اطلاعيه

Collapse
No announcement yet.

[ ورزش های رزمی ] ووشو

Collapse
این یک تاپیک مهم است.
X
X
 
 • فیلتر
 • زمان
 • نمایش
Clear All
new posts

  [ ورزش های رزمی ] ووشو

  حرکات و سبکهای ووشو را میتوان از چند دیدگاه بررسی و تقسیم بندی نمود: ۱ - گسترش جفرافیایی
  رشد و گسترش ووشو در نقاط مختلف چین تحت تاثیر شرایط اقلیمی و وجود دشتها ،جنگلها ، کوهستانها ، رودخانه ها و غیره قرار گرفته و سبکهای مختلفی بوجود آمده اند. در قسمتهای شمالی چین بواسطه وجود دشتهای هموار ، سبکهایی بوجود آمدند که در آنها ژست های باز و سبک ،حرکات سریع ، چابکانه و پرقدرت و ریتم واضح بچشم میخورد. در این سبکها از تکنیکهای دویدن ، جهش ، چرخش و معلق زدن ،استفاده میگردد. از معروفترین سبکهای شمالی ووشو که بنام مشت بلند هم از آنها یاد میشود میتوان به چانگ چوان ( شامل چا چوان و خوا چوان ) اشاره کرد.
  در قسمتهای جنوبی چین بدلیل وجود رودخانه ها ، جنگلها ،مردابها و کوهستانها سبکهایی بوجود آمدند که دارای ویژگیهایی مثل : حرکات کوتاه و صریح ، اعمال قدرت ، استقرارهای محکم و موضع گیری های خوب بدن جهت آمادگی واکنش درمقابل حملات از هر سو ،می باشند. از معروفترین سبکهای جنوبی که بنام مشت کوتاه هم از آنها یاد میشود میتوان به نان چوان و مدارس متعددی همچون هونگ ، لیو ، چای، و لی ، اشاره کرد. نان چوان کاران اغلب با عضلات متورم اعمال قدرت نموده و فریاد میکشند.
  پــتینه و دکـوپاژ  #2
  ۲- سیستم نرم و سخت
  حرکات ووشو در دو سیستم حرکتی سخت (با استفاده از قدرت عضلات و مفاصل) و نرم (با استفاده از نیروی تنفس و تمرکز قوای ذهنی) به اجرا در می آیند.
  در سیستم سخت یا بیرونی بیشتر به حرکات و تمرینات قدرتی و عضلانی پرداخته شده و آمادگی فیزیکی از اهمیت بالایی برخوردار است . این سیستم را اصطلاحا " وی چیا (Wei Chia) " مینامند و از معروفترین سبکهای آن میتوان به شائولین چوان ، دی تنگ چوان ،فنزی چوان ،و . . . اشاره کرد .
  در سیستم نرم یا درونی که بر پایه پرورش ، ذخیره و کاربرد نیروی " چی " استوار است ، قدرت عضلانی نقش و تاثیر چندانی ندارد و انقباض عضلانی در کمترین میزان خود صورت میگیرد. در این سیستم از ضربات تند و خشن ، افت و خیز های شدید و نعره های بلند خبری نیست . این سیستم را اصطلاحا " نی چیا (Nei Chia) " مینامند و از معروفترین سبکهای آن میتوان به هسینگ آی چوان ، پاکوا چوان و نهایت برتر " تای چی چوان " اشاره کرد.

  حرکتی از سبک یانگ تای چی چوان
  -----------------------------------------------
  نمایی از سبک پاکوا چوان (پاکوا جانگ)
  پــتینه و دکـوپاژ


  نظر


   #3

   ۳- تمرینات فرم و مبارزه آزاد
   ووشوی چینی را از نقطه نظر حرکت میتوان به دو دسته مهم طبقه بندی کرد:
   * تمرینات فرم : فرمهای ووشو که با دست خالی ، با سلاح و یا بصورت مبارزه گروهی تمرین میشوند ، آمیزه ای هستند از مشت زدن ، لگد زدن ، پرتاب کردن ، غلبه کردن ، تسلیم شدن و حرکات یورشی در مجموعّه ای از تمرینات منظم و منطبق بر قوانین خاصی که از الگوهای مختلفی مرکب از حمله و دفاع ، پیشروی و عقب نشینی ، استقرارهای ایستا و پویا ، تندی و کندی ، خشونت و لطافت ، نرمی و سختی و غیره تبعیت میکنند.
   از سبکهای دست خالی ووشو میتوان به تای چی چوان ، نان چوان ، چانگ چوان ، شینگئی چوان ، پاکوا جانگ ، باجی چوان ، تونگ بی چوان ، فنزی چوان ، پیگوا چوان ، شائولین چوان ، چوجیائو چوان ، دی تنگ چوان ، شیانگ شینگ چوان ، و . . . . اشاره کرد. تمرینات با سلاح با استفاده از سلاح های کوتاه (شامل شمشیر پهن ، شمشیر باریک و خنجر) ، سلاح های بلند (شامل نیزه ، چوب ، قداره ، و شمشیر پهن با دسته بلند ) ، سلاح های دوتایی (شامل جفت شمشیر پهن ، جفت شمشیر معمولی ، جفت چنگک ، جفت تبرزین ، جفت نیزه دوسر) و سلاح های انعطاف پذیر ( مثل زنجیر ۹ تکه ، جفت زنجیر ، یک شمشیر پهن با یک زنجیر ، چوب ۳ تکه ، چکش . کمند وغیره) انجام میشوند .
   مبارزات گروهی نیز در زمره حرکات فرم قرار گرفته و شامل روشهای مبارزه دست خالی با یک حریف دست خالی یا یک حریف مسلح به سلاح های بلند و کوتاه ،و مبازره بوسیله یک یا دوسلاح با حریف دست خالی یا حریف مسلح به یک یا دوسلاح بلند یا کوتاه . همچنین اجرای فرمهای گروهی بدون سلاح یا با سلاح نیز به طبقه تعلق دارند.
   پــتینه و دکـوپاژ


   نظر


    #4
    * مبارزه آزاد : حرکات این طبقه عبارتست از هرگونه مبارزه آزاد مابین دو مبارز که با استفاده از هوش و زکاوت و تکنیک ، تحت شرایطی خاص و مطابق قوانین معینی انجام میگیرد. مبارزه آزاد " سان شو (San Shu) " ، مبارزه " پوش هند (Tui Shu) " و مبارزه تن به تن با سلاح کوتاه ، گستره این بخش را تشکیل میدهند.
    پــتینه و دکـوپاژ


    نظر


     #5
     شائولین

     .

     .

     .
     پــتینه و دکـوپاژ


     نظر


      #6
      هنر رزمی ووشو از ورزش رزمی و باستانی چینی است که در آن انواع مختلف حرکات جهت سلامتی جسم و روح و دفاع از خود در نظر گرفته شده است. در چین باستان از هنرهای رزمی برای دفاع از سرزمین یا خود یا خانواده از دشمنان، راهزنان و غیره استفاده می‌‌شد. امروزه ووشو بصورت استاندارد جهانی به مردم جهان ارائه شده است و فقط منحصر به کشور چین نیست و مردم کشورهای مختلف برای بهره گیری از خواص طبی وشرکت در رقابتهای قهرمانی این رشته ورزشی را تمرین می‌‌کنند.
      هنر رزمی ووشو بطور کلی در دو زمینه ارائه می‌‌شود:
      1. زمینه تالو (اجرای فرمهای سنتی چینی بصورت زیبا به همراه حرکات آکروباتیک)
      2. زمینه سانشو (مبارزه آزاد بر روی سکو با استفاده از دستان و پاها و زیرگیری)

      زمینه تالو دارای چهار سبک معروف جهانی است که معمولاً در مسابقات بین المللی دارای رده‌های قهرمانی است


      کلمه ووشو به چینی

      تاریخچه ووشو
      درزمانهای بسیار دور یعنی چیزی در حدود بیش از4500 سال قبل زمانی که کشورهایی مانند ایران وچین بدلیل وجود تمدنهای بسیار بزرگ وکهن در سرزمینهایشان مهد قدرت درتمامی دنیا بشمارمیرفتند امپراتوریهای بسیارقدرتمندی در کشور پهناور چین حکومت می کردند که نماد قدرت آنان ظلم ،کشتارو جهان خواهی بود. بسیارند آثاری مانند دیوار بزرگ چین که زندگی انسان‌های بیشماری رادرداخل خود مدفون نموده اند ومظهرظلم وزیاده خواهی حاکمان زورگوی آن زمانند . یکی از دلایل تداوم قدرت آنان را میتوان ایجاد نفاق وتفرقه در بین قبایل متعدد کشور چین برشمرد. این کشور بنا به موقعیت جغرافیایی وآب وهوای خاص خود جمعیت کثیری ازمردمان جهان را درون خود جای داده است که درآن میان نیز قبایل جداگانه ای به جهت تفاوت گویش ولهجه های مختلف، اختلاف نژادی وآئینی و...بوجود آمده اند که اختلافات قبیله ای چینی در آن زمانها از گفتارهای ویژه تاریخ است، جنگهای بی شمار قبایل وآثارمخرب آنها سالیان سال عرصه زندگی را در آن دیار تلخ کرده بود.


      معبد شائولین
      یکی ازمکانهای عقیدتی درآن زمانها بود که پیروان کثیری از قبایل مختلف چینی را بسوی خود می کشاند. معبدی ارزشمند به لحاظ تاریخی ومؤثر بر فرهنگ مردمان چین. بنا به برخی روایات این معبد را بودائیهای هندی که به این دیار مهاجرت کرده بودند بنا نهادند که از ابتدامکانی برای زیارت وکنترل قوای درونی بود. آنان معتقد بودند که آدمی از نیروهای حیاتی عظیمی غیر از حواس پنجگانه برخوردار است و سعیشان در آن معبد بیشتر کنترل هواهای نفسانی ، مبارزه با امیال درونی و نزدیکتر شدن به نیروی حیاتی بود ، که رفته رفته منجر به قدرتمندتر شدن نیروی تفکر آنان نیز شده و افراد یا قبایلی که با شائولین در ارتباط بودند همواره در جنگهای قبیله ای پیروز و برتر میدان بودند، به مرور زمان تمامی قبایل چین به این امر واقف شدند که فنون مهارتی ویژه ای در شائولین آموزش داده می‌شود که تسلط بر آن فنون آنان را فاتح جنگها می نماید لذا اغلب به آنجا روی آودند وفرهنگ و ذات شائولین در مدت نه چندان زیادی در تمامی سرزمین اژدهای زرد(چین) اشاعه یافت با سپری شدن سالیان بسیار زیاد هر قبیله ای تحولات جدیدی را بر فنون شائولین اعمال نمود تا اینكه اوضاع به گونه ای شد كه هر چند قبیله ، خود سبك ابداعی خاصی را بوجود آوردند كه در مجموع تا كنون شمار سبكهای رزمی شناخته شده چینی به بیش از 450 سبك رسیده است كه در مجموع غنای تكنیكی بی نظیری به این فنون رزمی بخشیده است .      راز داری
      گرچه تفاوت فنون در این سبكها بسیار فاحش وآشكار بود اما یكی از وجوه مشترك آنها خصلت رازداری بسیار برجسته‌ای بود كه استاید این سبكها داشته و به شاگردان نیز منتقل می كردند. دلیل بوجود آمدن این خصلت این بود كه اگر قبیله یا طایف‍‍ه‌ی خاصی به فنون جدیدی دست پیدا میكرد ، برای آنكه در جنگها از همین فنون بر علیه خود آنان استفاده نشود یعنی در واقع ، ابزار را به دست دشمن نداده باشند ، بصورت بسیار محرمانه از این فنون محافظت میكردند. مدرنیته شدن جهان به شیوه امروزی و گرایش مردمان جهان به صنعت وتكنولوژی ، موجبات تغییرات فراوانی را در جنگهای طوائف چین فراهم آورد ، پدیده‌ی ارتباطات كه توانست مردم جهان را به هم نزدیكتر سازد‌،بروی چینی ها نیز بی تأثیر نبود . به مرور زمان روابط خاصی در میان مردمان چین ظهور نمود و فرهنگ شائولین به‌عنوان عقیده‌ای بنیادین در آن سامان درآمد .
      حال كه مردم چین از نقطه‌ی اشتراكی بزرگی برخوردار شده بودند و امپراتوری چین هم جایگاه خود را در خطر می‌دید، ترفندهای دیگری را جهت سلطه بر آن كشور برگزید كه از آن جمله میتوان رواج تریاك در آن كشور را نام برد كه پس از مدت كوتاهی زندگی بیشتر مردم را فلج نمود . انقلاب تریاك یكی از بزرگ‌ترین رخدادهای تاریخی چین است و عمدتاً توسط تفكر و فرهنگ مشترك مردم چین كه نشأت گرفته از فرهنگ شائولین بود شكل گرفت و اعتیاد و ذات تریاك را در آن دیار ریشه كن كرد.
      پس از آن زمان عموماً سبكهای مختلف شائولین از محبوبیت بیشتری برخوردار شدند تا آنجا كه در مراسمات مختلف ، قهرمانان و برجسته‌ترین رزمیكاران چینی به نمایش تواناییهای خود می‌پرداختند. طی چند صد سال این مسئله به همین روال می‌گذشت و فنون رزمی چینی كاملتر می‌شدند ، كشورهای زیادی خواهان فراگیری این فنون و مهارتهای رزمی بودند اما هیچگاه از سوی چینی‌ها اجابت نمی‌شد چرا كه همواره خصلت رازداری چینی‌ها به نسلهای بعد انتقال می‌یافت و مانع از گسترش این فنون در خاج از مرزهای چین می‌شد... تا اینكه پس از گذشت سالیان متمادی ، رفته رفته این مهارتها بصورت یك ورزش باستانی درآمد كه با نامهای مختلفی شناخته می‌شد كه مهم‌ترین این اسامی عبارت بودند از كونگ‌فو ، بوكس چینی ، چوان‌فا ، شائولین ، ووشو و ... كه بنا به توافقات مقامات شائولین در چین نام ووشو برای جهانی شدن این ورزش برگزیده و فدراسیون جهانی این ورزش نیز تشكیل شد.امروزه در تمامی كشورهای جهان سبكهایی از این ورزش آموزش داده میشود . گرچه آنچه كه در خارج از مرزهای چین موجود است ذره‌ای از وسعت عظیم فنون رزمی چینی است با این وجو د حس درونی بیشتر كسانی كه در اقصی نقاط جهان به این ورزش گرویده‌اند چیزی مشابه روحیات چینی‌های باستان است . اساساً تفكر گرایش به ووشو جدای از بحث " تنها یك ورزش مستقل " بوده و ووشو كاران بیشتر تفكرات آرمانی دارند و دست یابی به نیروهای درونی و متافیزیكی است كه موجب شده است تا این ورزش بُعدی اعتقادی در میان پیروانش پیدا كند . راهیابی به مسابقات جهانی و بدست آوردن مدالهای رنگین هیچگاه خواستهای روحی ووشو كاران را تجلی نمی‌بخشد به همین دلیل است كه بسیاری از قهرمانان برجسته این ورزش حتی پس از چندین بار تكرار قهرمانی ، با عظمی را سخت تر از قبل به تمارین طاقت فرسای ووشو ادامه می‌دهند.


      ووشو ایران
      در كشور ما نیز از حدود سالهای 1364 و 1365 افرادی كه با عشق فراوان مجذوب ووشو شده بودند به چین كشیده شدند كه بعدها موجب ترویج ووشو در ایران شده و خود اساتید مطرحی در سطح بین‌الملل شدند كه در این میان چهره‌ی استاد محمد پورغلامی بسیار نمایانتر است به طوری كه اكنون به عنوان عضو هیأت رئیسه‌ی فدراسیون جهانی ووشو و رئیس كنفدراسیون ووشو غرب آسیا در خدمت ووشو می باشد. طی چند سال اخیر دوره های آموزشی مراحل شالبندی ووشو توسط ایشان پایه گذاری و تدوین شد و رنگ و روی نوینی به وضعیت درجه بندی هنرجویان این رشته ورزشی در سراسر کشور بخشیده شد. که تا کنون تعداد 18 نفر موفق به کسب دان 4 شده اند.

      ووشوکاران معروف ایران

      WWW.WUSHU.CJB.NET

      نوشته ی استاد ایوب احمدزاده

      برگرفته از ویکیپدی
      پــتینه و دکـوپاژ


      نظر


       #7
       ووشو کاران زن ایران

       ساندا(مبارزه)

       پــتینه و دکـوپاژ


       نظر


        #8
        پــتینه و دکـوپاژ


        نظر


         #9
         سانشو رفت
         ساندا آمد
         به پیشنهاد کمیته فنی و تایید هیئت رئیسه جهانی ساندا جایگزین سانشو شد و دیگر در رقابتهای ووشو عنوانی بنام سانشو وجود نخواهد داشت.این تصمیم ناگهانی که البته قرار بود در یک پروسه زمانی طولانی تر اجرا شود با یک سرعت زمانی کوتاه به صحنه ظهور درآمد که دلایل احتمالی متفاوتی را میتوان برای آن برشمرد که مهمترین آن عبارتند از:
         واحد نمودن عنوان ساندا وسانشوبتدریج در مسیر قرار دادن مبارزات به سبک و روش ساندا همانگونه که از سال 2003 ابتدا در کاپ جهانی سانشو و سپس در مسابقات جهانی تعداد حفاظهای ایمنی از هفت عدد به پنج عدد رسید که روپایی و ساق بند از انه حذف شد.
         پــتینه و دکـوپاژ


         نظر


          #10
          خلاصه تاریخچه بی شائولین در جهان          منشأ ووشو بي شائولين و يا (Shaolin Northern) به معبد Song shan Shaolin در بخش Denfeng ايالت Henan چين در دوران حكمران سلسله wi (سال 495بعد از ميلاد ) باز مي گردد .طبق يكي از نوشته هاي قديمي بجا مانده در بخش Denfeng (نام كامل آن Dengfeng Xian Zhi) يك راهب بودايي به نام Batuo در سال 464بعد از ميلاد به منظور موعظه و ترويج آئين بودا از هند به اين محل در چين رفت . اين همان محلي است كه سي سال بعد (در سال 495) به دستور امپراطور Wie Xiao (كه بين سال هاي 471 تا 500 بعد از ميلاد حكومت مي كرد ) معبد شائولين ساخته شد تا طي 19 سال سلطنت اين امپراطور Batuo در اين معبد به موعظه بپردازد . لذا مي توان گفت كه Batuo اولين راهب بزرگ ( رهبر راهب ها ) در معبد شائولين محسوب مي شود .در زمان حكمراني امپراطور Wie Xiano Ming(سال 516 تا 528 بعد از ميلاد) راهبي به نام Damo كه هندي الاصل بود براي موعظه و اجراي مراسم آئيني به چين دعوت شد و در سال 527 بعد از ميلاد به Canton در چين رسيد .اما وقتيكه امپراطور نظريه او را در فنون آئين خود رد كرد به معبد شائولين رفت . زمانيكه او به معبد رسيد مشاهده كرد كشيش ها نحيف و بيمار شده اند لذا درصدد رفع مشكل برآمد و پس از 9 سال گوشه نشيني و انزوا اقدام به نوشتن دو روش مبارزه به نام هاي Yi Jin JingوXi Sui Jin نمود كه Yi Jin Jing به كشيش ها مي آموخت كه چگونه Qi خود را در سطح بالايي نگه داشته و از آن براي ارتقل سطح سلامت و تغيير وضعيت جسمي خود از حالت ضعيف به قوي استفاده كنند و تكنيك Xi Sui Jing به كشيك ها نحوه استفاده از Qi را براي پاك كردن مغز استخوان و قوي كردن سيستم ايمني را مي آموخت ضمن اينكه چگونه رساندن مواد مغذي و انرژي به مغز را ياد مي دهد بعدها در زمانيكه حاكمان ايالت منچوري به سرتاسر چين مسلط شدند و سلسله Qing رابنا نهادند آموزش هنرهاي رزمي را براي مدت طولاني (از 1644 تا 1911) در چين ممنوع كرد در اين دوره بود كه به منظور حفظ تكنيك هاي رزمي بي شائولين نيز در كنار بقيه روش هاي ديگر در بين مردم عادي جامعه گسترش پيدا كرد و به طور مخفيانه تمامي فنون رزمي از معبد شائولين به بيرون منتقل گشت و پس از گذشت اين سال ها بي شائولين (Bei Shaolin) نه تنها دركشور چين بلكه در سرتا سر جهان در كشورهاي مختلف نيز رواج يافته است و در حال حاضر بيش از هزاران مدرسه و انجمن در سراسر دنيا تحت عنوان بي شائولين كونگ فو (ووشو) مشغول به فعالیت می باشند
          پــتینه و دکـوپاژ


          نظر


           #11
           فرم های ابداعی

           فرم های ابداعی شمالی:برای ساخت فرم نیاز به چهار محور الزامیست.که در هر محور حد اقل حدود ۱۰ تا ۱۵ حرکت باید انجام شود که یکی از حرکاتی که باید در این محور ها انجام شود حرکات جهشی است.مدت زمان انجام فرم باید بین ۱:۲۰ و ۱:۳۰ باشد.سرعت در انجام فرم های شمالی بسیار مهم است.به کسانی که میخوان تو مسابقات شرکت کنن توصیه میکنم که اگر دختر هستن فرم های چانگ و شمشیر جین و چیانگ(نیزه) انتحاب کنن و اگر پسر هستن فرم های چانگ و شمشیر دائو و گوان(چوب)رو انتخاب کنن.
           فرم های ابداعی مرکزی:زمان انجام دادن این فرم ها بین ۳ دقیقه و نیم و حد اکثر ۵ دقیقه باشد.در این فرم ها نرمی و آرامش بدن و هماهنگی پاها و دست ها بسیار مهم است.در مسابقات باید فرم های تای چی و شمشیر جین تای چی اجرا شود.در فرم های مرکزی انجام بعضی از حرکات جهشی نیاز است.
           فرم های ابداعی جنوبی:من دیگه چیز هایی مثل تعداد محور و تعداد حرکات در هر محور رو دیگه تکرار نکردم چون در همه ی آن ها یکی است.در هر فرم جنوبی بین ۴ تا ۶ کیاپ(فریاد) نیاز است.در این فرم ها قدر و سرعت نیاز است و حرکات جهشی نیز باید در این نوع فرم نیز اجرا شود.زمان انجام این فرم ابداعی بین ۱:۲۰ و ۱:۳۰ است. فرم های مسابقاتی:نان چوان و شمشیر نان دائو و نان گوان(چوب جنوبی)
           پــتینه و دکـوپاژ


           نظر


            #12
            حسین اوجاقی عضو کمیته ورزشکاران فدراسیون جهانی شد"باز هم افتخار برای ایران"


            جلسه هیات رییسه فدراسیون جهانی ووشو (IWUF ) شب گذشته در شهر تورنتو کانادا برگزار شد که از مهمترین مصوبات این نشست عضویت حسین اوجاقی کاپیتان تیم ملی ووشوی ایران در کمیته ورزشکاران فدراسیون جهانی بود. به گزارش روابط عمومی فدراسیون ووشو،در این نشست که با حضور یوزای چینگ رییس فدراسیون جهانی ووشو و نایب رییس کمیته بین المللی المپیک ،وانگ شیائولین دبیر کل و همچنین دکتر مهدی علی نژاد رییس فدراسیون ووشوی ایران و غرب آسیا و عضو هیات رییسه فدراسیون جهانی و آسیایی ووشو و دیگر اعضا برگزار شد، با رایزنی و مذاکرات فشرده رییس فدراسیون ووشوی کشورمان حسین اوجاقی به مدت 4 سال عضو کمیته ورزشکاران فدراسیون جهانی شد. این کمیته به درخواست کمیته بین المللی المپیک و برای اولین بار در فدراسیون جهانی ووشو (IWUF ) تاسیس شد که از هر قاره یک عضو برای آن انتخاب شد که عبارتند از : وانگ ار پینگ از چین به عنوان رییس، خانم داریا تاراسوا از روسیه به عنوان نایب رییس ، حسین اوجاقی به عنوان نماینده قاره آسیا ،آندری کوال از اوکراین به عنوان نماینده قاره اروپا و عصام برهومی از تونس به عنوان نماینده قاره آفریقا که البته هیات رییسه در انتخاب نماینده های 2 قاره آمریکا و اقیانوسیه به جمع بندی نرسید و مقرر شد که در جلسه بعدی یعنی سال آینده معرفی و انتخاب شوند.


            دمش گرم

            نظر


             #13
             [ ورزش های رزمی ] ووشو


             به گزارش سرویس ورزشی برنا، در ادامه دومین روز از ششمین دوره رقابت های ووشو جوانان آسیا در شانگ های چین،
             سپیده شاکریان تالوکار کشورمان اولین مدال طلای تیم ووشو جوانان ایران را به ارمغان آورد.

             شاکریان در بخش تالو و در فرم "نن دائو" رده سنی 12 تا 15 سال با کسب امتیاز 9/11 در جایگاه نخست ایستاد و صاحب گردن آویز طلا شد.

             در این فرم نماینده ویتنام با امتیاز 9/02 صدم دوم شد و شرکت کننده میانمار با 8/99 امتیاز در جایگاه سوم ایستاد.

             لازم به ذکر است، شاکریان روز گذشته در فرم "نان چوان" صاحب مدال برنز شده بود.

             منبع : http://www.bornanews.com/Pages/News-71878.aspx
             نامه سرگشاده دانشجویان دانشگاه تهران درباره وضعیت منصور نظری

             نظر


              #14
              ثبت پنجمین مدال ایران به نام مریم عصمتی


              به گزارش سرویس ورزشی برنا، در ادامه دومین روز از ششمین دوره رقابت های ووشو جوانان آسیا در شهر شانگهای چین، مریم عصمتی در بخش تالو تیم ووشو جوانان ایران را صاحب چهارمین مدال برنز و در مجموع پنجمین مدال کرد.

              مریم عصمتی در فرم "نان چوان" رده سنی 15 تا 18 سال با کسب امتیاز 9/25 در ردیف سوم قرار گرفت و صاحب مدال برنز شد. در این فرم نماینده اندونزی با 9/28 اول شد و نماینده کره جنوبی با امتیاز 9/27 در جایگاه دوم قرار گرفت.

              گفتنی است عصمتی روز گذشته در فرم "نن گون" در جایگاه ششم ایستاده بود.
              نامه سرگشاده دانشجویان دانشگاه تهران درباره وضعیت منصور نظری

              نظر


               #15

               به گزارش سرویس ورزشی برنا، در ادامه دومین روز از ششمین دوره رقابت های ووشو جوانان آسیا در شهر شانگ های چین،

               نفیسه پورگنجی در بخش تالو پنجمین مدال برنز و ششمین نشان تیم ووشو جوانان ایران را به دست آورد.

               پور گنجی در فرم "گون شو" رده سنی 12 تا 15 سال با کسب امتیاز 8/77 در جایگاه سوم ایستاد و صاحب مدال برنز شد.

               در این فرم نماینده مالزی با امتیاز 9/07 مدال طلا گرفت و نماینده سنگاپور با امتیاز 8/94 در جایگاه دوم ایستاد.
               نامه سرگشاده دانشجویان دانشگاه تهران درباره وضعیت منصور نظری

               نظر


                #16
                تنها مدال نقره ایران تا کنون


                به گزارش سرویس ورزشی برنا، در آغاز دومین روز از ششمین دوره رقابت های ووشو جوانان آسیا در شانگهای چین، صبح امروز
                زهرا کیانی در بخش تالو اولین مدال نقره و چهارمین نشان تیم ووشو جوانان ایران را به ارمغان آورد.

                در فرم چانگ چوان رده سنی 9 تا 12 سال زهرا کیانی با کسب امتیاز 8/63 در جایگاه دوم ایستاد و صاحب مدال نقره شد.

                در این فرم نماینده چین با امتیاز 8/69 اول شد و نماینده اندونزی با امتیاز 8/60 در جایگاه سوم قرار گرفت.
                نامه سرگشاده دانشجویان دانشگاه تهران درباره وضعیت منصور نظری

                نظر


                 #17
                 به دختران عفیف ، پرتوان و ورزشکار کشورمون افتخار میکنیم

                 امیدواریم این راه همچنان ادامه داشته باشه و همچنان شاهد افتخار آفرینی این عزیزان باشیم

                 درود بر دختران و بانوان غیور و شیر دل میهنم
                 نامه سرگشاده دانشجویان دانشگاه تهران درباره وضعیت منصور نظری

                 نظر


                  #18
                  نوشته اصلي بوسيله محممد آقا نمايش پست


                  امیدواریم این راه همچنان ادامه داشته باشه و همچنان شاهد افتخار آفرینی این عزیزان باشیم

                  ان شاءالله....
                  هر آمدنی را رفتنی است....

                  خداحافظ

                  نظر


                   #19
                   بله دیگه ، خانومان دیگه
                   خدایا به من کمک کن که وقتی میخواهم درباره ی راه رفتن کسی قضاوت کنم با کفشهای او راه بروم

                   رفـتـی کــلاس اول ایــن جــملــه را عوض کن

                   آن مـــــرد تــا نــیــایــد بــــــــــاران نخواهد آمد


                   نظر


                    #20

                    به گزارش سرویس ورزشی برنا، در ادامه روز پایانی ششمین دوره رقابت های ووشو جوانان آسیا در شانگ های چین،
                    "نفیسه پورگنجی" در بخش تالو و در فرم "دائو شو" رده سنی 9 تا 12 سال نهمین مدال برنز تیم ووشو جوانان ایران را به دست آورد.

                    در این فرم نفیسه پورگنجی با کسب امتیاز 8/88 در جایگاه سوم ایستاد و مدال برنز گرفت.

                    نمانیده مالزی با امتیاز 9 اول شد و شرکت کننده سنگاپور با امتیاز 9/08 در ردیف دوم قرار گرفت.
                    نامه سرگشاده دانشجویان دانشگاه تهران درباره وضعیت منصور نظری

                    نظر


                     #21
                     زهرا کیانی سومین مدال طلای ایران را از آن خود کرد


                     به گزارش سرویس ورزشی برنا، در ادامه روز پایانی ششمین دوره رقابت های ووشو جوانان آسیا در شانگ های چین، زهرا کیانی در بخش تالو و در فرم "جین شو" رده سنی 9 تا 12 سال سومین مدال طلای تیم ووشو جوانان ایران را به ارمغان آورد.

                     زهرا کیانی در این فرم با امتیاز 8/72 به مدال طلا دست یافت.

                     در این فرم نماینده ویتنام با امتیاز 8/52 دوم شد و تالوکار سنگاپور با امتیاز 8/32 به مدال برنز رسید.

                     زهرا کیانی روز گذشته در فرم چانگ چوان صاحب مدال نقره شده بود.
                     نامه سرگشاده دانشجویان دانشگاه تهران درباره وضعیت منصور نظری

                     نظر


                      #22
                      مرجانه حسين پور به مدال برنز بسنده كرد
                      تهران- 'مرجانه حسين پور' عضو تيم ووشوي جوانان ايران در بخش سانداي دختران با شكست در مرحله نيمه نهايي رقابت هاي قهرماني آسيا به مدال برنز قناعت كرد.
                      نامه سرگشاده دانشجویان دانشگاه تهران درباره وضعیت منصور نظری

                      نظر


                       #23
                       احسنتممممممممممممممممم
                       خداحافط اسطوره ورزشی من

                       "علی کریمی"

                       نظر


                        #24
                        به گزارش سرویس ورزشی برنا، در آغاز روز پایانی ششمین دوره رقابت های ووشو جوانان آسیا در شانگهای چین، سپیده شاکریان در بخش تالو تیم ووشو جوانان ایران را صاحب هشتمین مدال برنز کرد.

                        شاکریان در فرم "نن گون" رده سنی 12 تا 15 سال با امتیاز 9/04 در جایگاه سوم ایستاد و صاحب گردن آویز برنز شد.

                        در این فرم شرکت کننده میانمار با امتیاز 9/11 طلا گرفت و تالوکار ویتنام با 9/06 در جایگاه دوم ایستاد.
                        نامه سرگشاده دانشجویان دانشگاه تهران درباره وضعیت منصور نظری

                        نظر


                         #25
                         پرتوآ دارابي چهارمين مدال طلاي تيم ملي ووشوي جوانان ايران

                         پرتوآ دارابی چهارمین مدال طلای تیم ملی ووشوی جوانان ایران در رقابتهای آسیایی شانگهای را به دست آورد. به گزارش خبرتگار مهر، در ادامه روز پایانی ششمین دوره رقابتهای ووشوی جوانان آسیا در شهر شانگهای چین، عصر امروز یکشنبه پرتوآ دارابی چهارمین مدال طلای تیم ملی ووشوی جوانان ایران را به ارمغان آورد.
                         دارابی در فینال وزن 60- کیلوگرم ساندای بانوان در راند اول نماینده قزاقستان را ناک اوت کرد و ضمن کسب اولین مدال طلای ساندا ، چهارمین مدال طلای تیم ملی ووشوی جوانان ایران را به ارمغان آورد.


                         قبل از این زهرا کیانی، طاهر قاسمی و سپیده شاکریان تیم ووشو ایران را صاحب مدال طلای این دوره از مسابقات قهرمانی آسیا کرده بودند.


                         نامه سرگشاده دانشجویان دانشگاه تهران درباره وضعیت منصور نظری

                         نظر


                          #26
                          شیره..
                          در زمین با غرور راه مرو

                          نظر


                           #27
                           جوانان ايران در بخش ساندا نايب قهرمان و در مجموع سوم شدند

                           به گزارش روز يكشنبه ايرنا؛ ششمين دوره رقابت هاي ووشوي قهرماني جوانان آسيا عصر امروز در شانگهاي چين به پايان رسيد.
                           در پايان اين پيكارها تيم كشورمان در بخش ساندا پس از تيم چين كه مهد اين رشته محسوب مي شود به عنوان نايب قهرماني دست يافت.
                           در مجموع دو بخش ساندا و تالو نيز تيم ملي چين قهرمان شد و ويتنام در جايگاه دومي ايستاد و تيم جوانان ايران با كسب 6 مدال طلا، چهار نقره و 10 برنز بر سكوي سومي ايستاد.
                           جوانان كشورمان در دوره گذشته اين مسابقات كه سال 2009 در ماكائو برگزار شده بود صاحب 6 مدال طلا، يك نقره و 9 برنز و مجموع 16 مدال شده بودند كه با اين اوصاف در اين دوره چهار مدال بيشتر از مسابقات سال 2009 كسب شد.

                           منبع : http://www.irna.ir/NewsShow.aspx?NID=30529672
                           نامه سرگشاده دانشجویان دانشگاه تهران درباره وضعیت منصور نظری

                           نظر


                            #28
                            علي نژاد: با بيست مدال قدرت خود را نشان داديم

                            علي نژاد: با بيست مدال قدرت خود را نشان داديم
                            تهران- رييس فدراسيون ووشو پس از عملكرد مناسب تيم جوانان ايران در رقابت هاي آسيايي چين، گفت: با كسب بيست مدال رنگارنگ و تصاحب عنوان نايب قهرماني آسيا در بخش ساندا قدرت ووشوي ايران را بار ديگر نشان داديم.
                            'مهدي علي نژاد' عصر يكشنبه در گفت وگو با ايرنا؛ خاطرنشان كرد: بسيار خوشحالم كه روند روبه رشد ووشوي كشور كه در طول چند سال اخير آغاز شده است با قدرت ادامه يافت.
                            وي افزود: تيم ايران سال 2007 تنها يك مدال طلا كسب كرده بود، اما با يك برنامه ريزي خوب در آسيايي سال 2009 به شش مدال طلا پيدا كرديم و امسال هم اين موفقيت تكرار شد.
                            رييس فدراسيون ووشو اظهار داشت: كسب شش مدال طلا در مسابقات قهرماني آسيا بسيار سخت و دشوار است چراكه قدرت هاي مطرح جهان از شرق قاره كهن هستند و رسيدن به اين تعداد مدال همت مضاعف و برنامه ريزي اصولي مي خواهد.
                            علي نژاد عنوان كرد: نسبت به دوره گذشته قبلي رقابت هاي آسيايي نيز چهار مدال بيشتر تصاحب كرديم تا بازهم موفقيت ديگري را به دست آورديم.
                            وي در خصوص نگاه يكسان فدراسيون ووشو به ورزشكاران مرد و زن در دو بخش تالو و ساندا گفت: براي مجموعه فدراسيون ورزشكاران مرد و زن در هر دو بخش مبارزه و اجراي فرم هيچ تفاوتي ندارند و همگي از يك امكانات برخودار مي شوند كه ثمره آنهم در چند سال اخير مشخص شده است.
                            نايب رييس كنفدراسيون آسيا تاكيد كرد: نيمي از مدال هاي طلاي ما در بخش تالو به دست آمد و بانوان نيز 3 مدال تصاحب كردند در حاليكه چند سال قبل در اين دو بخش حرفي براي گفتن نداشتيم.


                            وي ادامه داد: اين نتايج مناسب در حالي به دست آمد كه به دليل شرايط نامشخص سازمان تربيت بدني، بودجه اي در اختيار ما نبود و با تمامي اين مشكلات چهار ماه اردوي مستمر داخلي و خارجي برگزار كرديم تا به اهدافمان دست يابيم. ( قابل توجه دکتر عباسی وزیر محترم ........امیدواریم استقبال پرشکوهی از این تیم پر افتخار صورت گیرد )
                            مهدي علي نژاد در پايان ابراز اميدواري كرد كه اين نتايج مناسب در رقابت هاي قهرماني بزرگسالان جهان كه مهرماه در تركيه برگزار مي شود، ادامه داشته باشد.
                            نامه سرگشاده دانشجویان دانشگاه تهران درباره وضعیت منصور نظری

                            نظر


                             #29
                             بانوان پتانسیل های زیادی دارن اگر بهشون میدان وامکانات بیشتری داده بشه می تونیم رو مدالاشون تو میادین بزرگتری مثل بازی های آسیایی و المپیک حساب کنیم.

                             نظر


                              #30
                              210 ووشوکار از 19 کشور جهان در جام پارس رقابت می‌کنند
                              خبرگزاری فارس: چهارمین دوره تورنمنت بین‌المللی ووشو جام پارس با حضور 210 ورزشکار از 19 کشور جهان از فردا در مجموعه ورزشی انقلاب زنجان برگزار خواهد شد.


                              به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون ووشو، این رقابت ها با حضور کشورهای چین، روسیه، ویتنام، اوکراین، فرانسه، ایتالیا، برزیل، تونس، هند، ترکیه، گرجستان، اردن، لبنان، عراق، ارمنستان، افغانستان، کویت و سوریه در 2 بخش تالو و ساندا برگزار خواهد شد که تیم های ملی ووشوی ایران با نام منتخب زنجان و تیم نفت قهرمان 5 دوره رقابت های لیگ برتر در این مسابقات شرکت خواهند کرد.
                              مراسم افتتاحیه و آیین گشایش این دوره از مسابقات از ساعت 18 تا 20 امروز (جمعه) در سالن 6 هزار نفری انقلاب زنجان برگزار می‌شود.
                              مسابقات از فردا آغاز می‌شود.

                              هـمیـــنـــ کهـــ تــــــــــو میدانـــیـــ دوسـتتـــــ دارمـــ کافیستـــ ….
                              بگـــــذار خفـــهـــ کنـــــد خـــــودشــــ را دنیـــــــــــا…

                              نظر


                               #31
                               طلا، 4 نقره و 3 برنز حاصل کار تالوکاران در روز نخستخبرگزاری فارس: تالوکاران کشورمان در روز نخست چهارمین دوره تورنمنت بین المللی ووشو جام پارس 3 مدال طلا، 4 نقره و 3 برنز کسب کردند.


                               به گزارش خبرگزاری فارس، نخستین روز از مسابقات بین المللی ووشوی جام پارس امروز برگزار شد که مدال های زیر در تالو کسب شد:
                               *فرشاد عربی 2 مدال طلا در فرم های نان چوان و نن گون
                               *احسان پیغمبری یک مدال طلا در فرم گون شو و یک مدال نقره در چانگ چوان
                               *مصطفی حسن زاده یک مدال نقره در فرم نن گون و یک مدال برنز در فرم نان چوان
                               *بهروز بخشی زاده یک مدال نقره در فرم چیانگ شو
                               *حسام تشنیزی یک مدال نقره در فرم گون شو
                               *علی وطن خواه یک مدال برنز در فرم تای چی چوان
                               *میثم امانی یک مدال برنز در فرم چیانگ شو
                               در بخش ساندا نیز نفرات راه یافته به مرحله نیمه نهایی مشخص شدند. در وزن 65- کیلوگرم محسن محمد سیفی، در وزن 70- کیلوگرم سجاد عباسی و اصغر سوری، در وزن 75- کیلوگرم جواد آقایی و محسن بابایی، در وزن 80- کیلوگرم مجید هاشم بیگی و امیر فضلی، در وزن 85- کیلوگرم حمیدرضا قلی پور و ابوالفضل خانه کشی و در وزن 90- کیلوگرم محمد دولتمندی در نیمه نهایی فردا به رقابت با حریفان می پردازند.

                               هـمیـــنـــ کهـــ تــــــــــو میدانـــیـــ دوسـتتـــــ دارمـــ کافیستـــ ….
                               بگـــــذار خفـــهـــ کنـــــد خـــــودشــــ را دنیـــــــــــا…

                               نظر


                                #32
                                مسابقات بین‌المللی ووشوی جام پارس- زنجان
                                پیروزی سانداکاران ایران در 5 وزن
                                خبرگزاری فارس: 5 ووشوکار کشورمان در بخش ساندا موفق شدند در آغاز رقابت‌های چهارمین دوره تورنمنت ووشو جام پارس حریفان خود را شکست دهند.


                                به گزارش خبرگزاری فارس، نمایندگان سانداکار ایران موفق شدند در 5 وزن در رقابت‌های بین‌المللی جام پارس به پیروزی برسند.
                                نتایج این رقابت ها به شرح زیر است:
                                در وزن 56- کیلوگرم: مسعود انصاری از تیم نفت تهران مقابل نماینده چین با نتیجه 2 بر یک شکست خورد.
                                وزن 60- کیلوگرم: علی یوسفی از تیم زنجان هم مقابل ووشوکار نامدار چین شکست را پذیرفت.
                                وزن 65- کیلوگرم: محسن محمد سیفی قهرمان جهان در سال 2011 و دارنده مدال طلای بازی های آسیایی گوانگجو نماینده لبنان را شکست داد.
                                در همین وزن مهدی جعفر پور از تیم نفت مقابل نفر سوم جهان از روسیه مغلوب شد.
                                وزن 70- کیلوگرم: اصغر سوری از تیم نفت نماینده عراق را مغلوب کرد. در همین وزن سجاد عباسی قهرمان جهان در سال 2011 از تیم زنجان مقابل ووشوکار ارمنستان به پیروزی رسید.
                                وزن 75- کیلوگرم: جواد آقایی از تیم زنجان دارنده عنوان سومی جهان ووشوکاری از فرانسه را مغلوب کرد در همین وزن محسن بابایی از تیم نفت نماینده هند را ناک اوت کرد.

                                هـمیـــنـــ کهـــ تــــــــــو میدانـــیـــ دوسـتتـــــ دارمـــ کافیستـــ ….
                                بگـــــذار خفـــهـــ کنـــــد خـــــودشــــ را دنیـــــــــــا…

                                نظر


                                 #33
                                 در حضور مدعیان کسب مدال در جام پارس ووشو
                                 وطن‌خواه: تای‌چی‌چوان سخت‌ترین فرم در تالوست اما مدال برنز را کسب کردم
                                 خبرگزاری فارس: تالوکار تیم نفت تهران گفت: اجرای فرم‌تای‌چی‌چوان نسبت به فرم‌های دیگر بسیار سخت است اما خوشبختانه توانستم در میان مدعیان، مدال برنز را کسب کنم.


                                 علی وطن‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: تقریباً پنجمین سال متوالی است که در اردوهای تیم ملی وشو در بخش تالو (فرم تای‌چی‌چوان)فعالیت می‌کنم، البته در رقابت‌های جام پارس در ترکیب تیم نفت وارد تالو‌فیلد شدم که خوشبختانه با اجرای نمایش قابل قبول توانستم برای تیم نفت مدال برنز را کسب کنم.
                                 وی افزود: حضور تیم‌هایی مثل چین، ویتنام، ترکیه، روسیه و ... در این رقابت‌ها نشان می‌دهد که سطح فنی مسابقات چقدر بالا است. دوره گذشته تیم‌های کمتری در جام پارس حضور داشتند و چندان کیفیت مسابقات بالا نبود اما خوشبختانه امسال 18 تیم خارجی در این رقابت‌ها شرکت کردند که هر کدام از این تیم‌ها به تنهایی یکی از مدعیان کسب عنوان قهرمانی هستند. با این حساب کار برای کسب عنوان قهرمانی برای همه تیم‌ها دشوار است و به راحتی نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم که کدام تیم می‌تواند قهرمان چهارمین دوره مسابقات شود.
                                 تالوکار تیم نفت گفت: اجرای فرم تای‌چی‌چوان نسبت به فرم‌های دیگر بسیار سخت است و این موضوع باعث می‌شود رقابت در این بخش حساس‌تر از فرم‌های دیگر باشد. با توجه به اینکه قرار است برای اولین بار در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کنم فکر می‌کنم این رقابت‌ها قبل از اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا خیلی برای ملی‌پوشان مفید است.
                                 وطن‌خواه در پایان اظهار داشت: با توجه به شناختی از حریفانم دارم می‌دانم که در ویتنام رقیبان سرسختی مثل تالوکاران کره‌ای و چینی که از مدعیان کسب مدال هستند حضور خواهند داشت. با این حساب در تلاش هستم تا برای اولین بار با حضور در رقابت‌های آسیایی بهترین مدال را برای تیم ملی ووشو کسب کنم.

                                 هـمیـــنـــ کهـــ تــــــــــو میدانـــیـــ دوسـتتـــــ دارمـــ کافیستـــ ….
                                 بگـــــذار خفـــهـــ کنـــــد خـــــودشــــ را دنیـــــــــــا…

                                 نظر


                                  #34
                                  پیغمبری و حسن‌زاده در تالو طلایی شدند
                                  خبرگزاری فارس: 2 تالوکار ایران در چهارمین دوره ووشوی جام پارس به مدال طلا رسیدند.


                                  به گزارش خبرگزاری فارس، در رقابت‌های بین‌المللی ووشوی جام پارس که به میزبانی زنجان در حال برگزاری است، امروز (یکشنبه) و در تالو احسان پیغمبری از تیم منتخب زنجان در فرم دائو شو با امتیاز 9.77 در جایگاه اول ایستاد و صاحب نشان طلا شد.
                                  همچنین در این فرم نماینده ایتالیا با امتیاز 9.72 در جایگاه دوم ایستاد و حسان تشنیزی تالوکار کشورمان از تیم نفت تهران با امتیاز 9.60 صاحب نشان برنز شد.

                                  در فرم نن دائو نیز مصطفی حسن زاده از تیم منتخب زنجان با امتیاز 9.69 به مدال طلای این رقابت‌ها دست یافت.همچنین در این فرم نماینده ایتالیا با امتیاز 9.65 دوم شد و نماینده افغانستان با امتیاز 9.02 در جایگاه سوم قرار گرفت.

                                  هـمیـــنـــ کهـــ تــــــــــو میدانـــیـــ دوسـتتـــــ دارمـــ کافیستـــ ….
                                  بگـــــذار خفـــهـــ کنـــــد خـــــودشــــ را دنیـــــــــــا…

                                  نظر


                                   #35
                                   فضلی: جو سالن نمی‌تواند مانع رسیدن به مدال شود
                                   خبرگزاری فارس: ووشو کار تیم نفت تهران گفت: کسی که مدال می‌خواهد کاری به جو سالن مسابقات ندارد و فکر نمی‌کنم شرایط حاکم بر مسابقات بتواند مانع رسیدن به مدال شود.


                                   به گزارش خبرگزاری فارس، دومین روز از تورنومنت بین‌المللی وشوی جام پارس در حالی از صبح امروز به میزبانی شهر زنجان پی‌گیری می‌شود که امیر فضلی سانداکار تیم نفت تهران با شکست حریفان خود به فینال راه یافت.


                                   امیر فضلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس اظهار داشت: مسابقات جام فارس یکی از معتبرترین تورنومنت‌هایی است که در این چند ساله در حال برگزاری است. خوشبختانه در این دوره از مسابقات نیز همه تیم‌ها با آمادگی کامل وارد زنجان شدند.
                                   وی در مورد آمادگی فنی ملی پوشان ایرانی در این دوره از مسابقات گفت: تقریباً همه ملی پوشانی که در ترکیب دو تیم حضور پیدا کردند از لحاظ فنی بسیار آماده هستند. البته مربیان نسبت به من لطف دارند و همیشه اعلام می‌کنند که بنده در مبارزاتم جسارت بسیار بالایی دارم.
                                   فضلی در ادامه در مورد مبارزه مقابل حریف چینی خود گفت: مقابل چینی‌ها مبارزه کردن کار دشواری است و اگر در ابتدای مبارزات از لحاظ فنی مقابل آنها کم بیاوریم دیگر کاری نمی‌توانیم انجام دهیم و آنها بلافاصله به روی حریفانشان مسلط می‌شوند. البته دیگر مربیان ایرانی از فوت و فن مبارزات چینی‌ها به خوبی آگاه هستند و همیشه قبل از مبارزات تمام نکات فنی را به ما گوشزد می‌کنند.
                                   وی در پاسخ به این سؤال که چرا دو ووشوکار ایرانی مقابل حریفان چینی شکست خوردند اما فضلی مقابل حریف چینی پیروز شد خاطرنشان کرد: در طول چند مسابقه‌ای که انجام داده‌ام تمام حواسم به نکاتی بود که مربیان از پشت سر به من می‌گفتند البته برخی مواقع صدای تماشاگران در سالن مسابقات به حدی بود که صدای مربیان را نمی‌شنیدم و ناچار بودم از نکته‌هایی که قبل از مبارزه مربیان به من گفته بودند در ذهنم مرور کنم. به نظرم این کار باعث موفقیت من مقابل حریف چینی شد.
                                   فضلی در پاسخ به این سؤال که آیا فکر می‌کنید حریف شما شناخته شده بود یا خیر گفت: شناختی نسبت به وی نداشتم و تا به حال هم با حریف چینی‌ام روبرو نشده بودم. به من گفته بودند که از قهرمانان چین است و این یعنی اینکه می‌تواند قهرمان جهان هم باشد. من تنها در سالن تمرین قبل از مسابقه دیدم که خیلی هم سرحال تر از من در تمریناتش به نظر می‌رسد.
                                   وی در پاسخ به این سؤال که آیا شرایط جوی حاکم بر سالن مسابقات می‌تواند باعث شکست وشوکاران شود،گفت: کسی که مدال می‌خواهد کاری به شرایط جوی سالن مسابقات ندارد و حتماً باید تمام افکارش رسیدن به مدال باشد و من فکر نمی‌کنم شرایط در سالن مسابقات باعث عدم رسیدن به مدال باشد. در ویتنام نیز به دنبال کسب مدال خواهم بود.

                                   هـمیـــنـــ کهـــ تــــــــــو میدانـــیـــ دوسـتتـــــ دارمـــ کافیستـــ ….
                                   بگـــــذار خفـــهـــ کنـــــد خـــــودشــــ را دنیـــــــــــا…

                                   نظر


                                    #36
                                    پیغمبری: برای رسیدن به جایگاه تالوکاران برتر جهان باید بیشتر تلاش کنم
                                    خبرگزاری فارس: تالوکار تیم ملی گفت: در فرم‌هایی مسابقه می‌دهم که بیشترین و بهترین شرکت‌کنندگان را دارد و برای رسیدن به این جایگاه باید تلاش کنم تا سطح فنی خودم را ارتقاء ببخشم.


                                    به گزارش خبرگزاری فارس، احسان پیغمبری تالوکار تیم نفت با حضور در تورنمنت بین‌المللی وشوی جام پارس توانست با اجرای فرم در بخش‌های چانگ چوان، گون‌شو، دائوشو توانست مدال طلا و نقره را از آن خود کند.
                                    احسان پیغمبری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که مصاف با حریفان چینی از نظر شما چطور بود؟ گفت: چینی‌ها ذاتاً تالوکار هستند. فیزیک و استعداد ذاتی آنها با توجه به تجربه بالایی که دارند باعث شده که در مصاف با آنها کمی فاصله داشته باشیم. البته می‌توانستم در رقابت با چشم‌بادامی‌ها مدال طلا کسب کنم اما نمی‌دانم چرا داوران امتیاز بیشتر را به او دادند. شاید او بهتر از من اجرا کرد. به هر حال با تمرینات بیشتری می‌توان این فاصله‌ها را کم کرد. ما در تلاش هستیم تا تجربیات چینی‌ها که طی هزاران سال به دست‌آمده را کسب کنیم، البته رسیدن به این هدف سالها زمان می‌برد.
                                    پیغمبری در ادامه گفت: مدتی بود تمریناتم را به دلیل امتحاناتم کم شده بود و به طور مستمر در اردوها حضور نداشتم اما حدود20روزی بود که مدام تمریناتم را زیر نظر مربی چینی پی‌گیری می‌کردم.
                                    وی در مورد تفاوت مربیان چینی با مربیان ایرانی گفت: با تمام احترامی که برای مربیان ایرانی قائلم اما باید بگویم که تمرین با مربیان چینی به خصوص مربی حال حاضر تیم ملی به هیچ وجه خسته کننده نیست.
                                    مربی چینی نوعی تمرین می‌دهد که پس از ساعتها تمرین باز هم انرژی برای کار کردن داریم. مربیان چینی انعطاف را در اجرای فرمها به خوبی آموزش می‌دهند و روی هم رفته ما همچنان برای حضور در میادین بین‌المللی نیاز داریم که با مربیان چینی تمرین کنیم.
                                    پیغمبری در پاسخ به این سؤال که آیا با این روند تمرینی به موفقیت شما در مسابقات ویتنام می‌توانیم امیدوار باشیم اظهار داشت: من در فرم‌هایی مسابقه می‌دهم که بیشترین شرکت‌کننده را دارد. حریفان سرعتی که تعداد آنها زیاد است، من برای اینکه بتوانم جایگاه خوبی در اجرای فرمهای شمالی به دست آورم باید باز هم کار کنم و سطح فنی خودم را ارتقاء ببخشم البته در حال حاضر فرشاد عربی دیگر تالوکار کشورمان به این سطح رسیده اما من هنوز باید تمرین کنم تا به موفقیت در اوشیمینه برسم.

                                    هـمیـــنـــ کهـــ تــــــــــو میدانـــیـــ دوسـتتـــــ دارمـــ کافیستـــ ….
                                    بگـــــذار خفـــهـــ کنـــــد خـــــودشــــ را دنیـــــــــــا…

                                    نظر


                                     #37
                                     مدال طلا، نقره و برنز حاصل تلاش تالوکاران ایرانی در زنجانخبرگزاری فارس: تالوکاران ایرانی در پایان مسابقات وشو در بخش تالو با کسب 5مدال طلا 4نقره و 5 برنز به کار خود در چهارمین دوره از مسابقات بین‌المللی جام پارس پایان دادند.


                                     به گزارش خبرگزاری فارس، وشوکاران ایرانی در بخش تالو با کسب 5مدال طلا، 4نقره و 5 برنز در بخش تالو به کار خود در چهارمین دوره تورنمنت بین‌المللی جام پارس پایان دادند.
                                     احسان پیغمبری از تیم منتخب زنجان موفق شد دو مدال طلا و یک نقره کسب کند.
                                     فرشاد عربی از تیم نفت تهران نیز با کسب دو مدال طلا در فرم‌های نان‌چوان و نن‌گوئن به کار خود پایان داد.
                                     مصطفی حسن‌زاده از تیم منتخب زنجان نیز یک مدال طلا در فرم نن‌دائو یک مدال نقره در فرم نن‌گوئن و یک مدال برنز در فرم نان‌چوان کسب کرد.
                                     حسام تشنیزی از تیم منتخب زنجان با کسب یک مدال نقره در فرم گوئن‌شو و یک مدال برنز در فرم دائوشو به کار خود پایان داد.
                                     بهروز بخشی زاده از تیم نفت تهران یک مدال نقره در فرم چیانگ‌شو کسب کرد.
                                     علی وطن‌خواه از تیم نفت تهران دو مدال برنز در فرم‌های تای‌چیچوان و تای‌چیجین کسب کرد و در پایان میثم امانی از تیم منتخب زنجان با کسب یک مدال برنز در فرم چیانگ‌شو به کار خود پایان داد.
                                     مسابقات وشوی جام پارس امروز در بخش تالو به پایان رسید و فینال رقابت ها در بخش ساندا از ساعت 17 امروز در مجموعه ورزشی انقلاب زنجان پی‌گیری خواهد شد.

                                     هـمیـــنـــ کهـــ تــــــــــو میدانـــیـــ دوسـتتـــــ دارمـــ کافیستـــ ….
                                     بگـــــذار خفـــهـــ کنـــــد خـــــودشــــ را دنیـــــــــــا…

                                     نظر


                                      #38
                                      بختیاری با شکست قهرمان آسیا، طلایی شد
                                      خبرگزاری فارس: سانداکار تیم زنجان با شکست حریف چینی خود مدال طلای چهارمین دوره مسابقات بین المللی ووشوی جام پارس را کسب کرد.


                                      به گزارش خبرگزاری فارس، در چهارمین دوره مسابقات بین المللی ووشوی جام پارس امروز علی بختیاری ساندا کار وزن 56- به مصاف گوانگ یانگ ووشوکار چینی که عنوان قهرمانی آسیا در سال 2011 را در کارنامه خود دارد رفت و با شکست وی عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.
                                      بختیاری در این دوره از مسابقات در ترکیب تیم زنجان قرار داشت.

                                      هـمیـــنـــ کهـــ تــــــــــو میدانـــیـــ دوسـتتـــــ دارمـــ کافیستـــ ….
                                      بگـــــذار خفـــهـــ کنـــــد خـــــودشــــ را دنیـــــــــــا…

                                      نظر


                                       #39
                                       مسابقات در بخش تالو به پایان رسید
                                       خبرگزاری فارس: تیم ووشوی ایران در بخش تالو با کسب برنز وطن خواه به کار خود در چهارمین دوره مسابقات بین المللی جام پارس پایان داد.


                                       به گزارش خبرگزاری فارس، دومین روز از چهارمین دوره از مسابقات بین المللی ووشو جام پارس در حالی به میزبانی زنجان در حال پیگیری است که مسابقات در بخش تالو امروز یکشنبه به پایان رسید و مراسم اهدای مدال به تالو کاران تا لحظاتی دیگر برگزار شد.
                                       در این رقابت‌ها و در فرم نن دائو مصطفی حسن زاده از تیم منتخب زنجان با امتیاز 9.69 به مدال طلا ادست یافت. در این فرم نماینده ایتالیا با امتیاز 9.65 دوم شد و نماینده افغانستان با امتیاز 9.2 در جایگاه سوم قرار گرفت.
                                       در این رقابت‌ها احسان پیغمبری از تیم منتخب زنجان در فرم دائو شو با امتیاز 9.77 جایگاه اول ایستاد و صاحب نشان طلا شد، نماینده ایتالیا با امتیاز 9.72 در جایگاه دوم ایستاد و احسان تشتنیزه تالو کار کشورمان از تیم نفت تهران با امتیاز 9.60 صاحب نشان برنز شد.
                                       علی وطن خواه در فرم تای چی جی با امتیاز 9.39 مدال برنز را کسب کرد.
                                       نماینده چین با امتیاز 9.81 اول شد و نماینده هند با امتیاز 9.68 دوم شد.

                                       هـمیـــنـــ کهـــ تــــــــــو میدانـــیـــ دوسـتتـــــ دارمـــ کافیستـــ ….
                                       بگـــــذار خفـــهـــ کنـــــد خـــــودشــــ را دنیـــــــــــا…

                                       نظر


                                        #40
                                        انتخابی تیم ملی ووشوی بانوان
                                        هاشمی نفر اصلی وزن 56- کیلو شد
                                        خبرگزاری فارس: پس از حذف مریم هاشمی در انتخابی درون اردویی، وی در وزن 56- کیلوگرم مقابل احمدی قرار گرفت و به عنوان نفر اصلی این وزن انتخاب شد.


                                        به گزارش خبرگزاری فارس، پس از حذف مریم هاشمی، قهرمان جهان در سال 2011 در انتخابی درون ‌اردویی ووشوی بانوان در وزن 60- کیلو، کادر فنی بانوان این فرصت را در اختیار وی قرار دادند تا این بار شانسش را در وزنی پایین‌تر یعنی 56- کیلو امتحان کند.
                                        در این وزن مرضیه احمدی با کسب پیروزی در وزن 56- کیلو مقابل مریم هاشمی قرار گرفت و در نهایت هاشمی به عنوان نفر اصلی این وزن انتخاب شد.
                                        به گزارش فارس، پیش از این فدراسیون اعلام کرده بود هر ورزشکاری که بتواند از 3 مسابقه به دو پیروزی دست پیدا کند می‌تواند به عنوان نفر اصلی وزن خود انتخاب شود.
                                        ووشوکاران خود را برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا در هوشی‌مینه ویتنام آماده می‌کنند که 26 مرداد تا 4 شهریور برگزار می‌شود.

                                        هـمیـــنـــ کهـــ تــــــــــو میدانـــیـــ دوسـتتـــــ دارمـــ کافیستـــ ….
                                        بگـــــذار خفـــهـــ کنـــــد خـــــودشــــ را دنیـــــــــــا…

                                        نظر


                                         #41
                                         ووشو

                                         مسابقات ووشوي جوانان آسيا - فيليپين؛
                                         دومين نشان نقره ووشوي ايران بدست آمد

                                         نفيسه پورگنجي دومين نشان نقره ايران در مسابقات ووشوي جوانان آسيا را کسب کرد.

                                         در ادامه روز نخست هفتمين دوره مسابقات ووشوي جوانان آسيا نفيسه پورگنجي دومين نشان نقره تيم ملي جوانان کشورمان را به ارمغان آورد.

                                         به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو، پورگنجي در بخش تالو گروه سني A و در فرم چانگ چوان جديد با کسب امتياز 9.90 در جايگاه دوم ايستاد و مدال نقره گرفت.

                                         در اين فرم نماينده گان ماکائو و هند به ترتيب نشان طلا و برنز گرفتند.

                                         پيش از اين محمد علي مجيري اولين مدال ايران که نشان نقره بود را به ارمغان آورد.

                                         نظر


                                          #42
                                          6 مدال،حاصل کار ووشوکاران جوان ايران

                                          مسابقات قهرماني آسيا
                                          6 مدال،حاصل کار ووشوکاران جوان ايران

                                          دومين روز از هفتمين دوره مسابقات ووشوي جوانان آسيا در فيليپين با کسب 6 مدال و راهيابي چهار نماينده ايران به مرحله نيمه‌نهايي

                                          در رقابت‌هاي روز جمعه ووشوکاران جوان ايران 2 مدال طلا، 2 مدال نقره و 2 مدال برنز کسب کردند و چهار سانداکار ايران به مرحله نيمه‌نهايي راه يافتند.

                                          به گزارش ايسنا،در بخش تالو، هانيه رجبي صاحب يک طلا و يک مدال برنز در فرم‌هاي گون‌شو و چانگ‌چوآن گروه سني A به دست آورد.

                                          محمد رضا عزيزخاني يک مدال طلا در فرم نن‌گون گروه سني A و نفيسه پورگنجي يک مدال نقره در فرم چانگ‌چوآن گروه سني A کسب کرد.

                                          محمدعلي مجيري يک نشان نقره در فرم چيانگ‌شو گروه سني C و زهرا کياني يک نشان برنز در فرم چانگ‌چوآن گروه سني B به دست آورند.

                                          در بخش سانداي بانوان هم پرستو سهرابي در وزن 52- کيلوگرم و در سانداي پسران افشين سليمي در وزن 52- کيلوگرم، يزدان ميرزايي در وزن 60- کيلوگرم و جواد قزل‌سفلو در وزن 65- کيلوگرم با برتري مقابل رقباي خود به مرحله نيمه‌نهايي صععود کرده و مدال برنز خود را مسجل کردند.

                                          حضور سفير ايران در سالن مسابقات

                                          علي‌اصغر محمدي، سفير ايران در فيليپين با حضور در سالن "ماکاتي کوليزيوم" شهر مانيل از نزديک شاهد مبارزات ملي‌پوشان ايران در رقابت‌هاي جوانان آسيا بود.

                                          اين رقابت‌ها فردا يکشنبه 20 مرداد به پايان مي‌رسد. ايران در دوره قبل اين رقابت‌ها مقام دوم را کسب کرده بود.

                                          نظر


                                           #43
                                           تاثیر تغذیه پر کالری بعد از ورزش ووشو                                           افرادی که سریعا پس از ورزش اقدام به مصرف تغذیه پر کالری شامل انواع کربوهیدراتها می کنند تاثیر ورزش روی بدن خود را بین برده و نتیجه آن را معکوس می کنند.

                                           به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، مصرف تغذیه فورا پس از ورزش و فعالیت های شدید بدنی، کاملا مزایای تمرین بدنی را معکوس کرده و اثری روی بدن ندارد.

                                           به گفته محققان دانشگاه ماساچوست در آمریکا، جدا از ورزشکاران رقابتی، افرادی که به سرعت پس از ورزش اقدام به مصرف انواع نوشیدنی های ورزشی یا غذاهای حاوی کربوهیدرات فراوان مانند سیب زمینی و شکلات های پر انرژی می کنند اثرات سودمندی را که ورزش کردن ایجاد می کند را منفی می کند.
                                           بر اساس این گزارش، ورزش ووشو موجب سلامت عمومی بدن شده و با تنظیم وزن خطر بروز دیابت ناراحتی های قلبی و دیگر مشکلات سلامتی می کاهد. با این حال مزایای بالقوه ورزش کردن با مصرف تغذیه پر انرژی سریعا پس از ورزش، مزایای آن را معکوس کرده و تاثیر ورزش را از بین می برند.
                                           این گزارش می افزاید: افرادی که به طور منظم ورزش می کنند با مصرف سریع تغذیه پس از ورزش به مدت یک یا دو روز تماما اثرات تمرین های ورزش قبلی، را خنثی کرده و تاثیر ورزش را از بین می برد.

                                           گفتنی است، ورزش کردن برای عده ای از افراد همانند مصرف دارو است بنابراین تغذیه سریع پس از ورزش می تواند اثر آن را از بین ببرد.

                                           نظر


                                            #44
                                            دیدار بانوی كرمانشاهی قهرمان ووشو با رهبر انقلاب

                                            ۹۲/۰۸/۲۰
                                            دیدار بانوی كرمانشاهی قهرمان ووشو با رهبر انقلاب

                                            خانم مریم هاشمی قهرمان كرمانشاهی ووشوی جهان در مسابقات مالزی، پیش از ظهر امروز (دوشنبه) با حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار و مدال طلای خود را به ایشان تقدیم كرد.
                                            حضرت آیت الله خامنه‌ای خطاب به بانوی ووشوكار كشورمان گفتند: شما با نمایش شخصیت و هویت زن مسلمان ایرانینشان دادید كه در میادین ورزشی نیز یك زن مسلمان می‌تواند با حفظ حجاب و حدود دینی، حضوری مقتدر و عزت آفرین داشته باشد.
                                            رهبر انقلاب، دفاع علنی این بانوی ورزشكار از جمهوری اسلامی را امتیاز دیگری برای وی برشمردند و افزودند: یكی از برنامه‌های ثابت جنگ روانی دشمنان علیه جمهوری اسلامی، القای این ادعای نادرست است كه نخبگان عرصه‌های مختلف با نظام اسلامی میانه‌ای ندارند كه شما با اقدام خود، وابستگی به نظام اسلامی را از یك سكوی جهانی اعلام كردید.
                                            ایشان، نفس حضور جوانان ورزشكار ایران اسلامی در میادین بین‌المللی را ارزشمند دانستند و افزودند: خدا را بخاطر وجود جوانانی همانند شما شكر می‌كنم.

                                            نظر


                                             #45
                                             ليگ برتر ووشو

                                             کد خبر : 1054354 زمان ارسال : پنج شنبه 1392/12/01 17:58

                                             فيناليست هاي ليگ برتر ووشو مشخص شدند

                                             فيناليست هاي ليگ برتر ووشو بعد از 10 هفته رقابت نزديک معرفي شدند.

                                             به نقل از فدراسيون ووشو، ديدارهاي هفته نهم و دهم ليگ برتر ووشو امروز (اول اسفند ماه 92) برگزار شد تا چهار تيم راه يافته به دور نيمه نهايي مشخص شوند. بر اين اساس، تيم هاي پارس جنوبي، رنگ فيروزه شيراز، دانشگاه آزاد اسلامي و پرشين جواز حضور در مرحله بعدي را به دست آوردند.

                                             در گروه يک شاهد برگزاري رقابت هاي زير بوديم:

                                             پارس جنوبي 12- هيئت آذربايجان شرقي يک

                                             هيئت خوزستان 3- هيئت آذربايجان شرقي صفر

                                             بر اين اساس، ترين هاي اين هفته در اين گروه به شرح زير اعلام شدند:

                                             فني ترين تيم: پارس جنوبي

                                             تيم اخلاق: هيئت آذربايجان شرقي

                                             سرپرست نمونه: ايوب چراغي (پارس جنوبي)

                                             مربي برتر: محمدرضا جعفري (پارس جنوبي)

                                             در گروه دو نيز نبردها با نتايج زير به پايان رسيد:

                                             دانشگاه آزاد اسلامي 9- فروشگاه هاي زنجيره اي رفاه سيستان و بلوچستان 3

                                             تاکسيراني آمل صفر- پرشين 13

                                             ترين هاي اين گروه در پايان هفته دهم نيز بدين شرح است:

                                             فني ترين تيم: دانشگاه آزاد اسلامي

                                             تيم اخلاق: فروشگاه هاي زنجيره اي رفاه سيستان و بلوچستان

                                             سرپرست نمونه: ميربلوچ زهي (فروشگاه هاي زنجيره اي رفاه سيستان و بلوچستان)

                                             مربي برتر: رامين موحدنيا (دانشگاه آزاد اسلامي)

                                             دائو شو، تاي چي جين، چيانگ شو، چانگ چوان، نن دائو، گوئن شو، چانگ چوان، تاي چي چوان، جين شو، نن گوئن و نان چوان، فرم هاي اجرا شده از سوي تالوکاران بود.

                                             در پايان 10 هفته رقابت، در گوره اول پارس جنوبي (21 امتياز)، رنگ فيروزه شيراز (15)، هيئت آذربايجان شرقي (9) و هيئت خوزستان (3) به تريب اول تا چهارم ايستاده اند. پرشين (21 امتياز)، دانشگاه آزاد اسلامي (15)، فروشگاه هاي زنجيره اي رفاه سيستان و بلوچستان (6 امتياز و تفاضل منهاي 27) و تاکسيراني آمل (6 امتياز و تفاضل منهاي 39) در رده هاي اول تا چهارم گروه دو قرار گرفته اند.
                                             مدتها اینجا بودم و خیلی چیزا یاد گرفتم ، شاید همه ی اون تجربه ها برای ادامه راهم لازم بود ، ولی تجربه کردن در دنیای واقعی بهتره
                                             این فقط ی پیشنهاده ، تصمیم با خودته

                                             نظر


                                              #46
                                              خودداری داور ووشوی ایران از قضاوت مسابقه رژیم صهیونیستی


                                              داور ووشوی ایران از قضاوت رقابت نماینده رژیم صهیونیستی در مسابقه‌های قهرمانی جوانان جهان در ترکیه خودداری کرد.

                                              به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در سومین روز از پنجمین دوره مسابقه‌های ووشوی قهرمانی جوانان جهان در آنتالیای ترکیه، علیرضا بهره‌مند، داور اعزامی ایران در بخش تالو، از قضاوت اجرای فرم نماینده رژیم صهیونیستی خودداری کرد.                                              بهره‌مند باید فرم جین‌شو را قضاوت می‌کرد که وقتی متوجه شد نماینده رژیم صهیونیستی هم در این فرم حضور دارد، از قضاوت در آن خودداری کرد.
                                              .
                                              با خودمان می گوییم، عادت می کنیم و با صراحت زیادی ، این جمله را تکرارمی کنیم . آن چیزی که هیچ کس نمی پرسد، این است که:" به چه قیمتی عادت می کنیم؟ "

                                              ژوزه ساراماگو (2010-1922)

                                              نظر


                                               #47
                                               [ ورزش های رزمی ] تاي چي


                                               تاي چي چوان ، در اواخر سلطنت سلسله مينگ، توسط يك فرمانده نظامي بنام "چن وانگ تينگ " از نسل نهم خاندان چن ، در روستاي چن جياگو از توابع شهرستان ون شيان ، استان هنان چين ، ابداع شد. چن وانگ تينگ ، براساس ميراث خانوادگي ووشو و تئوري يين و يانگ از كتاب تقديرات، و تركيب نظريه جينگ لو در طب سنتي چيني با دائويين و تونا ، بطور جامع ، مجموعه اي از تاي چي چوان را بنيان نهاد كه نه تنها ماهيت يين و يانگ را در خود دارد بلكه با حركات تند و آرام، سخت و نرم، و گرفته و رها، نيز شناخته ميشود.
                                               به ادامه مطالب برويد
                                               نام " تاي چي چوان" براساس ارتباط آن با فيزيولوژي انساني و قوانين عملكرد طبيعي، انتخاب شده است. اينكه تاي چي چوان فقط در خانواده چن، از نسلي به نسل ديگري منتقل شده باشد معلوم نيست اما واضح است كه " چن چانگ شين" از نسل چهاردهم خاندان چن ، آنرا به "يانگ لوچان" آموخته و بدين ترتيب تاي چي چوان بطور وسيعي در جامعه رواج پيدا كرده است. تاي چي چوان درطول اين سالها در قالب چهار سبك مهم ديگر توسعه يافت كه عبارتند از: سبك يانگ، سبك وو(با تون صداي صعودي)، سبك وو(با تون صداي نزولي-صعودي)، و سبك سون.
                                               سبك چن تاي چي چوان، در طي قرون گذشته ويژگيهاي تاي چي چوان سنتي را حفظ كرده است. ويژگيهايي مثل هارموني در حركات نرم و سخت، موازنه فشار در تندي و نرمي، پرش و جهش، رهايي و چالاكي، شوك و اعمال قدرت انفجاري، و روش تمرين نيروي پيچشي، از آن جمله اند. تاي چي چوان در گستره ووشو به واسطه تكنيكهاي واقعي مبارزه و عملكرد آن در ساختن سلامتي، معروف است و مردمان بسياري هواخواه آن هستند. امروزه سبك چن تاي چي چوان در سراسر چين گسترش يافته و مرزهاي بين المللي را درمي نوردد تا پلي باشد بين مردم چين و دوستان و همراهان ديگر كشورها. سبك سنتي چن تاي چي چوان با نگاهي نوين و منحصر به فرد، الگوهاي فرهنگ و عرف چيني را به مردم سراسر جهان معرفي مينمايد و در كنار آن به رشد و توسعه اقتصادي كمك ميكند. مطمئناً سبك چن تاي چي چوان منافع بزرگتري را وقف سلامتي تمام انسانها خواهد كرد و نهايتاً گنجينه مشترك تمام انسانها خواهد بود.
                                               استاد چن ژنگ لئي                                               بر گرفته از كتاب : زندگي بهتر با تاي چي چوان سبك چن - نوشته استاد چن ژنگ لئي (از نسل نوزدهم خاندان چن و يكي از 10 استاد برتر ووشوي چين

                                               ترجمه : حسين ميرمحمدي
                                               آموزش بدنسازي

                                               آموزش جودو
                                               |آموزش يوگا

                                               آموزش واليبال
                                               | آموزش تاي چي

                                               نظر


                                                #48
                                                تاي چي ورزشي براي بهبود آرتروز                                                مقاله اي كه در ادامه مطلب آمده است، در مجله علمي " روماتولوژي نيوز" شماره فوريه 2004 منتشر شده كه توسط مهندس محسن ضميري به فارسي برگردان شده است.

                                                به ادامه مطالب برويد                                                شهر اورلاندو در ايالت فلوريدا:

                                                بر طبق مطالعات بعمل آمده، يك دوره آموزش 12 هفته اي تاي چي كه هفته اي دو بار برگزار ميشود، به بهبود عوارض آرتروز در بيماران مبتلا به آن، كمك موثري مينمايد. خانم دكتر چن چن وانگ در گردهمايي سالانه كالج دردهاي مفصلي آمريكا، ضمن ارائه پوستري در اين زمينه چنين بيان نمود كه جلسات منظم تاي چي ، در بزرگسالان يك روش سالم، بدون خطر، موثر و كارآمد براي بيماران روماتيسم مفاصل از نوع 1 و 2 ميباشد. پژوهشهاي او بدين قرار بودند. او 20 بيمار روماتيسمي كه بالاي 18 سال سن داشتند را بطور اتفاقي و بدون ترتيب در دو گروه مختلف مورد معالجه قرارداد. نيمي از اين بيماران در كلاسهاي 60 دقيقه اي تاي چي كه هفته اي 2 بار و بمدت 12 هفته بطول انجاميد شركت داده شدند. اين كلاسها شامل خود ماساژ كردن، حركات تاي چي ، تمرين تكنيكهاي تنفسي ، تقويت انرژي ، و ريكلس كردن بدن، بودند. مابقي بيماران هفته اي 2 بار در كلاسهاي ديگري بمدت 60 دقيقه با تمرينات كششي و تعليماتي در خصوص روماتيسم مفاصل، تغذيه و رژيم غذايي حضور پيدا كردند. در ابتدا شركت كنندگان هر دو گروه، بصورت قابل قبولي برابر بودند ولي تعداد زيادي از بيماران تاي چي كار، مفاصل باد كرده و دردناك داشتند. پس از گذشت 12 هفته از تشكيل كلاسها، دكتر وانگ از بخش پژوهشهاي درماني (مركز پزشكي نيوانگلند بوستون) گزارش داد كه نيمي از بيماران كه در گروه تاي چي كاران قرار داشتند ، بهبود قابل ملاحظه اي در معيار ACR به ميزان 20%( يا 20 ACR ) از خود نشان دادند در صورتيكه در بيماران گروه ديگر هيچ گونه پيشرفتي مشاهده نشد. نتايج آزمايشات، مزاياي ديگري نيز از روش تاي چي را بنمايش گذاشت. از جمله اينكه، رقم ميانگين ارزيابي سلامتي در گروه تاي چي كار به مقدار 0.5 واحد كاهش يافته بود در صورتيكه در گروه ديگر به اندازه 0.1 واحد افزايش را نشان ميداد. مقادير عددي ميانگين فوق بين صفر ( به معني بدون ناراحتي) و 3 ( به معني هرگونه ناتواني حاد) متغير است. همچنين نيروي بدست آمده در گروه تاي چي كار بمقدار 10% بالا رفته ولي در گروه ديگر 3% كاهش نشان داد. در گروه تاي چي كار، شاخص مفصلي ريچي (Ritchie) و تعداد افرادي كه زانوي باد كرده داشتند، كاهش يافته بود در حاليكه اين موارد در گروه ديگر بدون تغير يا بدتر باقي مانده بودند. دكتر وانگ در پايان اضافه نمود كه اين نتايج اميدبخش نياز به پژوهش هاي بيشتري دارد تا فوايد تمرينات تاي چي براي بيماراني كه درد شديد مفاصل را تحمل ميكنند ،شناخته شود.
                                                آموزش بدنسازي

                                                آموزش جودو
                                                |آموزش يوگا

                                                آموزش واليبال
                                                | آموزش تاي چي

                                                نظر


                                                 #49
                                                 خواص درمانی تای چی


                                                 خواص درمانی تای چی
                                                 تمرینات آرام و ملایم تای چی روشی سودمند در رفع یا پیشگیری از مشکلات سالخورد گیست و می تواند فعالیتی مؤثر برای سنین کهنسالی باشد.
                                                 چه بسا که تای چی را " مراقبه ضمن حرکت " تعریف می کنند ، اما بهتر است آنرا " درمان ضمن حرکت " قلمداد کرد. شواهد بسیاری وجود دارد که تمرینات ذهنی- جسمی این رشته از هنرهای رزمی چینی ، در درمان یا پیشگیری بیماریها کارایی بسیار دارد. این خود در حالیست که شما در هر شرایطی می توانید به تمرینات تای چی مبادرت ورزید ، حتی اگر از وضعیت جسمی و روحی خوبی برخوردار نباشید.به هنگام اجرای حرکات بایستی نفس عمیق و شکمی کشید. همچنین چون سایر روشهای مراقبه ای ، بر روی دریافت های حسی بدن خود تمرکز کرد. از جهات مختلفی تای چی با سایر روشها تفاوت هایی دارد. حرکات آن دوار و بدون فشار است، عضلات در وضعیتی وانهاده بدون فشار و انقباض می باشند، مفاصل تحت فشار باز یا خم نشده و ماهیچه ها (بافت های پیوندی) هرگز کشیده نمی شوند. هر فردی با هر شرایطی می تواند تای چی کار کند ، چه آنان که بر روی صندلی چرخدار نشسته اند و چه کسانی که دوران نقاهت پس از یک عمل جراحی را سپری می نمایند.
                                                 بعقیده پرفسور پیتر م. واینی استادیار دانشکده پزشکی هاروارد و مسئول طرح پژوهشی تأثیر تای چی بر ذهن و جسم ، واقع در مرکز تحقیقات آشر(Osher) دانشگاه هاروارد :
                                                 در تحقیقات انجام شده ، تای چی را به عنوان یک درمان کمکی استاندارد برای پیشگیری از بیماریها که معمولاً با بالا رفتن سن نمايان می شود ، وهمچنین جهت بازسازی جسم در بسیاری ازمراحل زندگی مفید شمرده اند. درمان کمکی شخص را همراه با درمان های اولیه پزشکی، ودر جهت مقابله باعلائم اولیه بیماری بکار میبرد. به طور کلی ، درمانهای کمکی به منظور عملکرد بهتر بیمار و کیفیت زندگی انجام می گردد.
                                                 قدرت عضلانی: درتحقیق منتشر شده درسال 2006 ، در رابطه با درمان های جایگزین در سلامتی و پزشکی ، محققان دانشگاه استنفورد، مزایای تای چی را در 39 زن و مرد با میانگین سنی 66 سال با تناسب اندام کمتر از متوسط و حداقل یکی از عوامل خطرساز بیماریهای قلبی عروقی گزارش داده اند ، پس از برگزاری 36 کلاس تای چی در 12 هفته ، علایم بهبودی هم در گروه قدرت بدنی پایین تر (که بوسیله تعداد دفعاتی که آنها می توانند از یک صندلی در 30 ثانیه بلند شوند، اندازه گیری شده است) و هم در گروه با قدرت بدنی بالاتر (که بوسیله توانایی آنها درانجام حلقه بازو اندازه گیری شده است ) مشاهده گردید .
                                                 در یک تحقیق ژاپنی با همان معیار اندازه گیری قدرتی ، 12 هفته برنامه ورزشی متفاوت را ، که شامل تای چی ، پیاده روی سریع و آموزش مقاومت بود به 113 نفر از افراد مسن اختصاص داده بودند . افرادی که تایچی انجام داده بودند 30درصد بهبودی در قدرت بدنی پایین تر و25 درصد بهبودی در قدرت بازو نشان داده بودند که این علائم بهبودی تقریبا با گروه مقاومت بدنی یکسان و از گروه پیاده روی سریع بیشتربود.
                                                 دکتر گلاریا یه ، استادیار دانشکده پزشکی هاروارد می گوید " اگر چه شما با وزنه یا گروههای مقاومت کار نمی کنید ، اما ورزشهای بازو(حركات دست)،در تایچی بالاتنه شما را قوی می کند." تای چی هر دو اندام تحتانی و فوقانی و همچنین ماهیچه های اصلی در پشت و شکم را تقویت می کند."
                                                 انعطاف پذیری: تحقیق استنفورد، افزایش قابل توجهی را در انعطاف پذیری و قدرت زنان درقسمت فوقانی و تحتانی ، در سال 2006 نشان داد.
                                                 تعادل: تای چی حفظ تعادل را بهبود می بخشد و براساس چند تحقیق ، سقوط بر اثر تلو تلو خوردن را کاهش می دهد. توانایی درک موقعیت و محل، با افزایش سن کاهش می یابد . تای چی کمک می کند این حس را که عملکرد نورون حسی در گوش داخلی و گیرنده های کششی در عضلات و رباطهاست، تقویت کنید. تای چی همچنین قدرت عضلانی و انعطاف پذیری را بهبود می بخشدو باعث می شود که مشکل تلو تلو خوردن زودتر برطرف گردد.ترس از افتادن باعث می شود شما بیشتر سقوط کنید، برخی از مطالعات نشان داده است که آموزش تای چی این ترس را کاهش میدهد.
                                                 تای چی جهت وضعیت های پزشکی:
                                                 هنگامی که درمانهای استاندارد ترکیبی می شوند، به نظر می رسد که تای چی برای شرایط مختلف پزشکی مفید باشد. به عنوان مثال: آرتروز در یک مطالعه 40 نفره در دانشگاه تافتز ، در اکتبر 2008 در نشست کالج آمریکایی روماتولوژی آمده است ، 12 هفته تای چی دو بار در هفته به مدت یک ساعت، میتواند درد را کاهش داده و خلق و خو را بهبود بخشد، حتی عملکرد فیزیکی بدن را بیشتر از استاندارد تمرینات کششی در افراد مبتلا به آرتروز شدید زانو ، کاهش دهد.با توجه به مطالعه ایی در کره در تاریخ دسامبر 2008 ، که در کتابهای
                                                 Evidence-based Complementaryو Alternative Medicine منتشر شده است ، هشت هفته کلاس های تایچی وبه دنبال آن هشت هفته تمرین درمنزل، انعطاف پذیری را به نحوشایسته ای افزایش داده وروند بیماری را در بیماران مبتلا به spondylitis ankylosing ، کند نموده است. شایان به ذکر است که آرتریت در این بیماران به صورت التهاب بر روی ستون فقرات مشاهده می شود و بسیار دردناک و ناتوان کننده است.
                                                 تراکم استخوان کم: چکیده ای از شش مطالعه کنترل شده توسط دکتر وین و دیگر محققان دانشگاه هاروارد نشان می دهد که تای چی یک راه بی خطر و موثر برای حفظ تراکم استخوان در زنان یائسه است. تحقیقات تحت نظارت تای چی، بر روی زنان مبتلا به استئوپنی (بیماری کاهش تراکم استخوان شدید که مشابه پوکی استخوان نیست) در مرکز تحقیقات Osher و مرکز پزشکی بوستون Deaconess، درحال انجام است.
                                                 سرطان سینه: تای چی نشان داده است که می تواند کیفیت زندگی و توانایی عملکردی (توانایی فیزیکی جهت انجام فعالیت های عادی روزانه مانند کار یا ورزش) را در زنان مبتلا به سرطان سینه را بهبود بخشد و یا عوارض جانبی درمان سرطان سینه را اصلاح نماید. به عنوان مثال ، مطالعه سال 2008 در دانشگاه روچستر ، که در علوم پزشکی و ورزشی منتشر شد، نشان داد که کیفیت زندگی و توانایی عملکردی (از جمله ظرفیت هوازی ، قدرت عضلانی و انعطاف پذیری) در زنان مبتلا به سرطان سینه که فقط 12 هفته تای چی انجام داده بودند ، بهبود یافته ، در حالی که در گروه شاهد که فقط درمان حمایتی داشتند، عملکردهای فوق رو به کاهش بوده است.
                                                 بیماری قلبی: یک مطالعه 53 نفره در دانشگاه ملی تایوان نشان داد که یک سال تمرین تای چی به صورت قابل توجهی ظرفیت ورزش را افزایش ، فشار خون را کاهش ، سطح کلسترول ، تری گلیسیرید ، انسولین ، و واکنش پروتئين در افراد در معرض خطر بیشتر برای بیماریهای قلبی، را بهبود داده است. این بررسی که در سپتامبر 2008 در مجله جایگزینها و مکمل های پزشکی منتشر شد ، نشان می دهد هیچ بهبودی در گروه شاهد که تمرین تای چی نداشتند مشاهده نشد.
                                                 نارسایی قلبی: در یک مطالعه مقدماتی 30 نفره در دانشکده پزشکی هاروارد ، 12 هفته تمرین تای چی توانایی راه رفتن و کیفیت زندگی شرکت کنندگان را بهبود بخشید. همچنین سطوح خونی پروتئینی ب نوع natriuretic ،که نشان دهنده نارسایی قلبی است؛ کاهش یافت. آزمایش بر روی 150 بیمار تحت کنترل در حال انجام است.
                                                 فشار خون بالا: در بررسی 26 تحقیق ، که در نشریه پیشگیری از قلب و عروق (بهار 2008) به زبان انگلیسی و چینی منتشر شده دکتر" یه" گزارش داد که در 85 ٪ از آزمایش ، تای چی فشار خون را کاهش داده ، همچنین در محدوده 3 تا 32 میلی متر جیوه فشار سیستولیک و 2 تا 18 میلی متر جیوه در فشار دیاستولیک ، بهبودی مشاهده گردیده است.
                                                 بیماری پارکینسون: مطالعه آزمایشی33 نفر ،از دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در سنت لوییس ، که در نشریه راه رفتن و استقرار (اکتبر 2008) منتشر شد ، نشان داد که در افراد مبتلا به بیماری خفیف تا نسبتا شدید پارکینسون ، پس از 20 جلسه تای چی، تعادل ، توانایی راه رفتن ، و در مجموع رفاه کلی بهبود یافته است.
                                                 مشکلات خواب: در دانشگاه کالیفرنیا ، لس آنجلس ، مطالعه 112 سالمند سالم که ازمشکلات خواب شکایت داشتند ، نشان داد که 16 هفته تمرین تای چی کیفیت و طول مدت خواب را به طور قابل توجهی بیشتر از آموزش استاندارد خواب بهبود بخشید. این مطالعه در شماره ژوئیه 2008 مجله خواب منتشر شد.
                                                 سکته مغزی: در 136 بیمار که در حداقل شش ماه گذشته، سکته مغزی داشته اند، 12 هفته تمرین تای چی تعادل ایستادن را بهتر نمود . این بهبودی نسبت به یک برنامه جامع ورزشی که مستلزم تنفس ، کشش عضلات و مفاصل درگیر در نشستن و راه رفتن بود، بیشتر بوده است . این مطالعات در شماره ژانویه 2009 نشریه توانبخشی مغز و اعصاب منتشر شد.
                                                 اين مقاله در نشريه قهرمان در اردبيشت ماه سال 1390 به چاپ رسيده است

                                                 آدرس مقاله لاتين :
                                                 https://www.health.harvard.edu/newsl...its-of-tai-chi
                                                 © 2000-2010 Harvard University
                                                 ترجمه : رضا عابدين پور
                                                 شماره تماس : 09352448620 و 09127084014
                                                 reza.abedenpur@gmail.com
                                                 http://www.chikongtaichi.ir
                                                 http://www.taiji.ir

                                                 نظر

                                                 Working...
                                                 X