يک تحقيق خواندني درباره مشاهير ايران و احمدي‌نژاد در ميان آمريکايي‌ها

هياهو

عضو جدید
يکي از بچه‌هاي خوش ذوق دانشگاه صنعتي شريف که الان در دانشگاه معروف برکلي آمريکا درس مي‌خونه در بين دوستان دانشگاهي و فرهيخته‌اش يک کار تحقيقي کوچکي انجام داده است درباره:
شناخت ايران در بين خارجي‌ها !
خواندن نتايج جالب و قابل تامل اين تحقيق را بهتان توصيه مي‌کنم، شايد شما هم با آن تا حد زيادي موافق باشيد.

جامعه آماري:
- 128 نفر از دانشجويان دانشگاه برکلی(تحصيل کرده و مديران اجرايی با فرهنگ‌هاي گوناگون)
توزيع مليتي:
- آمريکايي،32 نفر
- آسيايي، آمريکاي جنوبي، اروپا و استرليا،96 نفر
سئوالات و نتايج:
1. آشنایي با اسم پرسپوليس: 3 نفر
2. آشنايي با نام حافظ: 1 نفر
3. آشنايي با نام سعدی: هيچ کس
4. آشنايي با نام خيام: 3 نفر
5. آشنايي با نام شيراز: 76 نفر
( البته نه به خاطر اين‌ که شيراز شهري در ايران است، بلکه به خاطر اين‌که شيراز برند شراب معروفي در آمريکا است!)
6. نام تهران:102 نفر
7. نام محمود احمدي‌نژاد: 115 نفر
8. موضوع ايران و انرژي هسته‌اي: تقريباً همه
9. تمايل به سفر به ايران: 65 نفر دوست داشتند به ايران سفر کنند، ولي هر 128 نفر گفتند که ترس دارند، يعنی در واقع همه به نوعي واهمه داشتند
نتيجه:
همه خارجي‌هاي اين نمونه آماري، با همه دست آورد‌هاي! اين سال‌ها به خوبي آشنا بودند، اما اين که ما ايراني‌ها چه فرهنگ و قّدمت و تمدني داريم و اين‌که چرا بايد کشوري توريستی باشيم، تقريباً هيچ کس نه علاقه‌اي داشت و نه اطلاعي!!

راستي، فکر مي‌کنيد اين آمار در ميان اقشار غير تحصيل‌کرده آمريکايي و يا ديگر کشورها چه طور باشد؟

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مهمترین مشکل ، جاییه که دوستان سایر ملل علاقه ای به دونستن و شناختن سایر ملل ندارند ، نه تنها ایران ، بلکه شاید خیلی کشورهای دیگه رو هم نشناسند .

suro0sh

عضو جدید
نه دادش نقل این حرفها نیست، متن زیر رو بخونید، متاسفانه خیلِی جای تاسف داره

با پاسپورت ایرانی خود به کدام کشورها می توانید بدون نیاز به ویزا سفر کنید؟

اتباع ایرانی - پس از اتباع افغانستان - در زمینه بدست آوردن اجازه سفر به دیگر کشورهای جهان بی اعتبارترین ملت جهان شناخته می شوند.

امروز خبری را دیدم که البته چندان جدید نیست ولی متاسفانه واقعیت دارد .
آسوشیتدپرس به نقل از یک مرکز معتبر مطالعاتی در سویس به نام هنلی اند پارتنرز گزارش داده است که اتباع ایرانی - پس از اتباع افغانستان - در زمینه بدست آوردن اجازه سفر به دیگر کشورهای جهان بی اعتبارترین ملت جهان شناخته می شوند.

طبق این گزارش مردم کشورهای فنلاند - دانمارک و آمریکا با داشتن اجازه سفر بدون ویزا به 130 کشور جهان معتبرترین و اتباع ایران با داشتن اجازه سفر بدون نیاز به ویزا به 14کشور دنیا بی اعتبارترین اتباع یک کشور در جهان محسوب می شوند . در میان 195 کشور مورد مطالعه ایرانیان رتبه 194 را بدست آورده اند و به این ترتیب بعد از اتباع افغانستان در قعر جدول اعتبار جهانی جای گرفته اند .

جالب اینجاست که طبق این لیست اتباع کشورهای قحطی زده ای مانند بورکینافاسو - اتیوپی - سومالی و جیبوتی در جهان به مراتب معتبرتر از مردم ایران هستند . این چنین است که یک نفر ایرانی برای سفر باید هر خفت و خواری را از سفارتخانه کشور دیگر تحمل کند یا از خیر سفر بگذرد . در لیست پایین هم کشورهایی که ایرانیان نیاز به ویزای آنها ندارند دیده می شوند .

قاره آسیا
اندونزی روادید ۳۰ روزه (در بدو ورود صادر می شود)
بنگلادش روادید ۹۰ روزه (در بدو ورود صادر می شود)
سریلانکا روادید ۳۰ روزه (در بدو ورود صادر می شود)
مالدیو روادید ۳۰ روزه (در بدو ورود صادر می شود)
مالزی روادید 90 روزه (در بدو ورود صادر می شود)
ماکائو روادید ۳۰ روزه (در بدو ورود صادر می شود)
قاره آفریقا

اوگاندا روادید ۱۸۰ روزه (در بدو ورود صادر می شود)
جیبوتی روادید ۳۰ روزه (در بدو ورود صادر می شود)
توگو روادید ۷ روزه (در بدو ورود صادر می شود)
سیشل روادید ۳۰ روزه (در بدو ورود صادر می شود)
ماداگاسکار روادید ۹۰ روزه (در بدو ورود صادر می شود)
قاره آمریکا

دومینیکا روادید ۲۱ روزه
هائیتی روادید ۳ ماهه
قاره اروپا

جمهوری آذربایجان روادید ۳۰ روزه (در بدو ورود صادر می شود)
ارمنستان روادید ۲۱ روزه (در بدو ورود صادر می شود)
ترکیه روادید ۳ ماهه
قاره اقیانوسیه

پالائو روادید ۳۰ روزه
جزایر کوک روادید ۳۱ روزه
میکرونزی روادید ۳۰ روزه
نیئه روادید ۳۰ روزه

در ضمن برای تحقیق بیشتر می توانید لیست اعتبار تعدادی از کشورها برای مسافرت شهروندانش به خارج از کشور را در سایت Henley & Partners مشاهده فرمایید .

دیگر قضاوت با خودتان !!!!

هياهو

عضو جدید
مهمترین مشکل ، جاییه که دوستان سایر ملل علاقه ای به دونستن و شناختن سایر ملل ندارند ، نه تنها ایران ، بلکه شاید خیلی کشورهای دیگه رو هم نشناسند .
بايد رد جواب اين حرف بگم كه بر اساس آمار به دست اومده اين ايرانيان هستن كه كمترين گردش هاي توريستي رو بعد از چند كشود قحطي زده دارن و اكثر مرئم كشورهاي اروپايي اهل گردشن و علاقه زيادي هم دارن البته امريكايي ها هم از اين دسته ان و اطلاعات زيادي هم درباره كشورهاي آسيايي مثل آثار هند و... دارن اما ايران براشون شده قتلگاه ...

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تا حالا من نشنیدم امریکایی ، یا خارجی بیاد ایران و بعد از رفتنش بگه بدم اومد :) شما دیدید ؟

تا حالا من نشنیدم امریکایی ، یا خارجی بیاد ایران و بعد از رفتنش بگه بدم اومد :) شما دیدید ؟
آخه اون یکیشون هم که چند ماه پیش از دبی اومد کیش
هنوز بیرون نرفته
زنش هم برای پیدا کردنش دست به دامن احمدی نژاد شده
امریکایی ها میگن گروگان گرفته شده تا در مقابل اتباع ایرانی اسیر در لبنان معاوضه شه

آخه اون یکیشون هم که چند ماه پیش از دبی اومد کیش
هنوز بیرون نرفته
زنش هم برای پیدا کردنش دست به دامن احمدی نژاد شده
امریکایی ها میگن گروگان گرفته شده تا در مقابل اتباع ایرانی اسیر در لبنان معاوضه شه
البته عجیبه که امریکایی ها اینجور با ایران غریبه باشن
به هر حال ما بیش از یک سال کارمندهای سفارتشون رو به گروگان گرفتیم
تنها کشوری هستیم که باهاشون کامل قطع ارتباط کرده
متهمیم که سربازهاشون رو در عراق با بمبهای کنار جاده ای می کشیم
کالاهای شرکتهای کشورشون رو با قیمت های چند برابر از دلال هاشون میخریم و بعد میگیم تحریم رومون تأثیر نداشته
برای پای میز نشستن باهاشون حاضریم صد تا امتیاز بدیم ، البته در ظاهر میگیم "التماسُم نکن"

راستی معلومه دکتر رو خوب میشناسن
خودشون توی یه سخنرانی میگفتن :

ما رو گذاشته بودن تو این ماشین سیاها با شیشه های سیاه* که مردم بترسن، یه لحظه شیشه پایین بود همه دوییدن تا منو ببینن، یه بچه ی سیاه پوست هم بغل مادرش گفته ماحمود ماحمود!!!

* اون ماشین سیاه های مذکور همون لیموزین های تشریفات هستن که البته برای احترام مورد استفاده قرار میگیرن

shahab85

عضو جدید
يه بار استادمون يه حرف خيلي قشنگ زد:
گفت توي اخبار ايران با كنايه تمام اعلام كرد كه سه چهارم نمايندگان مجلس آمريكا فكر ميكنن كه دشمن اصليشون در جنگ جهاني كره بوده نه ژاپن ( حالا نميدونم شايد دارم اسمارو اشتباهي ميگم،خلاصه) و مسخرشون كردن.
استادمون گفت اگه راست ميگن برن تو مجلس ايران از نماينده ها بپرسن 5 تا سلسله بعد از هخامنشيان رو در ايران اسم ببريد.اگه يه نفر تونست!

يه موضوع جالبي كه يه نفر برام تعريف كرده ميگفت تو اسپانيا گفتم ما ايرانيا خداپرستيم باور نميكردن!
ميگفتن مگه شماها Allah‌ نميپرستيد؟گفتم چرا؟گفتن خب ديگه شماها كه خداپرست نيستيد يعني فكر ميكردن الله يك بته كه ما ميپرستيمش،در واقع ما رو بت پرست تصور ميكنن.

سایر ملل به استثنای ما؟!!
یا ما هم همینطوریم؟
ما که خودمون الان همه ی شهرها، رودها، دانشگاه هاو ... امریکا، کانادا، انگلیس، فرانسه و .. رو حفظیم

اگر هم مقصود سایر کشورها به استثنای ماست، هم که اول بگین چرا به استثنای ما؟
بعد هم بگین از کجا میدونین اصلا؟!!
اونا که همش در حال سفرن
یه دور برین همین ترکیه ی بغل دستمون ببینین!!!
اصلا رفتن نمیخواد
اماری که دولت از درآمدهای توریستی این کشورها میده رو ندیدین؟!
شاید منظورشون از توریست خود مردم همون کشوره!!!!
بابا بیاین سرمون رو از زیر برف در بیاریم دیگه
از خودمون بپرسیم چرا با وجود "جز 10 کشور اول دارای جاذبه های توریستی" بودن ، جز 100 کشور اول دارای توریست هم نیستیم؟

آخرین ویرایش:

okanava

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب یه چیز بذارید که من تاسف نخورم دیگه .دم به دقیقه از خنجر می زنید به این دل وامونده .ما که ادم های بدی نیستیم .چی شد که آدم های بدی شدیم ؟؟؟؟؟؟؟

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آقای پرسین عزیز ، شما سرتو از زیر برف در بیار :) ببین ما برای معرفی کشورمون چه کردیم ؟ وقتی خود ماها عشق آنتالیا و وارنا و قبرس و غیره و ذلک رو داریم ، هر از گاهی هم یاد شیراز و امثالهم میافتیم ، چه توقعی از بقیه داریم . بعدشم ، حالا توریست اومد ... ما که نباید بدوییم دنبالشون ، خودشون باید بیاند . انقدر هم بحث و سیاسی نکنید ... شما تاحالا چند نفر رو دیدید که بخواند بیاند ایران و ویزا نتونستند بگیرند ؟ بابا دست بردارید از کل کل :) از مخالفت .. شما مثل اینکه فقط دنبال اینی که مخالفت کنی با همه چیز .

آقای پرسین عزیز ، شما سرتو از زیر برف در بیار :) ببین ما برای معرفی کشورمون چه کردیم ؟ وقتی خود ماها عشق آنتالیا و وارنا و قبرس و غیره و ذلک رو داریم ، هر از گاهی هم یاد شیراز و امثالهم میافتیم ، چه توقعی از بقیه داریم . بعدشم ، حالا توریست اومد ... ما که نباید بدوییم دنبالشون ، خودشون باید بیاند . انقدر هم بحث و سیاسی نکنید ... شما تاحالا چند نفر رو دیدید که بخواند بیاند ایران و ویزا نتونستند بگیرند ؟ بابا دست بردارید از کل کل :) از مخالفت .. شما مثل اینکه فقط دنبال اینی که مخالفت کنی با همه چیز .
ممنون از دلايلت عزيز
اگر طرف صحبت ها و اشاراتت من بودم كه بايد بگم من اصلا علاقه اي به سفرهاي انتاليا و غيره ندارم
و در واقع از ادم هايي بودم كه از منع سفر به انتاليا استقبال كردم(هرچند اشتباه بوده اين ممنوعيت)
مثالش هم خودم وقتي رفتم مكه زياد خريد نمي كردم كه پول وطنم تو جيب اونها نره
گذشته از اينها
اصلا من كبك عزيزم
ولي واقعا بامزه است كه شما مسأله رو در ويزا ميبينيد و من رو از بحث سياسي منع ميكنيد
شايد من سرم زير برف باشه
اما شما انگار بيرون و درون برف چندان توفيري براتون نداره
مثل اينكه دقت هم نكردين كه در اين تاپيك ساز مخالف من نيستم عزيز
شماييد كه خواسته و ناخواسته چشمتون رو رو خيلي مسائل بستين دوست من
مسأله ويزا نيست
مسأله اينه كه كسي نمي خواد بياد ايران
اصلا چرا سفسطه؟
شما جواب سوال هاي من رو داديد؟
امار سازمانهاي دولتي؟ قياس گردشگران در ايران و براي مثال تركيه؟ درامدهاي اعلام شده؟
حتي اقاي رحيم مشايي هم ميدونن درد از كجاست و بعضي جاها اشاراتي كردن
شما ديگه چرا؟;)

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ببخشید ، درد از کجاست ؟ :) یک سوال بپرسم ؟ شما چطوری با کشورهایی که جاذبه گردشگری دارند ، مثل مالدیو ، مصر ، هندوستان ، انتالیا ، قبرس ، اسپانیا ، ایتالیا و .... آشنایی پیدا کردید ؟ :) آیا دولت اونها اومده برای من و شما گفته اینجا ایتالیاست ؟ اینجا اندلسه ؟ یا خود من و شما میدونیم که شما عدم جذب توریست و به گردن دولت میندازید ؟

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به کمک فناوری اطلاعات می شه از صنعت گردشگری درآمدی چندین برابر در آمد نفت داشت

ایران کمتر شناخته شدست به خاطر قوانینش.
توریست ها دوست ندارن بهشون امر و نهی کنن.

یه استاد تاریخ داشتیم که گفتن از نظر نظام توریست ها در 5 مورد مخرب و مضر هستن که همشون و یادم نمیاد ولی مواردی مثل فرهنگی و اخلاقی و ... بود

ببخشید ، درد از کجاست ؟ :) یک سوال بپرسم ؟ شما چطوری با کشورهایی که جاذبه گردشگری دارند ، مثل مالدیو ، مصر ، هندوستان ، انتالیا ، قبرس ، اسپانیا ، ایتالیا و .... آشنایی پیدا کردید ؟ :) آیا دولت اونها اومده برای من و شما گفته اینجا ایتالیاست ؟ اینجا اندلسه ؟ یا خود من و شما میدونیم که شما عدم جذب توریست و به گردن دولت میندازید ؟
فکر می کنم جوابت رو گرفتی دوست من

به کمک فناوری اطلاعات می شه از صنعت گردشگری درآمدی چندین برابر در آمد نفت داشت

ایران کمتر شناخته شدست به خاطر قوانینش.
توریست ها دوست ندارن بهشون امر و نهی کنن.

یه استاد تاریخ داشتیم که گفتن از نظر نظام توریست ها در 5 مورد مخرب و مضر هستن که همشون و یادم نمیاد ولی مواردی مثل فرهنگی و اخلاقی و ... بود

مصطفی جان
شما انقدر به دکتر علاقه مندی همه چیز رو در جهت تخریب ایشون میبینی
احساس میکنی همه برای تخریب ایشون حرف می زنن
البته دولت ایشون هم در این جریان مقصره، این که درش شکی نیست
ولی من دقیقا داشتم از جهتی دیگه میگفتم
من مقصودم کمبودهای دولت ایشون نبود در کل
البته جدا نمی دونم آیا ایشون راهی برای دفاع باز گذاشتن یا نه
به هر حال آقای سقای بی ریا از مشاوران ایشون گفتن که در ونزوئلا دیگه کم مونده ایشون رو بپرستن و اقای بادامچیان هم از نمایندگان طرفدار ایشون هستن که گفتن چرا مردم در خونه ی خودشون مرغ نگه داری نمی کنن تا از تخم مرغ هاش تغذیه کنن(مقصودشون اینه که فرهنگ مصرفی دارن مردم و سطح توقعشون خیلیییی رفته بالا!!!!)
البته اگر قرار باشه برگردیم سر مبحث اصلیمون باید این رو هم بدونیم که در هیچکدام از کشورهایی که شما مثال زدید (که ماشالله هم چه خوب همه ی کشورهای توریستی رو بلدین;)) در عرض 2 هفته 4 نفر خودسوری نمی کنن

هیاهو 2

عضو جدید
اول از همه برای من خیلی جالبه که پرشین جان برای کسایی که باهاشون مخالفن هم تشکر میفرستن مرسی به این همه معرفت .
اصولا این جامعه براش مهم نیست که ایران توریست داشته باشه یا نه . دلایل چون برای اینا علاوه بر اینکه منفعت نداره ضرر هم داره چون یه سری وضعیت ایران رو از دور میبینن میگن خوب شاید دروغ باشه ولی وقتی بیان از نزدیک ببینن مطمئن میشن که راسته
2 اینکه فرقی براشون نداره چون توریست که بیاد میره مقبره کوروشو میبینه پاسارگاد (البته اگه چیزی ازشون بمونه )یا تخت جمشید و امثالهم که واسه اینا مهم نیست نمیاد که بره مقبره شهدا و امام رو ببینه :surprised: و دلایل دیگه که جاش نیست !

sayyah archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول از همه برای من خیلی جالبه که پرشین جان برای کسایی که باهاشون مخالفن هم تشکر میفرستن مرسی به این همه معرفت .
!

بله پرشین جان یکی از اعضای با معرفت و منطقی و عاقل و روشنفکر باشگاه هستند
امیدوارم همیشه موفق باشید همتون

بالا