لپ‌تاب و مباحث مربوط

masoud612

عضو جدید
سلام...
برید تویه سایت خودش شرکت اچ پی و درایور رو طبق مدل لپ تاپ بگیرید...
اگه نشد باید نرم افزار برای تشخیص قسعات بگیرید و نصب کنید تا ببینید وب کم از چه نوعی هستش و درایورش رو بگیرید و نصب کنید...
باتشکر....

با تشکر از پاسختون
رفتم سایتش و بصورت اتوماتیک detect کرد ولی تو لیست درایورا ، درایوری برای cam وجود نداشت ، جای تعجبه که خود شرکت سازنده هم درایوراشو تو سایتش قرار نداده، نرم افزاری که میگید برای تشخیص قطعاته میشه معرفی کنین ، ضمنا مشخصات لپ تاپ :HP pavilion dv6-6080se ، و همینطور کنار وب کم سیستم مشخصات وب کم به صورت hp true vision hd درج شده ، باز هم ممنون بابت کمکتون.

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با تشکر از پاسختون
رفتم سایتش و بصورت اتوماتیک detect کرد ولی تو لیست درایورا ، درایوری برای cam وجود نداشت ، جای تعجبه که خود شرکت سازنده هم درایوراشو تو سایتش قرار نداده، نرم افزاری که میگید برای تشخیص قطعاته میشه معرفی کنین ، ضمنا مشخصات لپ تاپ :HP pavilion dv6-6080se ، و همینطور کنار وب کم سیستم مشخصات وب کم به صورت hp true vision hd درج شده ، باز هم ممنون بابت کمکتون.

سلام...
اگه ویندوزتون اصلی باشه باید به صورت اتوماتیک بشناسه....
این کار ها رو بکنید..
برید رویه My Computer و کلیک راست کنید... و گزینه ی Manage رو بزنید...
برید تویه قسمت قطعات سخت افزاری و سعی کنید وب کم رو پیدا کنید... و درایورش رو از طریق خود ویندوز نصب کنید...
اگه نشد بگید تا یه راه دیگه بگم...
تویه این سایت هم یه سرچی بزن... درایور خیلی زیاد داره...
http://driverpacks.net/driverpacks
باتشکر....

masoud612

عضو جدید
سلام...
اگه ویندوزتون اصلی باشه باید به صورت اتوماتیک بشناسه....
این کار ها رو بکنید..
برید رویه My Computer و کلیک راست کنید... و گزینه ی Manage رو بزنید...
برید تویه قسمت قطعات سخت افزاری و سعی کنید وب کم رو پیدا کنید... و درایورش رو از طریق خود ویندوز نصب کنید...
اگه نشد بگید تا یه راه دیگه بگم...
تویه این سایت هم یه سرچی بزن... درایور خیلی زیاد داره...
http://driverpacks.net/driverpacks
باتشکر....
متاسفانه موفق نشدم پيدا كنم در هرصورت خيلي ممنون

amir_14

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام

لپ تاپم از نوع hp pavilion dv6 ، مشکلی پیدا کرده که خواستم شما کمکم کنین، web cam (true visionکار نمیکنه ، همه جای control panel را زیر و کردم چیزی بعنوان webcam پیدا نکردم حتی در divice manager ، درایورشو از کجا پیدا کنم؟
لپ تاپ های hp از نرم افزار CyberLink YouCam به عنوان وب کم استفاده می کنند

afra.j

عضو جدید
سلام
من بیشتر با نرم افزارهای اماری و GIS کار می کنم + کارهای معمول
یه لپ تاپ تا حداکثر قیمت 1500000تومان میخام
لطفا مرا در انتخاب مدل و برند راهنمایی کنید و در مورد وزن و رنگ لپ تاپ پیشنهادی هم توضیح دهید
متشکرم افرا

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
لطفا مرا در انتخاب مدل و برند راهنمایی کنید و در مورد وزن و رنگ لپ تاپ پیشنهادی هم توضیح دهید
متشکرم افرا

سلام...
بستگی به خودت داره...
لپ تاپ تا ۱۵۰۰.... میشه به ایسر هم اشاره کرد..مدل های خوبی داره...
ولی از نظر پردازنده...به ترتیب...
اچ پی ۱
اچ پی ۲
ایسر
اگه از نظر کارایی و قطعات بخوای ...منظورم گارانتی هستش... چون برای بعضی ها گارانتی مهمتر هستش...
اول ایسر...
بعد اچ پی..
و در آخر..مدل های ایسوس هم هستند...که چون به نسبت دارای قیمت های بالاتری هستند...در نتیجه من بهتون پیشنهاد نمی کنم...
ولی اگه خواستید...
ایسوس
در مورد رنگ..بهتر هستش که سیاه باشه ...چون موقع تماشای فیلم رنگ سفید دید خوب رو از آدم می گیره...وزن هم نمیشه زیاد روش مانور داد...چون همه ی لپ تاپ ها دارای وزنی حدود 2.7 کیلو گرم هستند..جز اینکه بخواید خیلی خیلی خرج کنید...
باتشکر...

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
متشکرم افرا

سلام...
بستگی به خودت داره...
لپ تاپ تا ۱۵۰۰.... میشه به ایسر هم اشاره کرد..مدل های خوبی داره...
ولی از نظر پردازنده...به ترتیب...
اچ پی ۱
اچ پی ۲
ایسر
اگه از نظر کارایی و قطعات بخوای ...منظورم گارانتی هستش... چون برای بعضی ها گارانتی مهمتر هستش...
اول ایسر...
بعد اچ پی..
و در آخر..مدل های ایسوس هم هستند...که چون به نسبت دارای قیمت های بالاتری هستند...در نتیجه من بهتون پیشنهاد نمی کنم...
ولی اگه خواستید...
ایسوس
در مورد رنگ..بهتر هستش که سیاه باشه ...چون موقع تماشای فیلم رنگ سفید دید خوب رو از آدم می گیره...وزن هم نمیشه زیاد روش مانور داد...چون همه ی لپ تاپ ها دارای وزنی حدود 2.7 کیلو گرم هستند..جز اینکه بخواید خیلی خیلی خرج کنید...
باتشکر...

h.azizollahi

عضو جدید
من یه لپ تاپ Packard Bell خریدم الان یه بنده خدایی اومده رو بایوسش رمز گذاشته یادشم نماد چی بوده دیشب به technical support نامه زدم اما خوب معلوم نیست کی جواب بده کسی میدونه چطوری با استفاده از نرم افزار این لعنتی رو میشه پاک کرد؟ فکر بوت کردن سیستم و اون کار ها رو هم از سرتون بیارید بیرون چو متعصفانه بوت روی هارد هیچ جوری هم تغییر نمیکنه.
اگه یک نرم افزار خوب سراغ دارید بگید ممنون.

h.azizollahi

عضو جدید
خوب من کتابچه راهنما رو گرفتم و خوندم کی میتونه یک لینک دانلود سالم از برنامه Acer Clean Password Utility رو به من بده؟

hfvhidld

عضو جدید
سلام یه سوال داشتم
من لپ تاپ دل دارم ویندوزشو عوض کردم الان بلوتوثم کار نمیکنه باید سی دی بلوتوث بخرم ونصب کنم یا راه حل دیگه ای داره ممنون

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام یه سوال داشتم
من لپ تاپ دل دارم ویندوزشو عوض کردم الان بلوتوثم کار نمیکنه باید سی دی بلوتوث بخرم ونصب کنم یا راه حل دیگه ای داره ممنون

سلام...
برو تویه سایت سازنده...به احتمال 90% درایورش رو برات گذاشته
باتشکر...

faeal

عضو جدید
سلام من لپ تاپم دل هست .بولوتوث هم توش نصب هستش.ولی هرموقع خواستم با یه موبایل از طریق بوتوث کانکت شم به مشکل برخوردم.شناسایی مکنه کد اتصالشم وارد میکنم ولی بعدشمیگه فیلد.کلا بیخیالش میشم.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

یه مشکل دیگه اینکه ال سی دی لپ تاپ من خودکاری شده و نمیدونم چه جوری بایدپاکش کنم؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من لپ تاپم دل هست .بولوتوث هم توش نصب هستش.ولی هرموقع خواستم با یه موبایل از طریق بوتوث کانکت شم به مشکل برخوردم.شناسایی مکنه کد اتصالشم وارد میکنم ولی بعدشمیگه فیلد.کلا بیخیالش میشم.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

یه مشکل دیگه اینکه ال سی دی لپ تاپ من خودکاری شده و نمیدونم چه جوری بایدپاکش کنم؟

سلام...
برای بلوتوث احتمالا درایور نامناسبی رو نصب کردید...
با دستمال مرطوب پاکش کن...
باتشکر...

whiterose

عضو جدید
سلام دوستان
میخواستم بدونم امکان ارتقا سخت افزاری لپتاپ وجود داره؟ میخوام RAM و گرافیکش رو تغییر بدم...اگه آره کدوم مرکز تهران برای این کار مناسب تره؟
مرسی

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
میخواستم بدونم امکان ارتقا سخت افزاری لپتاپ وجود داره؟ میخوام RAM و گرافیکش رو تغییر بدم...اگه آره کدوم مرکز تهران برای این کار مناسب تره؟
مرسی

سلام...
اولا همیشه میشه قطعات رو ارتقا داد... ولی بستگی هب لپ تاپ هم داره .. مثلا رم رو در بیشتر مواقع میشه ارتقا داد... یا حتی گرافیک رو ... ولی برای این کار حتما با مرکز گارانتی مشاوره و صحبت کنید...
حتما ببرید مراکز خدمات پس از فروش...... به جاهای دیگه هم اعتماد نکنید...چون مثلا برای کارت گرافیک به دستگاه های مخصوص نیاز هستش...وگرنه ممکنه به لپ تاپ آسیب برسه...
باتشکر...

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام

یکی از اشناها یه لپ تاپ میخواد برای کارای روزمره با مناسب ترین قیمت...کارایی مثل نت گردی و فیلم و اینا....به نظر شما بهترین انتخاب چی میتونه باشه؟

یه فروشنده lenovo مدل b460 رو بهش پیشنهاد داده با قیمت 930000 ...یکی هم گفته کلا لنوو خوب نیست و اینا!!...نظر شما چیه؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

یکی از اشناها یه لپ تاپ میخواد برای کارای روزمره با مناسب ترین قیمت...کارایی مثل نت گردی و فیلم و اینا....به نظر شما بهترین انتخاب چی میتونه باشه؟

یه فروشنده lenovo مدل b460 رو بهش پیشنهاد داده با قیمت 930000 ...یکی هم گفته کلا لنوو خوب نیست و اینا!!...نظر شما چیه؟

سلام...
بله ...چه آشنا های مایه داری دارید ها... برای وب گردی مگه لپ تاپ می خرند...بهش بگید بره تبلت بخره خوب... تازه می تونه بازی هم باهاش انجام بده... مثلا نکسوس گوگل ساخت ایسوس...
ولی در کل..برای رنج هایی این قیمتی لنوو به درد نمی خوره...برای رنج های بالاتر خوبه...
بهش بگید بره پاساژ رضا... چهار راه ولی العصر... بره و آمار ایسر رو بگیره..مدل های خیلی خوبی داره...که جواب گوی بازی هاش هم هست... ایسر برای این کارها خیلی عالی جواب میده... هم گارانتیش خوبه..ولی اگه بازم نپسندید بره اچ پی بخره..ولی مدل معمولی تری گیرش میاد...
در کل با این پول بره ایسر بخره...
رویه دل هم اصلا حساب نکنه... مدل های خوبی داره ولی به درد نمی خوره... البته مدل هایی که تویه ایران هستش به درد نمی خوره....
باتشکر...

PakBakhteh

عضو جدید
سلام
من یه لپ تاپ می خوام بخرم بین 1 تا 1.5 میلیون
میخوام برای کار کردن با نرم افزارهای 3 بعدی مثل اتوکد و 3dmax و gis سرعت خوبی داشته باشه. میشه راهنمایی ام کنید چه مارکی بگیرم؟
ممنون

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من یه لپ تاپ می خوام بخرم بین 1 تا 1.5 میلیون
میخوام برای کار کردن با نرم افزارهای 3 بعدی مثل اتوکد و 3dmax و gis سرعت خوبی داشته باشه. میشه راهنمایی ام کنید چه مارکی بگیرم؟
ممنون

سلام...
برای کارهایی مثل کار شما بهتر هستش که لپ تاپ های ایسوس بخرید...ولی خوب چون مقدار پولتون بهش نمیرسه...برید اچ پی بخرید...
برید پاساژ رضا..آمار لپ تاپ اچ پی 4540S رو بگیرید...
بدنه آلومینیومی هستش...گرافیکش سری ۷ ای ام دی هستش...گرافیکش هم intel core i5 ولی سری سوم هستش... Ivy bridge .. اگه درست نوشته باشم...
در کل خوب هستش..ولی یه فن زیر لپ تاپی خوب هم برای بخرید که دیگه مطمئن بشید که هرگز داغ نمی کنه...درضمن لپ تاپ های صفر کیلومتر رو یهو نبرید زیر فشار... شانس ندارید میزنید می ترکه...
اول ویندوز نصب کنید و کلا قطعاتش رو نصب کنید...بعد یه چند تا فیلم گرافیک بالا بذارید ...بعد برید هر کاری دوست دارید باهاش بکنید...
(البته بگم ...این لپ تاپ رو هفته ی پیش برای یه بنده ی خدایی خریدیم شد...1450000 تومن.... البته بگم این مدل فینگر پرینت هم داره (اثر انگشت) بپا مدل بدون فینگر پرینت رو بهت نندازند...)
باتشکر....

*avast*

اخراجی موقت
سلام...
بله ...چه آشنا های مایه داری دارید ها... برای وب گردی مگه لپ تاپ می خرند...بهش بگید بره تبلت بخره خوب... تازه می تونه بازی هم باهاش انجام بده... مثلا نکسوس گوگل ساخت ایسوس...
ولی در کل..برای رنج هایی این قیمتی لنوو به درد نمی خوره...برای رنج های بالاتر خوبه...
بهش بگید بره پاساژ رضا... چهار راه ولی العصر... بره و آمار ایسر رو بگیره..مدل های خیلی خوبی داره...که جواب گوی بازی هاش هم هست... ایسر برای این کارها خیلی عالی جواب میده... هم گارانتیش خوبه..ولی اگه بازم نپسندید بره اچ پی بخره..ولی مدل معمولی تری گیرش میاد...
رویه دل هم اصلا حساب نکنه... مدل های خوبی داره ولی به درد نمی خوره... البته مدل هایی که تویه ایران هستش به درد نمی خوره....
باتشکر...
چرا؟
سونی؟ سونی وایو؟

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام...
باتشکر...

سلام

:Dخو دسکتاپش قدیمی شده بعد اینم میگه دیگه پول دسکتاپ ندم و بتونم با خودم این ور و اونور ببرم...سرعتشم خوب باشه!

منم تبلت رو بهش پشنهاد دادم میگه دوس ندارم:Dبازی نمیکنه اصلا!

پس ایسر رو بهش پیشنهاد میکنم... ممنون:gol:

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام...

چرا؟
سونی؟ سونی وایو؟

چرا نداره که عزیز...دل تویه مدل های به غیر از اینسپایرپن خوبه...چون این مدلش برای کاربران خانگی هستش و زود به زرت و زورت می افته...
سونی مارک خوبی هستش ولی با اون میزان پولی که می خواید براش خرج کنید میشه مدل های خیلی بهتری خرید...

سلام

:Dخو دسکتاپش قدیمی شده بعد اینم میگه دیگه پول دسکتاپ ندم و بتونم با خودم این ور و اونور ببرم...سرعتشم خوب باشه!

منم تبلت رو بهش پشنهاد دادم میگه دوس ندارم:Dبازی نمیکنه اصلا!

پس ایسر رو بهش پیشنهاد میکنم... ممنون:gol:

بله...بعد میگن ملت به نون شبشون محتاج هستند....چه چیزهایی که آدم نمی بینه...
بهش بگید خوب تبلت که با کلاس تر هستش...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
باتشکر...

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام...

چرا نداره که عزیز...دل تویه مدل های به غیر از اینسپایرپن خوبه...چون این مدلش برای کاربران خانگی هستش و زود به زرت و زورت می افته...
سونی مارک خوبی هستش ولی با اون میزان پولی که می خواید براش خرج کنید میشه مدل های خیلی بهتری خرید...

بله...بعد میگن ملت به نون شبشون محتاج هستند....چه چیزهایی که آدم نمی بینه...
بهش بگید خوب تبلت که با کلاس تر هستش...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
باتشکر...

سلام

ببخشید وسط بحثتون:Dمن دوساله لپ تاپ دل اونم inspiron دارم بیچاره هنوز آخ نگفته:cool:

خب به خاطر یه کم اختلاف قیمت بهتره که به جای دسکتاپ بره لپ تاپ بخره...چه ربطی به نون شب و اینا داره خو؟!

کاری به کلاس و اینا نداره!میخواد رایتر و اینام داشته باشه...لمسی هم دوس نداره!

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

ببخشید وسط بحثتون:Dمن دوساله لپ تاپ دل اونم inspiron دارم بیچاره هنوز آخ نگفته:cool:

خب به خاطر یه کم اختلاف قیمت بهتره که به جای دسکتاپ بره لپ تاپ بخره...چه ربطی به نون شب و اینا داره خو؟!

کاری به کلاس و اینا نداره!میخواد رایتر و اینام داشته باشه...لمسی هم دوس نداره!

سلام....
:w15:

بر منکرش لعنت که دل دوام نداره:hate:...والله من همین سیستم خونگی هم زیر دستم کم میاره... البته با ۶ گیگ رم...:w01:
ولی تا حالا نشنیدم کسی inspiron داشته باشه و رضایت کامل داشته باشه...هرکی رو دیدم گفته کاچی به از هیچی...:w02:
درضمن فکر نکنم شما ازش کار خاصی بکشید...احتمالا میگید برنامه نویسی می کنم...خوب ویژوال استودیو که نشد برنامه سنگین... اگه اینطوریه برادر من رویه مجازی ویژال استودیو رو بالا میاره...:w08:
به هر حال..اصلا قصد کل کل ندارم... حوصله اش رو هم ندارم...:gol:
ولی کلا لپ تاپ دل به درد هیچ کسی نمی خوره...البته منظورم مدل های مشهوری هستش که تویه ایران هستش که میشه inspiron.. وگرنه بقیه ی مدلهاش خیلی خوبن...ولی از نظر قیمتی گرون هستند...
به نظرم لپ تاپ از همه نظر فقط:w16: HP ... :w11:
باتشکر....

Pr0fessi0nal

عضو جدید
سلام....

بر منکرش لعنت که دل دوام نداره:hate:...والله من همین سیستم خونگی هم زیر دستم کم میاره... البته با ۶ گیگ رم...:w01:
ولی تا حالا نشنیدم کسی inspiron داشته باشه و رضایت کامل داشته باشه...هرکی رو دیدم گفته کاچی به از هیچی...:w02:
درضمن فکر نکنم شما ازش کار خاصی بکشید...احتمالا میگید برنامه نویسی می کنم...خوب ویژوال استودیو که نشد برنامه سنگین... اگه اینطوریه برادر من رویه مجازی ویژال استودیو رو بالا میاره...:w08:
ولی کلا لپ تاپ دل به درد هیچ کسی نمی خوره...البته منظورم مدل های مشهوری هستش که تویه ایران هستش که میشه inspiron.. وگرنه بقیه ی مدلهاش خیلی خوبن...ولی از نظر قیمتی گرون هستند...
باتشکر....

سلام دوست عزیزم
خیلی وقته سری به ما نمیزنیا!:cry:

عزیزم منم لب تاب DELL inspiron n5110 دارم و آخ هم نگفته. باهاش 3dmax و برنامه های گرافیکی تو همین رده رو اجرا می کنم. تازشم بگم که این مدلی که دست منه ساخت چین هست و اصلا کم نمیاره. با داشتن گرافیک 1 که با گرفتن از رم به 4 میرسه و داشتن دو گرافیک اینتل و انویدیا و 4 گیگابایت رم DDR3 و COREI5 مشکلی در این زمینه نمیبینم. بهتره بگم که تو ایران نه بلکه در تمام دنیا افراد چشم به مارک بستند در حالی که بهتر به مشخصات قطعات یک سیستم نگاه کنید و چیدمان باس ها و تطبیق اونها با یکدیگه تمرکز کنید.:gol:

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام....

باتشکر....

سلام

باریکلا به شما:smile:

نشنیدن شما دلیل محکمی برای رد یه مسئله نیست:gol:

شما خودتون گفتین این مدل برای کاربران خانگی هست پس منظورتون کارای آنچنانی و سنگین نبود و منم از همون دید جوابتون رو دادم...افرین به برادر شما از طرف من بهش تبریک بگین:smile:

یه سری لازمه های دیگه رو هم ندارین:gol:

نظر شما هم در جای خودش محترم:gol:

موفق باشید با 6 گیگ رم;)

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

باریکلا به شما:smile:

نشنیدن شما دلیل محکمی برای رد یه مسئله نیست:gol:

شما خودتون گفتین این مدل برای کاربران خانگی هست پس منظورتون کارای آنچنانی و سنگین نبود و منم از همون دید جوابتون رو دادم...افرین به برادر شما از طرف من بهش تبریک بگین:smile:

یه سری لازمه های دیگه رو هم ندارین:gol:

نظر شما هم در جای خودش محترم:gol:

موفق باشید با 6 گیگ رم;)

علیک سلام...
من هم نگفتم دلیل هستش...بنده از دید تجربه گفتم...
درسته که گفتم کاربران خانگی... ولی باید در نظر بگیرید که هرکسی بعضی اوقات هوس می کنه که کارهای دیگه رو با لپ تاپش تست کنه... خیلی ها گفته اند که فلان کار رو نمی کنند ولی انجام دادند... به هر حال.. نباید یه چیزی بهش معرفی کنید که بعدا بهتون گیر بده ... درکل...داداش من هم الان از دست لپ تاپش شاکی هستش... زود داغ می کنه ... کشش نداره... و غیره...
منظور من این بود که بهتره بحث دیگه تموم بشه و به قول بچه ها گفتنی قضیه ختم بشه...ولی مثل اینکه شما....................
نظر هرکس در جای خودش محترم هستش...
۶ گیگ رم؟؟؟
باتشکر....;););)

بالا