پیاده سازی Modebus با میکرو

maverick

عضو جدید
سلام
با اینکه این سایت اصلاٌ تخصصی نیست و میدونم هیچ ریپلایی به این پست داده نمیشه محض خنده این تاییک رو میذارم اینجا ، خدا را چه دیدی شاید از این سایت دوست یابی و درخواست جزوه و پروژه دانشجویی بخاری هم بلند شه

من میخوام پروتکل مد باس رو با میکرو پیاده سازی کنم

اینجا کسی هست که توی این زمینه کار کرده باشه؟

ممنون

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
سلام

با اینکه این سایت اصلاٌ تخصصی نیست و میدونم هیچ ریپلایی به این پست داده نمیشه محض خنده این تاییک رو میذارم اینجا ، خدا را چه دیدی شاید از این سایت دوست یابی و درخواست جزوه و پروژه دانشجویی بخاری هم بلند شه

من میخوام پروتکل مد باس رو با میکرو پیاده سازی کنم​

اینجا کسی هست که توی این زمینه کار کرده باشه؟​

ممنون​

اولا قرار نیست هرچی خواستید توی این سایت پیدا کنید اسمش باشگاه مهندسان ایران هست نه جعبه مار گیری .
ثانیا می بینم که شما پارو فراتر از دیگران گذاشتید و درخواستتون کمتر از پروژه دانشجویی نیست
از همه مهمتر اینکه همونطور که خودتونهم بهش اشاره کردید اکثر اعضای سایت رو دانشجویان تشکیل می دهند و به کار بردن لفظ بی بخار ، به کسانیکه به واسطه این سایت سعی می کنند تا با کمک دوستانی که تجربه بیشتری دارند ( مثل شما ) معلومات خودشون رو افزایش بدند فکر می کنم کمی کم لطفی ( شاید هم بیشتر ) باشه .
سیاست توهین و حذف و . . . چیزی است که نسل ما قربانی اون هستیم . فکر نمی کنید حداقل کاری که می تونیم تو این فضا بکنیم این هستش که خودمون از این روش استفاده نکنیم ؟

maverick

عضو جدید
اولا قرار نیست هرچی خواستید توی این سایت پیدا کنید اسمش باشگاه مهندسان ایران هست نه جعبه مار گیری .
ثانیا می بینم که شما پارو فراتر از دیگران گذاشتید و درخواستتون کمتر از پروژه دانشجویی نیست
از همه مهمتر اینکه همونطور که خودتونهم بهش اشاره کردید اکثر اعضای سایت رو دانشجویان تشکیل می دهند و به کار بردن لفظ بی بخار ، به کسانیکه به واسطه این سایت سعی می کنند تا با کمک دوستانی که تجربه بیشتری دارند ( مثل شما ) معلومات خودشون رو افزایش بدند فکر می کنم کمی کم لطفی ( شاید هم بیشتر ) باشه .
سیاست توهین و حذف و . . . چیزی است که نسل ما قربانی اون هستیم . فکر نمی کنید حداقل کاری که می تونیم تو این فضا بکنیم این هستش که خودمون از این روش استفاده نکنیم ؟
با سلام

دوست گرامی اولاٌ مشکل ما مردم ایران اینه که اعلام واقعیت رو مثل شما توهین تلقی می کنیم ! دوست عزیز چند درصد از کسایی که به اینگونه سایت ها میان واقعاٌ برای یاد گیری میان !؟ یه نگاه به پست های سایت بنداز ! تا گوشی دستت بیاد .

شما گفتی که من پروژه دانشجویی مطرح کردم ، بابا دمت گرم که انقدر از مد باس سر در میاری فقط یه کوچولو بگو موقع ارسال دیتا باید مثل I2C با کد خاصی کنترل باس رو دست بگیرم یا نه مثل Serial کار میکنه ؟ میتونم با دستورات سریال ارزش استفاده کنم ؟ میخوام یه سروو متور رو کنترل کنم ، من مشکلی تو کنترل سروو با PLC ندارم اما به دلایل مختلف ( شما اسمشو بذاز علافی یا بیکاری یا نوع آوری ) میخوام بجای PLC از میکرو استفاده کنم و .

اینو بگی من 0 تا 100 پروژه ام که رو خودم تمام میکنم ، خوشبختانه برخلاف بعضی از دوستان که میگن یه مشکل تو فلان پروژه دارم بعد که میری بهش کمک کنی میفهمی طرف 0 تا 100 کاری که میخواد بکنه رو بلد نیست و ازت انتظار داره جاش براش پروژه رو انجام بدی ، من قبلاٌ یخورده مطالعه داشتم توی این زمینه و مشکل modbus حل بشه ، انشا ا.. پروژه دانشگاهیمون هم به قول شما تمومه :w16:

دوست عزیز شما که خودت تو بازار کار هستی و با طیف مهندسین فارغ التحصیل آشنا هستی ، دانشجو مهندسی تا نخواد کار عملی بکنه چیزی یاد نمی گیره ، من فقط از بس پست تکراری جزوه و کتاب و متینگ رو تو این سایتها میبینم اعصابم خرد شده ،بابا تو دانشگاهتون هم میتونید دنبال جزوه پارسه بگردید به خدا من تو زمان تحصیلم که پارسه هنوز اسمش پرسپولیس بود جزواتش رو خریدم .

پ.ن: واقعاٌ قصد توهین به کسی رو نداشتم ،و اگه کسی احساس توهین از حرفهای من کرده امیدوارم عذرخواهی صمیمانه من رو بپذیره و درضمن به تلاش کسایی هم که میخوان از این سایتها چیزی یاد بگیرن احترام میذارم اما توصیه دوستانه من رو جدی بگیرید که از توی این سایتها چیز بدرد بخوری گیرتون نمیاد اگه زمانی رو که صرف یادگیری از این سایتها میکنید صرف مطالعه کنید نتیجه اش پربار تره ، تجربه 7-8 سایل من که اینو میگه :lol:

شاد باشید :w42:

آخرین ویرایش:

maverick

عضو جدید
سلام :smile:

آقا مشکل حل شد . اونجایی که من میخوام RS-485 هست

Modbus RS-232 and Modbus RS-485

RS-232 and RS-485 are key elements of Modbus
Modbus is a protocol that uses serial communication lines. These serial lines connect a Modbus master to �slave� devices along a Modbus network. A Modbus master can support up to 247 slave devices on one serial communication network.

Two Types of Modbus: Modbus RS-232 and Modbus RS-485
There are two different types of serial connection that Modbus can be transmitted over. These are RS-232 and RS-485.

Modbus RS-232 Allows Concurrent, Two-Way Flow of Data
Modbus RS-232 communications send data in the form of time-series of bits. It is a standard for communication between data terminal and data circuit-terminating equipment. Transmission and receipt for data occurs on different circuits when using Modbus RS-232 lines, allowing data to flow both ways at the same time. The range of voltages on RS-232 is related to one and zero values, creating the basis of the bit communications.

Modbus RS-485 Indicates Values Using Differences in Voltage
Modbus RS-482 is the Modbus protocol variant that uses an RS-485 connection. This two-wire, multipoint connection communicates data by indicating values by sending different voltages across the two wires. These differences between these voltages are related to one and zero values, which make up the Modbus R2-485 communications.​

شاد باشید