدواج رو بزارم بعد خدمت؟ یعنی بعد دو سال دیگه ازدواج کنم؟ یا مثلا ازدواج رو بزارم بعد 4 سال دیگه که کارم داشته باشم؟ نظرتون چیه؟

باتشکر
      سلام و عرض ادب خدمت شما دوست عزیز
      ممنون از دعوت شما

به نظر من ابتدا 24 ماه سربازیه خودتون رو سپری کنید(با توجه به امریه بودن باید 24 ماه خدمت کنید) سپس بفکر پیدا کردن فردی مناسب با خودتون باشید
      هیچ وقت هم بدون داشتن شغل ازدواج نکنید . حمایت خانواده ها مقطعی هست و استقلال تصمیم گیری زندگی مشترک شما رو بخطر میندازه و زمینه دخالت ها ممکنه در زندگی مشترک شما پیش بیاد

بحث مهاجرت هم نیاز به دو انسان قوی و هدفمند داره و به نظر من شما از الان ذهن خودتون رو شرطی نکنید روی این موضوع
      اینجا تلاشتون رو بکنید و همزمان سرموقع پس از بررسی های زیاد موضوع مهاجرت رو هم پیگیری کنید و نهایتا تصمیم بگیرید که اینجا موندنی هستید یا رفتنی هستید

موفق باشید
      من پای همی‌کوبم ای جان و جهان دستی
      ای جان و جهان برجه از بهر دل مستی
      ای مست مکش محشر بازآی ز شور و شر
      آن دست بر آن دل نه ای کاش دلی هستی
      ترک دل و جان کردم تا بی‌دل و جان گردم
      یک دل چه محل دارد صد دلکده بایستی
      مولانا دیوان شمس

نظر

ممنون از نظرات دوستان...من نظرمو میدم، ممنون میشم نظرتونو در این مورد بگین.

من فک میکنم در این مرحله از زندگیم و یا بعد سربازیم، باز مشکلاتی در زندگیم وجود داره. شاید برای شرایط من فرقی به حال من نکنه که قبل سربازیم ازدواج کنم یا بعدش! به هر حال مشکل بزرگی به نام کمبود پول هنوز پا برجاست!

چون در هر حال من باید حرفامو با خانواده دختر بزنم که پولی در بساط نیست! و باید فرصت بدن تا شرایط مهیا بشه! که حداقل دو سال زمان میطلبه...تو این دو سال ایشون تو خونه باباشون باشن و منم سربازیم تموم بشه. البته در همین اثنا هم من دنبال کار مناسب برای بعد از سربازی هم میرم...یعنی در واقع رصد میکنم همه جاها رو!!(البته همین شرکت هم بعد سربازی منو استخدام میکنه که بنا به دلایلی نمیخوام استخدام بشم!)...
        مورد دیگه اینه که اگه بعد سربازی و داشتن کار ازدواج کنم سنم حداقل شده 30 سال! ولی الان 27 سالمه!! جوون ترم!! به نظرم سن 30 دیگه برای ازدواج مناسب نیست!(یکمی ضایع هست!!) ازون طرف خودمم دوست دارم با دختری حدود سن 20-22 وصلت کنم..حالا جوون ترم بود چه بهتر!! خب سنم بره بالا، از این نظر به مشکل میخورم!

به هر حال انشالله خدا بزرگه! یاعلی بگم؟! نظرتون چیه؟!

نظر

من فک میکنم در این مرحله از زندگیم و یا بعد سربازیم، باز مشکلاتی در زندگیم وجود داره. شاید برای شرایط من فرقی به حال من نکنه که قبل سربازیم ازدواج کنم یا بعدش! به هر حال مشکل بزرگی به نام کمبود پول هنوز پا برجاست!

چون در هر حال من باید حرفامو با خانواده دختر بزنم که پولی در بساط نیست! و باید فرصت بدن تا شرایط مهیا بشه! که حداقل دو سال زمان میطلبه...تو این دو سال ایشون تو خونه باباشون باشن و منم سربازیم تموم بشه. البته در همین اثنا هم من دنبال کار مناسب برای بعد از سربازی هم میرم...یعنی در واقع رصد میکنم همه جاها رو!!(البته همین شرکت هم بعد سربازی منو استخدام میکنه که بنا به دلایلی نمیخوام استخدام بشم!)...
          مورد دیگه اینه که اگه بعد سربازی و داشتن کار ازدواج کنم سنم حداقل شده 30 سال! ولی الان 27 سالمه!! جوون ترم!! به نظرم سن 30 دیگه برای ازدواج مناسب نیست!(یکمی ضایع هست!!) ازون طرف خودمم دوست دارم با دختری حدود سن 20-22 وصلت کنم..حالا جوون ترم بود چه بهتر!! خب سنم بره بالا، از این نظر به مشکل میخورم!

با سلام
          بعد اینکه خدمتت تموم شد بهتر میتونی در مورد آینده و ازدواج و شغل تصمیم بگیری.
          زمین خشک سنبل برنیارد.

نظر

میبینم که دوستان همه موافقن که در سنین بالا ازدواج کرد. خخخخخ

شاید بعد خدمت دیگه نظرم در مورد ازدواج عوض بشه...چون تقریبا تمام مشکلات اصلی پسری مثل من با کارت پایان خدمت حل میشه. یعنی نباید دختری که میخواد شریک زندگیم باشه کمی با سختی های مشکلات من شریک باشه؟

نمیدونم.....

نظر

نظرم این هست که همه این کارهای شما اما و اگر شد !
              در بزرگیه خدا شکی نیست ولی نباید با خیالات زندگی کرد
              مولانا دیوان شمس

نظر

شاید بعد خدمت دیگه نظرم در مورد ازدواج عوض بشه...چون تقریبا تمام مشکلات اصلی پسری مثل من با کارت پایان خدمت حل میشه. یعنی نباید دختری که میخواد شریک زندگیم باشه کمی با سختی های مشکلات من شریک باشه؟

نمیدونم.....
                همه ی مشکلات با کارت پایان خدمت حل میشه!
                فکر نکنم این طور باشه
                در ضمن در زندگی شما هم در مشکلات طرف مقابل سهیم خواهید شد
                Who knows when stronger demons appear
                Become faster in your approach to strenght
                The bloody war of life never cares about persons

نظر

نمیدونم.....
                  دوستان موافق ازدواج با شرایط مناسب و با کمترین مشکل هستن
                  خود فرآیند شناخت ازدواج بحث زمانبری هست حالا شما سربازی و دخالت دیگران و بلاتکلیفی تا شش سال و نداشتن شغل تا سالها بعد و بی پولی رو اضافه کن بهش! قبول داری یکم زیادی پیچیده میشه و خود ازدواج کاملا میره به حاشیه؟
                  این مشکلات ربطی به زندگی مشترک نداره دوست عزیز . این مشکلات شخصی شماست
                  سربازی و داشتن استقلال مالی یه مشخصه شخصی برای ازدواج و رفتن زیر یه سقف هست

حالا بلوغ عاطفی و فکری بماند...

موفق باشید
                  مولانا دیوان شمس

نظر

نمیدونم.....
                    این افتخار نیست که سوغات ازدواج شما برای همسرتان شریک کردن ایشان در مشکلاتی باشه که بعلت بی کفایتی یا تنبلی و یا هر دلیلی دارید و یا باهاش مواجه هستید. خود زندگی مشترک در ایده آل ترین شکل صدها و هزاران مشکلات ریز و درشت داره. اگه این نقص و کمبود های شما هم بهش اضافه بشه دیگه اسمش زندگی مشترک نمیشه. اسمش شاید زندگی در جهنم خود ساخته باشه.
                    زمین خشک سنبل برنیارد.

نظر

با سلام...

باید بگم که من هیچ اما و اگری نگفتم.همه اینچیزا رو که گفتم جز برنامه هام هست..هیچ جای دنیا گفته نشده برنامه داشتن بده...امریه رو گرفتم و حالا کلمه انشالله جز تیکه کلام منه و شاید بقیه بد برداشت کنن که هنوز این هم اتفاق نیفتاده. حتی بعدش میتونم سریع استخدام شم همون جا.

و مورد دیگه این که به نظر من هیچکی با شرایط ایده ال نمیتونه در این زمونه ازدواج کنه.

در مورد ان دوستمون که گفتن بلاتیکلیفی تا 6 سال تعجب کردم! کدوم بلاتکلیفی؟ من میگم بعد دو سال میرم دنبال کار و شرایطمو برای 4 سال باقیمانده، چه از نظر مالی و چه از نظر مهاجرت فراهم میکنم. منظور بنده اینه. فقط دو سال من بی پولی دارم. بعدش شرایطم بهتر میشه....

در مورد ان یکی دوستمون که گفته سوغات ازدواج! فقط میتونم بگم همینه دیگه! همه همینطورین...شرایط هیچیکی ایده آل نیست و باید دو نفر در کنار هم بسازن. این خیلی قشنگتره. نه این که من ماشین داشته باشم ..کار داشته باشم...خونه داشته باشم و همه چیم اوکی باشه بعد برم ازدواج کنم...واقعا ان موقع نیازی به ازدواج نمیبینم. چون همه سختی ها رو خودم تنهایی جلو بردم...من اینطوریم...

.................................................. .................................

یه سوال...ربطی به حرفمون نداره..میخوام نظرتونو بدونم.

هر کی اگه بخواد برای خودش یه تصمیم بگیره(حالا هر تصمیمی)، آیا باید به خودشناسی برسه؟

خودشناسی منظورم خودشو کامل بشناسه و همچنین شرایط خودشو و خانوادشو بسنجه و بعد تصمیم بگیره. آیا درست میگم؟

نظر

البته اینم بگم کلمه بی کفایتی برای اینجا خوب نبوذ!

من یه فرد تحصیل کرده هستم...واقعا تا اینجا رسیدم زحمت کشیدم و آدم الافی نبودم و در رشته خودم تخصص دارم...خوب نیست این کلمات برای قشر تحصیل کرده جامعه به کار رفته بشه..شاید منظورتون به من نباشه ولی دوست داشتم اینو بگم.

نظر

نوشته اصلي بوسيله Uchiha Itachi نمايش پست
                          فکر نکنم این طور باشه

بله حل میشه اگه پشتکار و سعی و تلاش باشه. چون من درسته صفرم ولی منفی نیستم! آدم الافی نبودم و میتونم با تخصصی که دارم کار کنم..چون جوونم.

نظر

نوشته اصلي بوسيله Uchiha Itachi نمايش پست
                            فکر نکنم این طور باشه

مشکلات ان هم هیچ ایرادی نداره...چون مشکلات جزیی از زندگیه...اصلا زندگی بدون مشکل معنی نداره....مهم مدیریت کردنشه.

نظر

سلام دوست عزیز
                              ممنون بابت دعوتتون
                              اگه نظر منو میخواین با توکل بر خدا اقدام کنید برا ازدواج(هرچه زودتر بهتر)
                              اول اینکه همه میگن رفته رفته شرایط بهتر میشه و بعد ازدواج میکنم ولی اینطوری نیست! هم سنت بالا میره و سخت گیر میشی و هم اینکه خیلیارو میشناسم که با این طرز فکر ازدواجشونو به تاخیر انداختن و نتونستن تا سن 40 سالگی ازدواج کنن
                              به نظرم هر سنی یه اقتضایی داره ازدواجم سن خودشو داره اگه از وقتش بگذره دیگه لذت خودشو نداره...الانم که شاهد بالا رفتن سن ازدواج و سخت گیری های بیخود هستیم بخاطر همین اعتقاداته که بعضا به غلط جا افتاده!

ثانیا مهم تر از مشکل اقتصادی پیدا کردن کیس مناسبه هم باید از لحاظ فکری و عاطفی به بلوغ کامل طرفین رسیده باشن و بتونن در کنار همدیگه یک زندگی مشترک موفقی رو داشته باشن-باید کسی رو پیدا کنید که از لحاظ فکری و عاطفی و مذهبی و... باهم مطابقت خوبی داشته باشین و به قول معروف هم کف هم باشین...پس به نظرم مشکلتون در وهله اول پیدا کردن یه کیس خوبه نه مشکلات اقتصادی

ثالثا خیلیامون ادعای ایمان به خدا داریم ولی در عمل هیچ!
                              مگه تو احادیث نخوندیم که میگن هرکسی که بخاطر ترس از مشکلات اقتصادی ازدواجش را به تاخیر بیاندازد به خدا و تواناییش ایمان ندارد...!

شما قدم رو بردار همین پیدا کردن کیس مناسب خودش طول میکشه حتی شاید تا پایان سربازیتون (یکی از دوستای من از ترم4 کارشناسی اقدام کرده ولی هنوز به نتیجه ای نرسیده! ) بعدش شغل و بقیه مراحل زندگیتون خواهید دید که با اعتقاد راسخ به خداوند متعال حل خواهد شد...
                              اینم در نظر بگیرین که در اثر همین انتخاب های نادرست و انتظارات زیاده که اینهمه آمار طلاقمون بالا رفته

بازم کمکی باشه در خدمتی
                              موفق و خوشبخت باشین
                              التماس دعا
                              امیری حسین و نعم الامیر...

خدیا مرا بخاطر گناهانی ڪه در روز با هزاران قدرت عقل توجیهشان می کنم
                              ببخش.....

نظر

Working...
                              X