کمک در نصب sql server

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام من یه سوال دارم میشه اگه اطلاع دارین راهنماییم کنین :
من این ترم درس پایگاه دارم یعنی فغلا هیچی بلد نیستم استادمون گفته sql server , visual stidio نصب کنین و گفتن اگه ویژوال رو نصب کنید نیازی نیست مجزا اس کیو ال رو نصب کنید چون در کنار ویژوال خودش نصب میشه .حالا من ویژوال 2010 رو نصب کردم اس کیو ال رو هم فکر کنم نصب کرده چون اسمشو نوشته بود و حالا تو منو ها هم چند تا گزینه دارم حالا من باید چه جوری از این sql استفاده کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟آخه سه تا گزینه هست من میرم قسمت sql server instalation center اونجا که می خوام نصب کنم می گه محل پوشه sql رو انتخاب کن من دقیق نمی دونم اسم فایل چیه که پیداش کنم حالا باید چی کار کنم این درست شه؟

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام من یه سوال دارم میشه اگه اطلاع دارین راهنماییم کنین :
من این ترم درس پایگاه دارم یعنی فغلا هیچی بلد نیستم استادمون گفته sql server , visual stidio نصب کنین و گفتن اگه ویژوال رو نصب کنید نیازی نیست مجزا اس کیو ال رو نصب کنید چون در کنار ویژوال خودش نصب میشه .حالا من ویژوال 2010 رو نصب کردم اس کیو ال رو هم فکر کنم نصب کرده چون اسمشو نوشته بود و حالا تو منو ها هم چند تا گزینه دارم حالا من باید چه جوری از این sql استفاده کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟آخه سه تا گزینه هست من میرم قسمت sql server instalation center اونجا که می خوام نصب کنم می گه محل پوشه sql رو انتخاب کن من دقیق نمی دونم اسم فایل چیه که پیداش کنم حالا باید چی کار کنم این درست شه؟

همراه با ويژوال استودیو، SQL نسخه Express یا developer نصب میشه (واقعاً یادم نیست چون ازش استفاده نمیکنم)، که از داخل ويژوال قابل دسترس هست :gol:

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
همراه با ويژوال استودیو، SQL نسخه Express یا developer نصب میشه (واقعاً یادم نیست چون ازش استفاده نمیکنم)، که از داخل ويژوال قابل دسترس هست :gol:
ممنون تو تالار خودمون هم دوستان راهنمایی کردن ولی تا نصف تونستم برم یعنی بقیه اش رو نتونستم تنظیم کنم باید از داخل ویزوال به sql ارتباط بدیم ولی من محل پوشه ی sql نمی دونم چون هم زمان با ویژوال نصب شده حالا بلد نیستم و به دلیلی که ویژوال سیستمم سرعت اش رو خیلی پایین آورده نمی تونم sql server مجزا هم نصب کنم آخه سیستمم چند تا شبیه ساز شبکه مثل vmware نصبه دیگه اونم مجزا نصب کنم دیگه سیستمم بالا نمیاد.متوجه منظورم میشی .نگین جان لطفا راهنمایی کن با همین نسخه express حل اش کنم :w30:

negin17h

مدیر تالار
ممنون تو تالار خودمون هم دوستان راهنمایی کردن ولی تا نصف تونستم برم یعنی بقیه اش رو نتونستم تنظیم کنم باید از داخل ویزوال به sql ارتباط بدیم ولی من محل پوشه ی sql نمی دونم چون هم زمان با ویژوال نصب شده حالا بلد نیستم و به دلیلی که ویژوال سیستمم سرعت اش رو خیلی پایین آورده نمی تونم sql server مجزا هم نصب کنم آخه سیستمم چند تا شبیه ساز شبکه مثل vmware نصبه دیگه اونم مجزا نصب کنم دیگه سیستمم بالا نمیاد.متوجه منظورم میشی .نگین جان لطفا راهنمایی کن حل اش کنم :w30:

ببین دوست من اگر SQL رو کامل با ويژوال نصب کرده باشی، یه بخش Server Explorer داری که اونجا یک Connection جدید ایجاد میکنی و بعد تعریف بانک و ...
جک کن ببین میتونی اینکارو بکنی یا نه؟

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
ببین دوست من اگر SQL رو کامل با ويژوال نصب کرده باشی، یه بخش Server Explorer داری که اونجا یک Connection جدید ایجاد میکنی و بعد تعریف بانک و ...
جک کن ببین میتونی اینکارو بکنی یا نه؟
خوب مشکلم همونه من محل دیتابیس sql رو نمی تونم پیدا کنم :( از اون قسمت که گفتی می رم بعد browse for sql media میاره اونو نمی تونم پیدا کنم

negin17h

مدیر تالار
خوب مشکلم همونه من محل دیتابیس sql رو نمی تونم پیدا کنم :( از اون قسمت که گفتی می رم بعد browse for sql media میاره اونو نمی تونم پیدا کنم

میشه یه عکس بذاری ببینم شما کجای کار هستی؟! اینجوری واقعاً نمیدونم

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
Untitled.jpgتا این قسمت تونستم تنظیم کنم دیگه بقیه اش رو نتونستم چون نمی دونم اون مسیر کجاس و من مسیری برای sql server تعریف نکردم :(

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
بابت راهنمایی ممنون از استادم پرسیدم مشکلم حل شد مرسی:gol: