معادل Adodc در دات نت

tina.programer

عضو جدید
سلام :)

اگه یادتون باشه توی ویژوال بیسیک 6 یه ابزار داشتیم بنام ADODC که اینو تنظیم می کردیم و بین رکوردهای یک جدول جابجا می شدیم و حتی می تونستیم اطلاعاتشو توی tEXT باکس ها قرار بدیم الان می خوام بدین شکل توی سی شارپ عمل کنم

یعنی می خوام یه ابزاری مثل adodc داشته باشم حالا اینو میشه بادو تا CMD هم انجام داد می خوام بین رکورد ها با این دوتا دکمه جابجا بشم مثلاً زدم Back رکورد قبلی رو لود کنه و تمام مقدارهاشو بیاره توی Textباکس های خودش که بشه ویرایش ، حذف کرد

عین این که وقتی روی سلول های دیتاگرید روی کلیکش کد می نویسیم میاره رو تکست باکس ها ؟ مثل همون

اما اینی که می خوام مثل adodc بین رکوردهام جابجا بشه نمی دونم چطوری اینکار رو انجام بدم

tina.programer

عضو جدید
دومین سوالم اینه که می خوام یه فرم طراحی کنم با استفاده از اون بصورت داینامیک جستجو کنم و اطلاعات رو توی یک فرم دیگه در تکست باکس ها بیاره

مثلاً

سه تا تکست باکس دارم روی فرمم بنام های نام و نام خانوادگی و سن

حالا میام روی فرم یک دکمه میزارم بنام جستجو

وقتی جستجو رو میزنم یه فرم باز میشه کوچیک که میزنم مثلاً حسین

کل حسین ها رو لیست می کنه توی دیتاگرید حالا کاربر یکی رو انتخاب کرد می خوام اون فرم جستجو بسته بشه و اطلاعات حسین توی تکست باکس های فرم اولی نشون داده بشه

• Like
واکنش ها: RIG

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام :)

اگه یادتون باشه توی ویژوال بیسیک 6 یه ابزار داشتیم بنام ADODC که اینو تنظیم می کردیم و بین رکوردهای یک جدول جابجا می شدیم و حتی می تونستیم اطلاعاتشو توی tEXT باکس ها قرار بدیم الان می خوام بدین شکل توی سی شارپ عمل کنم

یعنی می خوام یه ابزاری مثل adodc داشته باشم حالا اینو میشه بادو تا CMD هم انجام داد می خوام بین رکورد ها با این دوتا دکمه جابجا بشم مثلاً زدم Back رکورد قبلی رو لود کنه و تمام مقدارهاشو بیاره توی Textباکس های خودش که بشه ویرایش ، حذف کرد

عین این که وقتی روی سلول های دیتاگرید روی کلیکش کد می نویسیم میاره رو تکست باکس ها ؟ مثل همون

اما اینی که می خوام مثل adodc بین رکوردهام جابجا بشه نمی دونم چطوری اینکار رو انجام بدم

در دات نت باید با استفاده از BindingManager این کار رو انجام بدی و خودت ایجادش کنی که بسیار راحت هست. جستجو کن مطلب زیاد پیدا می کنی :gol:

negin17h

مدیر تالار
دومین سوالم اینه که می خوام یه فرم طراحی کنم با استفاده از اون بصورت داینامیک جستجو کنم و اطلاعات رو توی یک فرم دیگه در تکست باکس ها بیاره

مثلاً

سه تا تکست باکس دارم روی فرمم بنام های نام و نام خانوادگی و سن

حالا میام روی فرم یک دکمه میزارم بنام جستجو

وقتی جستجو رو میزنم یه فرم باز میشه کوچیک که میزنم مثلاً حسین

کل حسین ها رو لیست می کنه توی دیتاگرید حالا کاربر یکی رو انتخاب کرد می خوام اون فرم جستجو بسته بشه و اطلاعات حسین توی تکست باکس های فرم اولی نشون داده بشه

در اینجا هم کافی هست که در فرم جستجو مقادیر رو بگیری و به سازنده فرم نتایج ارسال کنی و در رویداد لود صفحه، select رو براساس مقادیر ورودی انجام بدی. حرکت و نمایش اطلاعات هم یک bind ساده است.

tina.programer

عضو جدید
ممنون از پاسخ هاتون این کدی که شما نوشتید با دیتاگرید هست من نمی خوام از دیتاگرید استفاده کنم

در ضمن من از bindingNavigator استفاده کردم الان نمی دونم چطوری تنظیمش کنم

tina.programer

عضو جدید
در اینجا هم کافی هست که در فرم جستجو مقادیر رو بگیری و به سازنده فرم نتایج ارسال کنی و در رویداد لود صفحه، select رو براساس مقادیر ورودی انجام بدی. حرکت و نمایش اطلاعات هم یک bind ساده است.

کاملاً متوجه نشدم می شه شما یه نمونه قرار بدید نگین جون ؟ :heart:

negin17h

مدیر تالار
کاملاً متوجه نشدم می شه شما یه نمونه قرار بدید نگین جون ؟ :heart:

گلم فرض کن دو تا فرم داری :
form1 فرم جستجوی شماست که در آن کاربر مقادیر مورد نظر برای جستجو رو وارد میکنه و با زدن دکمه جستجو :
form2 obj=new form2(val1, val2, ...);
obj.showDialog();

در سازنده فرم دوم باید پارامتر ورودی تعریف کنی و مقادیرش رو در پارامترهای محلی فرم ذخیره کنی و در رویداد لود ازش استفاده کنی. ببخش وقت نوشتن رو نداشتم :(

بالا