سخن حکیمانه آیه الله بهجت (ره)در مورد« جزیره خضراء»

13654242

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

از آیه الله بهجت(ره)پرسیدند:آقا!این همه راجع به جزیره خضراء بحث می شود،واقعا جزیره خضراء کجا است؟
ایشان فرمودند:جزیره خضراء آن دلی است که امام زمان(عج)در آن تاب بیاورد،اگر امام زمان(عج)در دلت آمد،آن دل، جزیره خضراء است!مردم باید دور این بگردند،کجا می گردی دنبال جزیره خضراء؟!امام زمان همراه توست،چرا ما باید امام زمان(عج)رامنحصرومحصور در آن جا بکنیم؟!من بگویم امام زمان(عج)در جزیره ای در فلان کشور تشریف دارند،نه خیر!یقین بدانید که امام زمان (عج)از رگ گردن،به من و تو نزدیک تر است.
گوهری کز صدف کون و مکان بیرون بود
طلب از گم شدگان لب دریا می کرد

garshasbi-m

عضو جدید

از آیه الله بهجت(ره)پرسیدند:آقا!این همه راجع به جزیره خضراء بحث می شود،واقعا جزیره خضراء کجا است؟
ایشان فرمودند:جزیره خضراء آن دلی است که امام زمان(عج)در آن تاب بیاورد،اگر امام زمان(عج)در دلت آمد،آن دل، جزیره خضراء است!مردم باید دور این بگردند،کجا می گردی دنبال جزیره خضراء؟!امام زمان همراه توست،چرا ما باید امام زمان(عج)رامنحصرومحصور در آن جا بکنیم؟!من بگویم امام زمان(عج)در جزیره ای در فلان کشور تشریف دارند،نه خیر!یقین بدانید که امام زمان (عج)از رگ گردن،به من و تو نزدیک تر است.
گوهری کز صدف کون و مکان بیرون بود

طلب از گم شدگان لب دریا می کرد
بادرود
قبلانا خدا از رگ گردن به بندگانش نزدیک تر بود
:gol::gol::gol:

JavadMessi

مدیر بازنشسته
بادرود
قبلانا خدا از رگ گردن به بندگانش نزدیک تر بود
:gol::gol::gol:

خوب کمی کتب فلسفی بخونید تا با مراتب وجود آشنایی پیدا کنید
مطمئنا قرب به خدا جز از راه ائمه امکان پذیر نیست چون بالاترین مرتبه وجودی بعد از خداوند که وجود مطلق است ائمه معصومین هستند :gol::gol::gol:

garshasbi-m

عضو جدید
خوب کمی کتب فلسفی بخونید تا با مراتب وجود آشنایی پیدا کنید
مطمئنا قرب به خدا جز از راه ائمه امکان پذیر نیست چون بالاترین مرتبه وجودی بعد از خداوند که وجود مطلق است ائمه معصومین هستند :gol::gol::gol:

چه بد ، پس اونایی که قبل از ائمه بودن برای تقرب به خدا راهی نداشتن